Jump to content

Pivot Bascula& Bara Stabilizatoare


aidrian25
 Share

Postare recomandată

Sal. masina,mk 1 ,1.6d, JK '83. ma confrunt cu urmatoarea dilema:

mi-am cumparat pivoti pentru bascula,din cate am inteles sunt 2 modele in

functie de seria caroseriei.

De curand mi-am rupt una dintre bascule,si am vorbit cu un coleg de pe forum

si imi aduce o bascula de la un mk1 1 din '79, oare se potriveste pivotul meu pe ea???

dupa ce pot sa-mi dau seama,inainte sa se care omul cu ea si eu sa ma trezesc ca nu e buna.

...si inca o intrebare care ma roade de ceva timp:(asta ca sa nu mai deschid alt topic)

Cand mi-am cumparat bucsaraia pentru bascula,cei de la magazin mi-au dat bucse si pentru

bara stabilizatoare.Am ajuns cu ele la mecanic si m-a pus sa le duc inapoi,pe cele de la bara

stabilizatoare,cica nu am asa ceva. :icon_thumright:

Pana la urma mk1 are bara stabilizatoare sau nu? dupa cate am inteles eu toate masinile au..

P.S.- daca are.. o poza ar fi binevenita. :)

Modificat de aidrian25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca masinile cu motor mai mic nu au, normal la ce motor ai tu ar fi trebuit sa ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...eu tocmai ce mi-am montat-o acum 30min...pe fata!!!! maine imi schimb si puntea spate cu bara stab.A trebiut sa dau 2 gauri in una din bascule,nu avea gauri pentru prindere brida b.b.s...in rest a venit la fix.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal. cu pivotii am rezolvat dar cu bara stabilizatoare nu,haideti cei cu golf 1,aveti bara stabilizatoare din

fabrica sau nu??? mai ales cei cu 1.6 d

Modificat de aidrian25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golful 1 a fost dotat cu bari stabilizatoare de fabrica doar in varianta GTI.Daca gasesti ce iti trebuie iti poti pune.Adica bara stabilizatoare fata cu bride si bascule (sau cu gauri in basculele tale)+ bucse noi pe fata si puntea spate cu bara stabilizatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golful 1 a fost dotat cu bari stabilizatoare de fabrica doar in varianta GTI.Daca gasesti ce iti trebuie iti poti pune.Adica bara stabilizatoare fata cu bride si bascule (sau cu gauri in basculele tale)+ bucse noi pe fata si puntea spate cu bara stabilizatoare.

:) mersi frumos :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!