Jump to content

geotd
 Share

Postare recomandată

Si eu care credeam ca sunt singurul cu praguri infundate. :icon_thumright: Faza e ca asa am luat masina adusa din Germania in sept. "08. :angry:

Mie se pare ca sunt infundate de la elevatoare sau ceva de genul asta.

Cel mai nasol e ca nu avem unde sa punem cricul la o pana in mijlcoul drumului! Acasa am doua cricuri hidraulice, dar la drum lung ce facem, ca doar nu o sa car "crocodilul " dupa mine in portbagaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    9

  • ByZ

    7

  • BobbyG3

    6

  • untouchablle

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate ne ajuta cineva cu un pret estimativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Ca majoritatea posesorilor de golf III am probleme cu pragurile.Sunt infundate,putrede si de curand a inceput sa sara vopseaua si sa ramana albe din cauza la piatra asfaltica.De la bandouri in jos am vopsea speciala pt drumuri grele si piatra asfaltica.As dori sa le schimb ,am gasit de cumparat dar nu stiu cat ma ajunge manopera + vopsitul. Poate cineva le-a schimbat de curand si ma poate ajuta cu niste informatii.

Salut,imi poti spune de unde imi pot cumpara si eu si la ce pret ar fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca sunt singurul posesor de G3 care nu are pragurile infundate. Am cricul original al masinii, cand am ridicat masina de fata l-am bagat mai in interior, chiar unde este bascula( din motive de siguranta) si s-a ridicat perfect, fara probleme. Fiti siguri ca la ce am citit aici numai acolo am sa il bag de acum incolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu esti singurul posesor de g3 cu pragurile infundate..nici eu nu le am..deci suntem doi... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine vrea sa vada un golf3 cu pragurile neruginite sa vina sa il vada pe al meu.

macat ca masina a suferit un accident si nu va mai fi reparata.

nu aveam probleme daca o ridicam folosind cricul original in locurile indicate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci, m-am inselat, suntem mai multi proprietari de golfuri cu praguri ok, asta ma bucura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si a mea este intreaga la praguri.am ridicat-o de n ori in locurile indicate.in schimb are rugina in alta parte,nu la praguri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine sunt pragurile ok

are betesuguri la aripa stanga... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut sunt nou pe acest forum tin sa salut toti membri si asi avea si eu o intrebare asupra cricului "ce fel de

c trebuie folosit pt un g3 pt a nu mai indoi pragurile "

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cric crocodil, gasesti in vitan 100-150 buc. sau hidraulic din cora, metro. Eu prefer crocodil, pus in zona lonjeronului. La o pana nu prea ai loc sa il bagi pe cel hidtaulic sub masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu ne ajuta nimeni cu un service bun si un pret estimativ?? :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si eu credeam ca a fost masina lovita... Exact asa arata in fata langa prag, ca si cum ar fi fost podul lovit...si buza de la prag e toata stramba si ruginita ...Rezolv cu schimbarea pragurilor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu credeam ca a fost masina lovita... Exact asa arata in fata langa prag, ca si cum ar fi fost podul lovit...si buza de la prag e toata stramba si ruginita ...Rezolv cu schimbarea pragurilor?

as recomanda sudura in argon, sudura electrica pica din start pt ca e tabla subtire, iar autogenul iti arde o suprafata mare si o sa apara repede rugina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut cu mult drag si stima , ma apasa si pe mine acceasi problema ca si pe voi la mine fiind de schimbat un prag pe partea dreapta.

Asa ca intr-o zi ma apuc de treaba ma urc in masina si incep sa caut incolo si incoace sa rezolv problema ajung la 3 tinichigii intr-o zi si incep sa testez piata : 1(te costa 250 de ron fara vopsea da nu am aparat deci nu prea pot sa te ajut) 2(te costa 100 de euro da nu o vopsesc) si in final ajung la tatal lor 3(te costa 200 de euro cu tot cu vopsit ) in secunda 2 eram in masina si plecam linistit spre casa impacandu-ma cu idee ca o sa rezolv zile astea in vreun fel problema,momentan astept un raspuns de la inca 2 baeti sa vad ce iese mi sa recomandat sudura in argon ca fiind cea mai ok pentru problema mea :D.Astept si de la voi un sfat o idee o recomandare orice. Bobby.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cea mai mare problema "suportii pt cric"!!!!...asa am rezolvat io:D :beer:

post-8897-1241206715_thumb.jpg

post-8897-1241206758_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut cu mult drag si stima , ma apasa si pe mine acceasi problema ca si pe voi la mine fiind de schimbat un prag pe partea dreapta.

Asa ca intr-o zi ma apuc de treaba ma urc in masina si incep sa caut incolo si incoace sa rezolv problema ajung la 3 tinichigii intr-o zi si incep sa testez piata : 1(te costa 250 de ron fara vopsea da nu am aparat deci nu prea pot sa te ajut) 2(te costa 100 de euro da nu o vopsesc) si in final ajung la tatal lor 3(te costa 200 de euro cu tot cu vopsit ) in secunda 2 eram in masina si plecam linistit spre casa impacandu-ma cu idee ca o sa rezolv zile astea in vreun fel problema,momentan astept un raspuns de la inca 2 baeti sa vad ce iese mi sa recomandat sudura in argon ca fiind cea mai ok pentru problema mea :D .Astept si de la voi un sfat o idee o recomandare orice. Bobby.

200 de euro pe o parte? Ai vopsea metalizata cumva?Tinene la curent cu problema ta daca vrei.Si eu vreau sa-mi schimb pragurile...

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 data vreau sa rectific o gresala de a mea spusa ieri din viteza si anume este vb de pragula de pe partea stanga adica partea soferului nu cea dreapta mii de scuze.

ByZ culoare masini este verde nu este metalizata e luata dupa o toyota 746gn fiind codul(din cate stiu eu)pretul este adevart si este doar pentru o singura parte motivand ca are de dat jos usi de reparat sudat in argon etc etc , o sa incerc sa revin si cu o poza ca sa va faceti o idee cat de cat zilele astea sper.Daca aveti idei sfaturi pareri unde se poat face mai eftin nu ezitati sa postati.Bobby

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cateva poze cu problema : ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimbatul de praguri...doamne..dezastru ecologic; multa munca si sa speram ca va merita

nu e bine sa sudezi cu autogen!!!o sa reapara rugina mai repede,,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce se recomanda a fi sudate?Cu argon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cateva poze cu problema : :rolleyes:

pfff... are gauri in prag ca o dacie :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!