Jump to content

Doommobil (copyright Dementzial :) )


DOOM

Postare recomandată

Lol, ti-am zis mmneg ca ai dreptate, dar mie imi place mai mult modelul ala chiar daca pare mai mica janta.Fiecare cu maniile lui :beerchug: Noi sa fim sanatosi ca jantele se pot schimba oricand .

Sper sa nu se supere aiculedtzu ca am luat-o neagra ca a lui, dar pur si simplu mi s-a parut ca se potriveste cel mai bine cu masina.

Link către comentariu

:beerchug:

oricum, sa o stapanesti sanatos

am mai vazut ca si pe gri inchis arata neasteptat de bine (mi-a trecut ieri unul prin fata)

personal as face cumva sa gasesc jante originale de rs4 pe 19" :icon_cry: (evident daca intra 8,5 fara probleme, si neaparat cu 225)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

deci poate ma repet

masina si cheala e senzatie! dar daca o iei macar ia-o asa cum iti place!

abia astept sa facem poze

:P)

si da voine-o se inmulteste nr de adrenalina pe forum ;)

Link către comentariu

Felicitari pt Doommobil :angry: good choice.

Personal dupa 1000km fara oprire tot nu ma dureau salele de la scoica mai tare ca de la scaunele stock de pe Octavia.

Link către comentariu

Mersi baieti, o sa am grija la tentatii ;)

Despre scaune ce sa zic, de amortit amortesti in orice scaun oricat de comod ar fi...ideea e sa nu te deranjeze la condus. Scaunele de pe GTI au o sustinere laterala foarte buna, cele stock de pe S3 desi sunt mai comode nu-s asa de grozave la capitolul asta. Scoicile in schimb sunt extraordinare + senzatie de cockpit.

ehe...mai e de asteptat pana sa vad eu live micile detalii de genul asta.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

nu vreau sa fiu rau dar sunt foarte sigur ca nu o sa ai nevoie de o sustinere laterala mai mult decat iti ofera cele stock! am probat masina si pe serpentine si nu ai nevoie! oricum cele scoica doar cand te sui in ele si stai pe loc iti ofera alt feeling! dar sa nu imi spui ca le-ai luat ca nu iti ofera sprijin latereal cele stock!

tot nu mi-ai zis saptamana in care se va fabrica!

Link către comentariu

Nadir, ce sa zic, ai dreptate ca nu cazi din scaun pe viraj, da am fortat putin nota ca sa fie masina completa.Imi plac scoicile, de fapt de un an jumate am un wallpaper cu un interior de RS4 cu scaune de alea...si daca s-a putut sa le iau nu am refuzat :D

Saptamana e 30...nu ma injurati va rog era o rezervare libera :D Stiu ca de obicei se asteapta mult mai mult.Deci estimez ca in 9 saptamani minim voi lua loc in scoica si vom face poze :D

Link către comentariu

Mr. Doom :D ... mii de felicitari, vad ca ai abandonat cauza Mitsubishi EVO 10 dar lasa ca merita S3-ul maxim !! Nu-mi vine sa cred ca pe forum aici s-au cumparat aprox 5 S3-uri in interval de un an .. si un RS4, asadar incepe sa mearga treaba si la noi (in RO, in Buc si pe forum) .. eu am un mare respect ptr A3 in general, de varful de gama nici nu mai zic !

Sa-ti fie usoara asteptarea si numai bine cu GTI-ul cand o fi sa-l vinzi ... chiar ma bucur ptr voi (MHL, Aic..etzu, Nadir) !!

Link către comentariu

Mersi vrajit de fabia si zGb.GTI-ul va fi de vanzare cand voi avea masina noua , pt ca am nevoie de mijloc de locomotie in tot timpul asta.Nu are DSG, ma enerveaza tot ce nu e manual ...sunt incantat ca pe S3 nu poti pune DSG :D :D

La Evo X am renuntat din cauza ca pretul de achizitie ar fi fost cam la fel, apoi interiorul la S3 e imposibil de comparat cu Evo, si eu nu am nevoie de sedan...imi ajunge hatchback.Plus cas in timp am impresia ca totusi Audi se mentine mai bine.E adevarat ca Evo e mult mai rapid, dar daca chiar imi va fi rusine cu S3-ul il voi face de 300 cai cu chip si gata ...

