Jump to content

Doommobil (copyright Dementzial :) )


DOOM

Postare recomandată

Hello, tocmai am venit de la dealer si am facut comanda pt un Audi S3, cand va veni acesta GTI-ul va fi de vanzare (oferte astept pe PM la momentul respectiv )

Ca dotari suplimentare am pus asa:

-antifurt roti

-geamuri fumurii

-incinte acustice Bose + Audi concert

-senzori bara spate cu ultrasunete

-jante 18" model RS4

-oglinda interioara cu reglaj antiorbire + coming home/leaving home

-oglinzi exterioare rabatabile electric + incalzite

-ornamente interioare aluminiu

-scaune fata scoica (ca la RS4) + incalzite

-sistem verificare presiune pneuri

-trapa sticla

-plafon negru

-volan S cu partea inferioara plata

-culoare exterioara: negru briliant

-interior negru complet cu piele.

Initial nu voiam sa iau scaunele scoica dar m-am suit in RS4 care e in showroom acolo si am constatat ca stau excelent in ele...plus ca au o sustinere laterala serioasa. Probabil ca la drum lung or fi mai obositoare , ramane de vazut. Oricum optiunea prin care le iei iti aduce si piele in toata masina automat.

Acum urmeaza o lunga asteptare ...si extrem de chinuitoare.Dar va am pe voi , forumistii, asa ca trag nadejde ca va zbura mai repede timpul.

P.S. Multumiri lui VladMHL pt test drive(a fost decisiv pentru alegere) si lui andreiloghin pentru amabilitate. Cand vine masina dau de baut.

Link către comentariu

Domne in ritmul asta, S3-ul o sa ajunga mai comuna ca Dacia.GATA ! m-am razgandit, nu imi mai comand S3 ca deja vad ca aveti toti :lol:

P.S.: felicitari, e o masina zuper, asteptare usoara :lol:

Link către comentariu

Corect Jimmy. Luam si noi niste S4 ca deja e plicticos cu atatea S3-uri... :lol:

Link către comentariu

Sincere felicitari, stiu ca de mult iti doresti o super-masina... si acum... ai comandat-o.

Fie-ti asteptarea usoara :lol:

:lol:

Link către comentariu

Va multumesc sincer pt gandurile bune. Am intrebat la PBN si nu au vandut nici un S4 :lol: Asta are suta 56 fata de 5,7 cat are S3. Cine vrea performanta la costuri "rezonabile" e mai rentabil S3.

Asta e maximul maximul, nu voi mai da atatia bani pe o masina in veci si oricum voi tine masina pana va crapa ea singura ( adica peste 20 de ani sper eu :lol: )

Ma duc sa ma culc ca am capul calendar ...numai S3-uri vad oriunde ma uit.Acum m-am mai linistit ca s-a rezolvat pozitiv dar pret de 2 zile n-am fost om.

Link către comentariu

jantele pe 18" model RS4 sunt prin Audi Exclusive din cate tin eu bine minte.. Asta inseamna ca o sa astepti ceva mai mult pt masina?

Link către comentariu

altu' .... :soothe[1]:

si eu credeam ca GTi se vand bine.

bravo. alegerea e f buna. sa o stap sanatos!

sunt curios de scaunele scoica cum se sta in ele.

Link către comentariu

atentie la jantele RS4 look! ET-ul difera fata de cel de pe RS4 si nu o sa obtii impactul vizual agresiv de pe RS4, iar faptul ca sunt "doar pe 18" " va face sa para mici in comparatie cu cele de pe RS4 (cam mult RS4 dar n-am ce face :soothe[1]: )

un a3 simplu o sa devina "exotic si exclusivist" fata de atatea S3, RS4, R8 cate sunt in bucuresti (vor fi, in cazul R8-ului)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

Felicitari pt alegere!

o sa fi multumit de masina!

chiar frumos echipata! sa stii ca si eu am loc in scaunul de rs4 dar dupa un anumit timp simt cum ma jeneaza....

scaunele stock dupa 22 ore de mers le simteam la fel de confortabile si eu unu nu imi pare rau ca nu le-am luat chiar daca vizual e alta treaba si desigur si in viraje stai mai bine in cele scoica. dar m-ar fi cocosat la drum mai lung.

abia astept sa te vad pe strazi

ai idee un termen de livrare?

sincer chiar ma bucur pt tine!

LE: era sa uit cel mai important lucru s3`ul portocaliu are jante de rs4 sa stii ca nu au nici o legauta cu cele de pe rs4 le-am vazut eu azi imi pare rau ca nu am facut o poza (eram putin suparat)

1 cum a zis si mmneg difera ET`ul si

2 difera sunt pe 18 nu pe 19 si chiar se vede diferenta.

dar et`ul e cel mai important + ca la rs4 sunt 8,5j si 9j si la s3 sunt 7,5j

Link către comentariu

In scaunele scoica se sta bine-adica eu stau bine. Posibil ca la drum lung sa te amuce amorteala si jenele, dar avadn in veder ca cu GTI am iesit din oras de vreo 3 ori la drum lung de cand il am nu vad sa am probleme mari.(in general merg cu prietenii cu masinile lor cand e de plecat...diesel, economie....)Despre jantele gen RS4 ...ce sa ii faci , alea imi plac, chiar mi-a spus ieri VladMHL ca lui i se par urate , dar nu l-am ascultat.Oricum mmneg, tu ai dreptate cu ceea ce spui acolo insa dupa ce am vizionat poze pe mobile.de cu S3-uri de n-am mai stiut de mine , parca tot alea imi par mai ok.Imi place ca spitele sunt mai subtiri ...in fine printre altele am vrut chestiile de pe RS4 - scaune,volan,jante...avand in vedere ca e tot Audi si unul destul de aproape de RS4 (si totusi atat de departe...) nu mi se pare de prost gust.

