Jump to content

Doommobil (copyright Dementzial :) )


DOOM

Postare recomandată

scaunele alea sunt senzatie nu am nici o treaba... cred ca si conforutul este pe masura!!!

Link către comentariu

tot nu era niciun S3 expus la siab la standul audi...trebuia sa-l aduci tu,mai ales ca ai si scaunele scoica :lol:

Link către comentariu

Asa deci...acolo te grabeai cand ti-am dat flash-uri pe la Camera de Comertz :lol: Frumoasa bestia !

Link către comentariu

DemenTZial:Am vazut flashurile alea dar nu mi-am dat seama ca sunt pentru mine...eram usor derutat pentru ca gresisem drumul si am intors.

Multumesc pentru urari si aprecieri la toata lumea.Scaunele sunt comode dar te tin foarte strans si sunt foarte tari (la propriu).Ca si pozitie de condus difera foarte mult de GTI desi nu ar trebui.Acum cand ma sui in GTI am impresia ca stau pe puf.

Ce trebuie sa remarc este ca volanul, mai exact partea de care tii cu mana e mai reusita la Golf, pur si simplu imi face mai multa placere sa dau de el iar priza este mai buna.La S3 e un pic mai subtirel acolo si nu e atat de profilat.

Modificat de DOOM
Link către comentariu

frumoase poze. frumoasa masina. chiar ca puteai sa o aduci la SIAB.

dar de unde ai ideea cu avatarul ala ?:icon_thumright:

cer copyright :banghead:

Link către comentariu

Super masina. S-o stapanesti sanatos, arata prea bine, ptiu ptiu, sa nu o deochi :icon_thumright:

Link către comentariu

bine, hai ca ma faci sa ma simt bine, te iert doar cu 1 tura :icon_thumright:

Link către comentariu

Ultimele date: am depasit 2000 km de doua zile, consumul este 14,4% iar din oras am iesit o singura data la un drum de 300 km.Mi se pare ok avand in vedere ca umblu ziua destul de mult.Sunt foarte multumit de masina.Desi nu i-am dat prea tare pana acum iar plecari de pe loc (in blana)n-am facut aproape deloc, trage foarte bine.Quattro isi face bine treaba mai ales cand e ud pe jos si se simte diferenta de aderenta fata de GTI.

Modificat de DOOM
Link către comentariu
  • Administrator

he he ... eu am ajuns la 1902km si am aproape 17l/100km consumul pe 2. Am iesit cam 750km in afara bucurestiului.

Link către comentariu

ce mai, v-ati luat masini de oras? :icon_thumright:

a mea nu a vazut decat cred 3-400 km in oras in atatea luni. in rest...numai drumuri virajate. Cheia, Bv, Durau, Valcea...etc. in timpul sapt nu iese decat noaptea. si uite asa am 9.6% :offtopic: si mers detul de tare de multe ori, ca nu ma pot abtine. am vreo 5000 km de cand am luat-o.

dati drumu la masini pe unde le place nu le mai chinuiti in Buc ala ! :lol:

Link către comentariu
  • Administrator

ca sa te citez bogdane si eu merg detul de tale :offtopic: am atins si 100kmh prin Bucuresti!! :icon_thumright:

Link către comentariu

:icon_thumright: e dimineata, nu am mancat inca micul dejun :offtopic:

dar oricum, merg tare , nu tale. pofta buna

OFFTOPIC.

Link către comentariu

Ce sa faci Bogdane, acum s-a stricat si vremea...da stiu e "quattro time" ;) ;).Adevarul e ca am avut mult de umblat cu treaba prin oras si trebuie tinut cont ca folosesc inca GTI-ul, doar n-o sa-l las sa se umple de panze de paianjen :P.Dupa ce o sa raman doar cu asta negru probabil se va schimba treaba.

Voinea...17% hmmm ...dar de fapt ce conteaza asta?...nu e masina de mers la consum.Mai ales cu ledurile alea smekere pe care le-am vazut si eu live aprinse la SIAB ...

Link către comentariu

DOOM, adica tu ai de ales dimineata cand pleci intre S3, GTI si Honda?

huuuooo..te urasc ! ;)

Link către comentariu

De cand a venit frigul nu mai am atatea optiuni :Driver: :eek:.Si motorul e mai mult pt fun, nu ma duc la servici cu el...duminica, sambata si seara ies la cate o tura dar prin aglomeratie chiar n-are rost ca nu e nici o placere, ba devine chiar periculos uneori. GTI-ul il voi vinde prin noiembrie cred, dar merg cu el o data la 2-3 zile, iar S3-ul e masina de zi cu zi, seara de seara.Incep sa realizez ca daca nu imi luam o masina din aceeasi clasa si cu acelasi motor, ar fi meritat pastrat GTI-ul...chiar imi vine greu sa ma despart de el si e din multe puncte de vedere o masina pe sufletul meu, care mi-a adus multe bucurii.S3-ul in schimb am de gand sa il tin mult , chiar foarte mult, poate in viitor sa ii sporesc un pic caii iar viitoarea masina (cand va fi asta ...peste ceva timp) va fi orientata doar spre comoditate.Cred ca S3 e pragul maxim de putere/performanta pe care mi-l permit si peste care mi-am propus sa nu trec...orice in plus deja devine periculos de scump la cumparare/intretinere.

P.S.nadir ....trebuie neaparat sa gasim o zona cu pavaj/alb negru si sa facem niste poze avand ca tematica jocul de sah :huh:

Modificat de DOOM
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am facut un drum pana la Cheia si inapoi.Consum 9,3 l/100km desi pe serpentine ajunsesem undeva la 16 :) ;) se intelege de ce... cred.Sta incredibil de bine pe drum chiar si la viteze mai putin ortodoxe.Am incercat si cu ESP pus si e extrem de nasol felul in care iti taie gazul...si chiar periculos as zice in unele momente, noroc ca exista buton pt dezactivare ;)

Link către comentariu

A fost foarte neasteptat...fara vreo pregatire.

In alta ordine de idei azi m-am vazut cu un vechi coleg de liceu care are TypeR FN2 si .....am facut schimb de experienta ca sa zic asa :)) :)) :D Foarte diferita de a mea la toate capitolele, dar mi-a placut cum se conduce.

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Doom, consumul tau de 9,3l/100 e 'pomana' curata.A mea care are 95 cp mai putin si e si diesel, imi ia la drum intins in jur de 6,8-7 l,si asta in regim de rodaj,fara sa depasesc 3000 rpm. Consuma cam mult, mi-e teama sa n-o fi fortat in prima mie de kilometri, i-am dat reprize scurte si rapide,insa nu am depasit 3000 rpm.Sa fie o problema?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!