Jump to content

Doommobil (copyright Dementzial :) )


DOOM

Postare recomandată

Nu cred ca e vreo problema, dureaza pana se lasa motorul.Oricum ca sa obtin 9,3 am mers foarte cuminte dupa escapada de pe serpentine.

Link către comentariu

bine.acum te iert. doar poate facem ceva mai ...planuit si cu MHL, voinea sau fusco :rolleyes: un drum la plimbare pe serpentine cum mai faceam prin vara.

Link către comentariu

Ma bate asa un gand sa schimb volanul cu unul de RS4, cred ca se potriveste in principiu.Stie cineva cat costa unul? Ce parere aveti,merita?

Link către comentariu

:vaidecapulmeu: mai ieri ma gandeam si eu la asta, cred ca s-ar potrivi bine... nu stiu un pret.

Link către comentariu
Ma bate asa un gand sa schimb volanul cu unul de RS4, cred ca se potriveste in principiu.Stie cineva cat costa unul? Ce parere aveti,merita?

Fara airbag eu stiam ca e in jur de 11 mil..

Link către comentariu

Am intrebat la PBN de volan si sunt cam dezamagit. 20 bulioane volanul, inca 20 airbagul si inca vreo cateva inelul de prindere si manopera...deci mi-am luat gandul.Nu merita sa bag atatia bani int-un moft.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

stai dreaq cuminte e prea frumos volanu de s3 :D

si sa nu mai aud de PBN niste .............

Link către comentariu

vezi ebay, sau magazine de accesorii de prin DE. la PBN si ala de Golf Iv tot ~20 milioane e fara airbag.

Link către comentariu

Apropo de plimbare, chiar ar fi ceva marfa rau de tot sa fim 2-3 S3-uri si 2-3 GTI-uri. Cred ca serpentinele de la Cheia si Poiana BV nu au mai vazut de mult asemenea cursa. :lol:

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

eu ma bag si ma ar merge pe o miza de genu cine ajunge ultimu face plinu celorlalti :blink:)

sau ultimi 2 fac plinu la primi 2 :blink: :beer: :beer: :lol: :)

Link către comentariu

Nu ma deranjeaza faza cu miza insa pot aparea "sicanari" in trafic pe urma. As fi total de acord sa facem ca un fel de gumball insa pot aparea discutii apoi asa ca mai bine pt inceput sa ne strangem si sa facem de placere o cursa pe Cheia sau Poiana BV.

Link către comentariu

@DOOM Da' te-ai gandit cati bani poti sa iei pe volanul de S3? :icon_thumright: Poate iesi la un pret acceptabil asa...

Link către comentariu

Ice...oricat as lua pe volanul actual , mi se pare o gluma proasta sa dau atat pe un volan de RS4, parca ar fi facut manual din cine stie ce materiale pretioase...

Era o idee dar am renuntat la ea, mai ales ca incerc sa evit pe cat posibil service-ul PBN ...m-am saturat pana peste cap de ce se intampla acolo.Am dus GTI la reparat aripa...normal ca nu a fost gata cand trebuia si m-am dus degeaba (luandu-mi liber de la servici).Apoi cand in sfarsit era gata l-a parcat un nene destept cu spoilerul fata (partea inferioara)pe o bordura atingandu-l normal pe dedesubt.Bine ca eu parchez la juma de metru de borduri de cand l-am avut si vine un destept de asta sa-mi arate el ce stie sa faca ....super parking.Am vandut GTI intre timp si acum am ramas doar cu S3...

Cu drumurile la munte ar fi o placere ... dar la ce program am la lucru (azi am stat 11 ore) nu stiu daca va fi posibil :icon_thumright: .

Nadire....pai la miza cu plinu....la ce consumuri am scoate ....e cam falimentara ideea.Plus ca o miza de genul asta cum zice si PH-11-WRC s-ar putea sa uitam de fair play si n-ar fi prea frumos.

Modificat de DOOM
Link către comentariu

haha, tare, si eu am patit fix aceeasi chestie cu parcatul pe bordura la pbn, cu golful... la mine-a fost mai nasol ca atunci cand am dat cu spatele mi-a sarit spoilerul de la locul lui... genial gigelu' ala care parcheaza masinile.

Link către comentariu

Da e jenant felul in care parcheaza masinile...si tocmai ei care ar trebui sa fie cei mai atenti la amanunte de astea.Si consilierii de service sunt niste sictiriti, toata lumea isi baga .... in masinile de acolo.Ma intreb si cu Porsche-urile se poarta la fel de dragut ? Chiar aveam impresia ca macar o parte dintre aia sunt pasionati de masini si le respecta un pic ( ca pe proprietari e clar ca nimeni nu-i respecta) dar m-am pacalit.

Nu-mi vine sa cred ca la cati bani le-am bagat in cont de-a lungul anilor n-au macar bunul simt sa fie civilizati.Probabil ca e de inteles ca sunt si ei oameni si muncesc din greu....dar stiti ce? si eu muncesc si cand vine un client nu-mi bat joc de el si nici nu-l iau la misto....

Ma rog am aberat cam mult si offtopic.

Ca sa revin la subiect S3 e bucuria mea cea mare ...mai ies uneori noaptea la plimbare ca sa fie pustiu pe strazi ca de agliomeratie mi-e greata.Merge bine...si are 3000 km acum.Consumul s-a stabilizat la 14

Modificat de DOOM
Link către comentariu

DOOM, eu cand voriam volan, ti-am zis, la Cardinal (dealer vw) era gen 20 mil, fara airbag. asa ca gasisem pe ebay sau pe un site de optionale, dar erau doar pt vw, la pret decent. eu zic ca multi cauta volan de RS4 si poate gasetsi. dar ca marime, e la fel?

eu evit rau dealerii vw. parca ara avea boala pe noi, ma jur.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

O poza ca cativa dintre fratiori la Hot Hatch meeting.

In ultima vreme am folosit masina doar pt deplasare serviciu/acasa la orele criminale pe care le stim cu totii, fara plimbari seara .Ca urmare consumul pe BC2 a ajuns la 15,1 % ...ultimii 0,1 % in urma zilei de azi cand am avut un traseu crunt Mogosoaia-Sos de centura - Pipera - Petricani - Lizeanu - acasa si am mers numai si numai bara la bara.Deprimant traficul asta......

post-2809-1195603424_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!