De asteptat nu va fi foarte mult...in limitele normale.

nadir sa stii ca ti-am citit topicul despre masina cap-coada zilele trecute(pe al tau, pe al lui MHL si aiculdtzu) si m-am convins ca multa lume ca pretentii a fost impresionata de S3.Din poze insa nu iti dai seama ce poate masinuta asta mica, oricat de frumoasa ar fi. Adevarul e ca daca o imblanesti un pic nu ai cum sa nu incepi sa zambesti in coltul gurii si sa fii fericit....Ma apuc neaparat sa strang bani de detector pentru cand vine, ca te fura domle peisaju si nu stii cand esti la 200....

Modificat de DOOM
Link către comentariu
nadir@boosted.ro

da treaba cu furatul peisajului e adevarat!

multi prieteni m-au intrebat si cat preconizezi ca o sa mai ai carnet cu o asa masina :lol:

felicitari si sa ai grija de ea!

Link către comentariu

Mersi dl godo :lol: .Pai si in GTI ma trezesc la viteze ilegale fara sa bag neaparat piciorul in acceleratie...dar cu noua jucarie tentatia va fi crunta :lol:

Nadir si tu sa ai grija de masina si ea de tine, va sta bine impreuna :lol:

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

hehe multumesc

abia astept o poza un vs alb negru :lol: old school :lol:)

Link către comentariu

Time to burn you losers better learn

No one controls our goddamn lifes

We'll do just what we feel riding horses made of steel

We're here to burn up the night

:)

Hailz!

(stie DOOM la ce ma refer....)

Modificat de homeboy
Link către comentariu

Mama, ce dedicatie ...super ...in boxele Bose va rasuna Manowar suficient de des, asta iti promit homeboy.Asta normal in caz ca nu se va bloca cd cu mp3 inauntru...am inteles ca sunt destule cazuri.

Modificat de DOOM
Link către comentariu
  • Administrator

aoleu... cu atatea GTIuri si S3uri pe forum parca suntem raceri :)

hai sa stapanesti fara incidente doommobil-ul !

Link către comentariu

Si eu care ma gandeam ca passat-ul este masina poporului.Bafta si multi km fara incidente si sunt curios cum se comporta un S3 ca de V GTI pot sa spun ca WOWWWWW

Link către comentariu

Saru mana la toti pentru urarile de bine.Pai eu m-am gandit asa ...venind de pe GTI nu pot sa zic ca sunt usor impresionabil, chiar foarte greu.Avand in vedere cum tragea masina cu 3 oameni inauntru (mult, mult mai bine ca GTI doar cu mine) trag nadejde ca daca ma sui singur ar trebui sa iau pastile de inima...Cand va iesi din garantie voi face o vizita la seful cel mare ( voinea :D ) pentru dopaj.La Gti nu m-am apucat deoarece nu mi s-a parut rentabil sa bag putere in masina FWD ca oricum rupe aderenta imediat.

Link către comentariu

Jantele RS4 look sunt precum cele pe 19" de pe RS4 numai ca la 18" sau sunt cele de 18" de pe RS4?

Oricum frumoasa alegere, iar scaunele alea scoica sunt asa mai pentru cei ca noi..din clasa tzantzar :D kiddin`.

Mi se pare mie sau ai ras tot ce era pe lista de optionale? :D

Sa o stapanesti sanatos & stiu ca vei avea la fel de mare grija cum ai de actuala.

PS. Nu era mai frumos sa fie topicul doar : DOOMmobil ? :D

Modificat de DemenTZial
Link către comentariu

Da...sunt pentru mentinerea siluetei scaunele scoica ...looool ...corset

Nu am ras lista de optionale ...navigatie n-am nevoie si daca o sa am iau un PDA ceva , eu in masina vreau sa conduc nu sa ma uit la tv. Oricum de data asta am fost generos cu propria persoana si am pus cam tot ce zic eu ca ma va face sa ma simt bine.

Jantele....sunt cam ca alea de 19 ...uite modelul e cel din poza...de fapt asa va arata si a mea.

P.S. Hmmm ...eu asa am scris DOOMmobil....si demenTZial cu TZ mari ,dar nu stiu de ce n-a ramas asa...Pai tu esti ala care a zis prima data DOOMmobil in versusul acela, mie nu imi venise ideea....deci sa dam DemenTZialului ce e al DemenTZialului

post-2809-1180987253_thumb.jpg

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Foarte frumoasa. Acum chiar se potriveste cu nick-ul :D Totul negru...DOOM. Ce e tare la S3 e ca te poti bucura de ea in orice anotimp.

PS. Cand iti vine faceti toti o poza cu S3-urile aliniate.

Modificat de DemenTZial
Link către comentariu
robertrobert

Felicitari foarte tare masina :D si optiunile la fel! Sa o stapanesti santaos si fara incidente! ahh si fara puncte :D ca te indeamna rau sa-i dai intruna!!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!