Jump to content

Doommobil (copyright Dementzial :) )


DOOM

Postare recomandată

care mah vizavi :lol: ? au am parcat-o acolo cu Adi si dupa aia am fost tradat de el :D s-a mutat cu voi ...deci voi cu 8P sunteti VIZAVi :D

:blink:

Link către comentariu

Asta e ca in bancu ala ...se intrerupsesera comunicatiile intre Europa si Anglia si toate ziarele englezesti au titrat : Europa a ramas izolata!!! :) :)

Offtopic da sper sa se ierte :)

Link către comentariu

Poti sa o si critici , daca ai un scop constructiv desigur.Daca citesti paginile din urma ai sa gasesti critici la adresa ei chiar si din partea mea, doar nu crede cineva ca am pretentia de perfectiune intruchipata pe 4 roti motoare.

P.S. Bogdan astept Hot Hatch 2 , imi pare rau ca n-am mai stat atunci la masa dar am fost cu unul dintre prietenii cu care eram sa isi ia masina si n-am putut amana .

Modificat de DOOM
Link către comentariu

posibil sa facm hot hatch varianta 1.5 :icon_thumright: adica ceva scurt..la munte... sa vedem. tine aproape :)

Link către comentariu
Poti sa o si critici , daca ai un scop constructiv desigur.Daca citesti paginile din urma ai sa gasesti critici la adresa ei chiar si din partea mea, doar nu crede cineva ca am pretentia de perfectiune intruchipata pe 4 roti motoare.

ok....atunci declar ca oglinzile sunt foarte urate pe o masina asa frumoasa. Arata ca chroamele pe dacii.

Link către comentariu

sergio, sa stii ca pe S3 cum am eu au aparut printre primele oglinzile cromate la masini sport. si asta este un fel de trademark pt S3 :angry:

Link către comentariu

Sau mai bine zis trademark pentru orice Audi care incepe cu S :angry:. Oricum nu sunt chiar crom, sunt mai matuite si dau foarte bine, in special pe culoarea lui DOOM.

Link către comentariu

Hahaha ce tare. chiar ma gandeam ca zice colegu acuma o critica dureroasa ....dar la faza cu oglinzile nu prea sunt de acord.Intr-adevar sunt un fel de trademark pt S iar mie mi se pare ca arata ok... fiind satinate se asorteaza cu jantele si cu finisajele de aluminiu din interior.Pun cateva poze lamuritoare.

P.S. Si RS4 are oglinzile in acelasi gen, iar la R8 au preluat ideea pentru prizele din spatele usii.

post-2809-1195749799_thumb.jpg

post-2809-1195749808_thumb.jpg

post-2809-1195749815_thumb.jpg

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Am vazut ieri pe Dorobanti un S3 negru ca al meu.Avea jante cum au majoriatatea S3-urilor de pe la noi si scaune normale.Cred ca e cel de care imi zisese Vlad MHL asta vara inainte sa vina al meu ca sta la PBN in curte.

Link către comentariu

@serhio24 - iti poti comanda S3 cu oglinzile in culoarea caroseriei deci e chestie de gust (al meu are oglinzile negre :Driver: )

Link către comentariu
  • 4 months later...

Update: Masina are acum 8100 km si sunt extrem de multumit, nu am avut nici un fel de problema cu ea.SI ce e mai important : ca imi place din ce in ce mai mult .

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Astazi am ridicat si eu masina. O intrebare la care tu ma poti ajuta cel mai bine. Fata de GTI pe care l-am avut amandoi cum ti s-a parut suspensia in prima zi. Eu unul am senzatia ca se sparge totul la orice denivelare oricat de mica. Si mi-au zis ca au dat jos tampoanele alea. Asa a fost si la tine mult mai dura ca GTI- ul ?

Link către comentariu

Ti-am raspuns si pe topicul tau, dar n-am avut impresia ca e mult mai dura ci ca e mult mai confortabila, mai ales sunetul care se aude la trecerea peste denivelari sau gropi este departe de cel de GTI care ma facea sa cred ca o sa urmeze pana imediat.

Link către comentariu
  • 5 months later...

Noutati: Am ajuns la 14.000 km si totul e excelent, sunt foarte multumit.

Pentru oras si calatorii lungi i-am mai luat un frate Passat Highline 2.0 TDI PD care caraie ingrozitor dar isi face treaba excelent la consum, pun aici o poza cu el ca mi-e lene sa fac topic nou si oricum sunt destule pe tema asta.

Acum ca mai conduc si alta masina am redescoperit S3-ul, asa cand mergeam numai cu el nu aveam termen de comparatie pentru ca ma obisnuisem prea tare.Nu o sa ma apuc sa le compar pentru ca au target-uri complet diferite si simt ca am ales bine cu amandoua, dar cand ma sui in S3 am din nou acea senzatie de la inceput cand la prima acceleratie mai puternica se asterne un zambet tamp pe fata ;)

post-2809-1222707523_thumb.jpg

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Inca un motiv in plus pentru niste modificari :icon_thumright: .Sa le stapanesti sanatos pe amandoua..in special pe The Darkside.

Link către comentariu
dar cand ma sui in S3 am din nou acea senzatie de la inceput cand la prima acceleratie mai puternica se asterne un zambet tamp pe fata :P

bai cat de adevarata e asta !! :D

mai merg si eu cu o Ibiza, si la fel simt...

Link către comentariu

aceeasi senzatie o am eu din logan mcv 1.5dci in subaru....ma rog...e mai brutala diferenta ca la logan trebuie sa vaslesc sa mearga mai tare :icon_cool:

Link către comentariu

stai lejer ca eu la Ibiza am SDI, deci pedalez cat pot de repede....

dar macar am avantajul ca dupa 800-900-1000km inca mai pot pedala, pe cand cu S3u am oprit deja poate de 2 ori la benzinarie :rolleyes:

Link către comentariu

Pai asta cu autonomia ma omora de fapt pe mine...plus ca fiind si cam pretentios la benzina S3-ul, nu prea imi venea sa ma avant departe de frica sa nu ma trezesc cine stie pe unde silit sa bag lichid vital cu proprietati inferioare.Asa stiu ca am mia de km asigurata si ca nu-s sanse sa ma manance talpa.

P.S.DemenTZial: mersi de urari

Link către comentariu

Foarte frumoase masinutele!! Sa le stapanesti sanatos!! ;)

Modificat de andrey2003
Link către comentariu
Pai asta cu autonomia ma omora de fapt pe mine...plus ca fiind si cam pretentios la benzina S3-ul, nu prea imi venea sa ma avant departe de frica sa nu ma trezesc cine stie pe unde silit sa bag lichid vital cu proprietati inferioare.Asa stiu ca am mia de km asigurata si ca nu-s sanse sa ma manance talpa.

P.S.DemenTZial: mersi de urari

lasa ca iei GPS, inveti ca mine toate benzinariile de pe DN1 si DN1A :Driver: scoate masina la drumuri lungi ca acolo o (re)descoperi..

Link către comentariu

Pai o scot pe drum zilnic...doar ca n-as pleca cu ea intr-o plimbare pana in spania de exemplu, asa pe aici prin imprejurimi (pana la mare, munte) nu e problema :P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!