Link către comentariu

printre optiune mele ca urmatoare masina se afla gti dsg...si eu sunt adeptul manualei dar merg mult in oras in ambuteiaje d-alea grele si deja mi-e scarba de manuala in asftel de situatii :D

+ ca dsg-ul e extrem de jmecher :D

Link către comentariu

Asa e ,smecher,dar stii tu unde nu e smecher ...la partea care iti place tie cel mai mult :D :D

Link către comentariu

zGB-ule,asta e discutabil,chestia e sa ai bani sa bagi in manuala,si atunci cam asta e.dar recunosc superioritatea dsg-ului in trafic. :(

Link către comentariu

ar trebui sa recunosti si superioritatea lui si la drag race...pt acolo e cu mult superioara fata de o manuala obisnuita uita-te la filme :( ... vorbim cu modificari minore...si fii sigur ca si dsg-ul poti sa-l modifici f mult...cutia tine destul de bine si daca nu mai tine cumperi ambreiaje...eip face

este foarte logic ceea ce spun eu...are launch control si schimba in 8 milisecunde (smg-ul de la bmw schimba in 65ms) iar un om care se da la curse de ceva vreme si schimba rapid (tot ciclul dureaza cam 0.7secunde daca esti bun) ... drift king schimba in 0.4-0.5 secunde asta ca sa vezi o diferenta :P

scuze de offtopic

Link către comentariu

Da, dar ia zi tu sincer cu mana pe inima zGb-ule nu te enerveaza daca te dai cu unul si ala te face numai datorita unei cutii de viteze automate...se impinge in acceleratie si gata e big driver, face pe toata lumea.Cred ca esti de acord cu mine ca cu DSG chiar si cel mai petarda sofer poate face pe unul care stie cu batul. Bine acum am exagerat si eu , nu e chiar asa de negru draq.Am eu un dinte impotriva automatelor de orice fel.

Acum despre S3 din nou, mai exact culoarea...oare are cinvea briliant schwarz pe forum? ca pana acum nu am vazut cum arata exact...in schimb multe phantomschwarz ...hm

Modificat de DOOM
Link către comentariu

da dsg-ul si smg-ul e ca si cum ai juca starcraft cu minerale infinite sau quake cu viata infinita...e ceva gen masina cu cheat-uri :(

numai ca...nu chiar orice terminat te poate bate cu dsg...daca nu stie sa plece (chiar daca stie sa foloseasca launch control) tot degeaba...daca te dai din mers da orice distrus stie sa apese acceleratia si sa tina volanul drept...dar pe de alta parte te mai gandesti si la comoditate

din grupul vag la mine se da batalia intre gti dsg cu navi etc si a3 tfsi quattro si sincer inca nu stiu ce sa aleg...oricum o sa fie foarte posibil sa nu aleg niciuna si sa parasesc grupul vag pt o perioada but we shall see :P

Link către comentariu

Desi a3 2.0 tfsi quattro e mai banal ...ia quattro pentru ca tie chiar iti trebuie ca esti maniac cu modificarile. Iti dai seama ca eu fac schimbul GTI-S3 tocmai pt quattro,putere si frane.

Link către comentariu

felicitari... S(uper) Mashina... :P

Offtopic: de o zi acest topic are 3 pagini deja... ma intreb cand o sa vina mashina :(

Link către comentariu

Lol, ne-am luat la discutii si am scris romane pe aici.

Pai cam in 9 saptamani vine masina daca totul merge bine..si eu sper sa mearga.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

pai pot sa zic ca esti fericit eu am asteptat 12 sapt dupa care am mai stat dupa acte inte 4

cat despre felul in care arata da si eu balesc dupa scaunele scoica...

+ ca, cred ca evo 10 va fi o masaina care nu va mai fi cielo la interior comparand cu alte masini! chiar se ridica si ea la pretentii.

chestia cu dsg`ul ce spuns zgb chiar e adevarata dar tot nu as da o manuala pe un dsg ... unde mai e placerea!

daca vrei sa nu te plictisesti asteptamn in profilul meu ai nr poate mai schimbabm o impresie :(

hai care e urmatorul care isi ia s3?

Link către comentariu

Bai, nu poate omul sa isi ia o masina ca hop si altii. :) Felicitari pentru alegere si ma bucur ca te-am ajutat in luarea deciziei.

Suna-ma maine seara ca sa ne vedem si sa-ti mai explic despre S3 si ce poate cu adevarat aceasta masina!!!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!