Jump to content

Doommobil (copyright Dementzial :) )


DOOM

Postare recomandată

Intre timp am mai facut ceva km cu masina, si imi place tot mai mult.Pe drum liber prin oras am scos consum de 10,4 %, adica super .Masina parca leviteaza, nici nu imi vine sa cred cat de confortabila este suspensia, cand e asfalt bun ai o senzatie de plutire. Servodirectia este extrem de moale, mai moale ca la GTI, ceea ce face masina sa para foarte manevrabila, efectiv nu depui nici un efort la manevre gen intoarceri.

Super masina, sa o stapinesti sanatos voios voinic la zeci de mii de km fara probleme.

ma surprinde totusi cum spui ca suspensia este confortabila. Eu m-am dat cu Victor_P cu S3-ul lui si suspensia este foarte tare, foarte rigida, pe piatra cubica intre CdG si Arcul de triumf parca imi clantaneau dintii in gura - dar in fond e normal la o masina asa sportiva, reversul este tinuta de drum pe curbe cu totul exceptionala.

Link către comentariu

Crede-ma pe cuvant ca la GTI este si mai putin confortabila.Ca duritate e cam la fel dar acolo iti clantane dintii la unison cu rinichii si alte organe.

Link către comentariu

Ce sa mai zic ... e Doomentiala :Driver: ! sa aveti grija de voi .. mai mult tu de ea si sa faceti impreuna zeci de mii de km fara stresuri prin service (decat reviziile), arata mult prea tare cu geamurile alea negre .. parca-i din filme, sa mor daca nu !

Ma plimbi si pe mine o tura .. cand termini lista deja creata :lol: !

Link către comentariu

Nu mai au astia roluri pentru James Bond...v-ar sta bine sa jucati impreuna...cel putin masinii :lol: :Driver:

Link către comentariu

:angry: :lol: :( ca sa-i faci daca m-a rugat frumos omul :(

Am auzit ca tu te pastrezi pt mai tarziu .. :P

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Am 750 :rolleyes: dar drumul meu in afara a fost mai scurt ....doar vreo 300 de km.Poate in weekend sa trec de bariera psihologica de 1000.

Ssssssarumana codatel pt urari.

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Poate facem un kart la Brasov! E topic pe intalniri karting. :rolleyes: La mai multi kilometri.

Link către comentariu

Nu am mai facut foarte multi km, dar pot spune ca am constatat un aspect usor negativ.Nu e neaparat un defect dar se simte.Faptul ca abia de la 2500 in sus e cuplu necesita o usoara adaptare din partea mea.La GTI incepea de la 1800 si sincer in conditiile unui trafic aglomerat masina era mult mai vioaie fara sa trebuiasca sa dau inferioara.De fapt la orice schimbare pica direct pe cuplu.Acum exista momente cand schimb, si in zona in care eram obisnuit sa fie ceva putere (2000 - 2200 rpm) e cam pauza.Normal ca daca dau inferioara ma sperii de cata puetere exista, dar ca si comoditate in exploatare GTI-ul are un plus evident.Din aceste considerente ma vad nevoit sa schimb un pic mai tarziu treapta si rezultatul e ca...nu mai pot merge la consum chiar asa cum faceam inainte.Oricum momentan am undeva la 13,2 % pe toti kilometrii de cand o am deci nu e un fenomen ingrijorator.

P.S.Vlade mi s-a parut ca te vad pe la tine prin zona asta seara pe la 10 fara ceva dar nu stiu daca erai tu sau "stafia" ta de aceeasi culoare.Mersi de urari.

Link către comentariu

Felicitari ptr masina!! Arata foarte tare. Sa ai grija de ea si ea de tine :offtopic: si multi km fara incidente!

Link către comentariu

Doom-ule, sa vezi la 40 de grade, cu o persoana sau doua in masina, cum vine cuplul ala si mai sus, pe la 3.000 rpm. Un aspect negativ de care m-am plans de mult. Asta e. Sunt mult mai multe pozitive de care sa ne bucuram.

Link către comentariu

Multumesc de urari robertrobert.

Homeboy....e adevarat n-am mai deschis mess-ul de multicel.O sa mai intru

Vlad...asta e....dar mi-e un pic ciuda ca altfel chiar ar fi fost masina perfecta.

Link către comentariu

Doom am gasit un S3 negru care arata bomba parerea mea si are si o evacuare foooarte interesanta. Iti las un link ca sa nu-ti poluez topicu cu cu poze care nu sunt despre masina ta. http://www.audi-speed.com/community/forum/...amp;whichpage=2 sa ai de unde sa te inspiri daca vrei sa schimbi ceva la masina :banghead:

Link către comentariu

Evacuarea aia e super tare, gen RS4, insa jantele nu prea imi plac negre.Si nu te sfii sa "poluezi" topicul ca doar de aia l-am si facut :lol:.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

jur ca sapatamana trecuta cand am citit revista m-am gandit ca poate posesorul e membru pe forum :icon_thumright:

Stiu ca sunt de prisos, dar oricum felicitari!!!

Link către comentariu

Si restul de poze :( Nu m-am chinuit ma...

Azi masina a primit un detector beltronics rx65 speram sa o pazeasca de ptiu ptiu ptiu radare.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi am fost la pozat.N-am avut soare dar sper sa va placa...

post-2809-1191683637_thumb.jpg

post-2809-1191683647_thumb.jpg

post-2809-1191683655_thumb.jpg

post-2809-1191683802_thumb.jpg

post-2809-1191683813_thumb.jpg

post-2809-1191683824_thumb.jpg

post-2809-1191683878_thumb.jpg

post-2809-1191683887_thumb.jpg

post-2809-1191683895_thumb.jpg

post-2809-1191683904_thumb.jpg

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!