Jump to content

Doommobil (copyright Dementzial :) )


DOOM

Postare recomandată

pai tocmai....scoate-o la drumuri lungi..mai ales in afara tarii...ca acolo nu ai probleme de combustibil.

pana la Sighisoara cum ar merge? :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 1 month later...

Nici o schimbare deocamdata....caut jante de iarna pentru ea, cauciucuri am deja pe 225x45x17.

2 new pics:

post-2809-1226427871_thumb.jpg

post-2809-1226427893_thumb.jpg

Modificat de DOOM
Link către comentariu
  • 1 year later...

Am si uitat de topicul asta :)

Intre timp am 18.000 km si nici o problema.Imi place in continuare enorm masina :D

Dupa un an si ceva iata si o poza cu jantele de iarna pe masina.

post-2809-1260479959_thumb.jpg

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Jantele imi zgarie retina...bine ca sunt numai de iarna..

Modificat de Deceunink
Link către comentariu

Pai de ce iti zgarie retina? Oricum am avut ceva probleme sa gasesc unele care sa se potriveasca.Cele mai multe desi aveau specificatiile necesare si ET-ul corect, din cauza grosimii bratelor, atingeau pe etrieri in fata.

Link către comentariu

N-au jantele nici o vina. Pur si simplu nu inteleg jantele cu 5 spite subtiri si combinate cu negru. Le asociez cu masini mai "populare", probabil pentru ca le-am vazut prea des.

Link către comentariu

Din pacate revin cu vesti nu prea bune.Un"fan" al modelului S3 mi-a sustras cu totul oglinzile de pe masina.Trist....incredibil si trist.

post-2809-1260901434_thumb.jpg

Link către comentariu

Traim in Romania...acum daca vrei sa-ti faci tuning la masina nu trebuie sa mai cumperi nimic...cauti pe strada si iti iei.

Stiu ca se fura geamurile de la oglinda, dar oglinda cu totul nu am mai auzit. Ti-a stricat si altceva sau le-a luat "frumos"?

Ai grija pe unde parchezi sa nu-i trebuiasca si vreo bara sau niste roti de iarna.

Urat...foarte urat...oameni de nimic. :D

Link către comentariu

Da...foarte buna parte.Si platesc si fransiza si la anul Casco marit + alergatura si nervii de care am avut parte doua zile.

P.S.Le-au luat "frumos" nu e altceva stricat.

Modificat de DOOM
Link către comentariu
  • 1 year later...

Hello dupa aproape 2 ani :) Masina are acum 34.000 km si n-a avut parte de probleme.Dupa mai mult de 4 ani de la achizitionare ma declar foarte multumit de ea si o voi mai tine in continuare :)

Modificat de DOOM
Link către comentariu

superba masina doom.....scaunele si volanul sunt bestiale! s-o stapanesti sanatos in continuare...! Am avut vo 4 bmwuri....si m-au lasat fara oglinzi de vo 2-3 ori la fiecare.....chiar si inscriptionate.... la 2 dintre ele mi le-au luat cu totu ca si la tine...ma mira faptu ca se iau si de VAG, cel putin sticlele sunt mult mai ieftine decat la bmw...mai ales daca nu sunt heliomate.Pana acum golful nu a prezentat interes, oglinzile cred ca sunt la fel ca la oricare alt golf 6 si e parcarea plina de ele,.au de unde alege :P...cele de S3 sunt ca si cele de A3? si lui rade...cel cu RS5 rosu de pe forum i-au furat oglinzile cu totu..........cred ca se fura la comanda..

Modificat de corad0
Link către comentariu

davides:.... poze noi nu am mai facut :)

coradO: se fura la comanda pentru carcase, cele de aluminiu ( cum sunt si ale mele) costa in jur de 5000 RON perechea cu tot cu sticla.Cele de RS5 sunt convins ca sunt mai scumpe, au si semnalizatoare.

Cat despre modificari, deocamdata nu am facut nimic la masina.Ma bate gandul sa schimb volanul cu unul de RS3, pentru ca pe al meu a inceput sa se vada un pic uzura...nu mai e chiar ca la inceput.La PBN ar fi vreo 2500 RON doar partea care imi trebuie mie ( mai exact covrigul fara airbag si zona centrala care am impresia ca sunt la fel )

post-2809-0-82152500-1317634597_thumb.jp

Modificat de DOOM
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ar merita investitia :)

Daca vrei iti dau eu un volan din ala si tu imi dai scaunele tale :P

Modificat de Alex@Audi
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Cred ca nu e echitabil pentru mine schimbul :) Oricum, problema la scaunele astea e ca nu poti sta in ele decat intr-o singura pozitie, destul de corecta pentru coloana dealtfel, insa la drum lung te cam ia amorteala.

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Pai volan + scaunele mele doar pe scaunele tale :P

Stiu bine cum se sta in ele, am avut ocazia sa merg destul de mult. Din pacate cand am luat masina, am fost nevoit sa iau o configuratie de pe stoc :)

Link către comentariu

Ei....pai eu am asteptat cateva luni bune pentru scaunele astea. Oricum nu sunt de vanzare :) chiar nu as vrea sa descompletez masina.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!