Jump to content

Schimbare Carburator Solex Cu Weber, Se Poate?


Osiris
 Share

Postare recomandată

am un golf 1 gti..din 78...pe el un motor 1.6 carburatie de golf II (cred) si mai am si motorul original de gti tot de 1.6...kre sta pe bara de catziva ani...mai e bun de ceva?...asta fiind prima problema

a 2a e k ash vrea sa pun pe asta de golf 2 un dublu corp weber de pe un fiesta (modelul de 100 cp)...avand pe el un solex pierburg 1b...intrebarea e daca merge pus sau trebuie facuta o flansha si daca trebuie facuta unde o fac...

thx anticipat...:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand bine ai venit.In al doilea rand de unde esti?Si in ultimul rand multe intrebari!Motorul de GTI merita facut dar depinde cum a stat , unde a stat etc.In ceea ce priveste carbul fordul avea 100 cp din multe lucruri nu numai din carb.Se poate adapta dar cel mai bine gasesti un Pierburg 2E 2 care a fost original pe Golf 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand thx pt welcome...il al 2'lea rand sunt din Bucuresti...motorul de gti spune fostul propietar k a stat in garaj...mi'e mi'a zis cineva k daca nu am folosit motorul are nush ce la pompa de benzina kre se usuk daca nu are benzina in el si nu se mai gaseshte piesa respectiva...oricum mashina e intr'o stare deplorabila...a avut o tentativa de tuning pe ea de la fostul propietar k re nu a facut nimik altcebva dekt sa o fak praf...am nijte gauri imense in podea...la kre nu reusesc sa gasesc un sudor decent kre sa nu vrea jumate din kt am dat eu pe mashina(scuzatzi "tz'urile", "sh'urile" si "k'urile" old bad habbit...:) incerc sa ma las)oricum sper sa iasa ceva din ea...kt depsre carbul de fiesta ma sfatuieshti sa pun unu de glf 2...deci o las balta deocmadata cu tunareala k tre sa o pun pe picioare...am mai aflat ieri k are rupt un tampon la motor...si etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
...avand pe el un solex pierburg 1b...

ce ai facut cu carburatorul asta? il mai ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...scuzatzi "tz'urile", "sh'urile" si "k'urile" old bad habbit...:huh: incerc sa ma las...

Incearca sa te lasi mai repede, ca mie personal imi e greu sa urmaresc ce vrei sa zici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa te lasi mai repede, ca mie personal imi e greu sa urmaresc ce vrei sa zici

am reusit in ceea ce priveste scrisul, si da mai am carburatorul, e pe masina...deocamdata sunt in cautare de jante....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

=)) auzi la el vroia sa si schimbe carbu......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!