Jump to content

Candy White Variant


WNS

Postare recomandată

Luneta am constatat, eu doar voiam ceva folie cat mai deschisa, si mi-a placut cat se vedea intr-a ta, respectiv printr-a ta afara din parbriz.

Bun.. deci un 40% opacitate all around m-ar coafa perfect. Nu vreau sa ajunga ca la taximetristii, sa nu vezi nimic inauntru, sau sa trebuiasca sa las geamurile cand dau cu spatele.

Link către comentariu
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    82

  • bamse

    14

  • TIR

    13

  • Inginerul

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iti poti face o idee despre cum arata mai multe modele de folie in functie de gradul de transparenta aici. :D

Link către comentariu

Sarumana. Eu ma gandeam sa merg la cine comite asa ceva sa-mi puna intai folie de-aia ieftina si sa vad 2-3 saptamani cum ma impac cu ea in diverse situatii.

Pe urma ori o dau jos de tot ori o dau jos sa-mi puna folie de calitate.

Link către comentariu

Te complici inutil, dupa parerea mea.

In plus, diferenta e destul de mare intre o folie de calitate si una ieftina, aici ma refer la cum se vede prin ele, de aceea nu cred ca iti poti face o idee obiectiva.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Intrucat topicul acesta a devenit stufos si e greu de parcurs, fac aici o recapitulare sumara a povestii masinii mele, asa ca daca va place masina mea si considerati ca merita un vot din partea voastra, o puteti face aici.

Multumesc anticipat.:

candywhitevariantgi4uk7.gif

Nu prea exceleaza in dotari, dar nici de ras nu se face. Are un motor diesel 1.9 TDI cod ALH de 90cp, cutie manuala 5 trepte cod EBJ, scaune incalzite, geamuri electrice si oglinzi incalzite reglabile elctric, spalatoare faruri, radiocass+cd vw, bla bla bla ...

La capitolul upgrade sta mai bine si anume:

- folie neagra pe geamuri

- pilot automat (sau tempomat)

- volan imbracat in piele naturala

- look exterior identic modelelor americane, la care s-a schimbat bara fata cu lumini "corner lights", hayon e ambutisat la spatiul pt numar astfel incit sa incapa un numar U.S. si oglinda retrovizoare dreapta care este acum identica ca marime cu ceea din stanga.

- faruri fata OEM de la modelul GTI 25'th anniversary edition ce au interiorul negru.

- triple spate OEM de bora (diferenta este ca sunt complet rosii)

- stergatoare AERO originale fata OEM

- stergator luneta AERO de Golf 5 OEM

- antena plafon scurta de sharan

- grila fata fara sigla Matting

- bandouri si manere vopsite in culoarea caroseriei

- plafon negru

- prelungirea barii spate (fusta/spoiler) schimbata cu una de la modelele cu parktronic

- anvelopele cu talon alb (white walls tires)

Si cateva poze cu candy white variant-ul meu:

admzqxbab0aqn590v_thumb.jpg awy2b1zh0kdfe6jg9vf_thumb.jpg yssfxfvibajptektg3f_thumb.jpg gi8b6d27xr5f1juk95o_thumb.jpg

5vixgzpts05pp3ya9otd_thumb.jpg 4ljpopkx3n2cfcazqe9t_thumb.jpg eh2abhv2fu4pwrwac5e_thumb.jpg dlwh8xnpkke3b3xh0ap0_thumb.jpg

uhcoqlkfu6b1eq6tym5h_thumb.jpg onpo3bebwvao7ukuqvzs_thumb.jpg 8hc7a1gwz36bz97mud2_thumb.jpg jxvo5rgzwvrml50tbbj_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salut, nu ai mai intrat demult pe aici cu noutati... De cand (si de ce) nu ai numar de inmatriculare in fata? Am vazut poze de la intalnirea de iarna si arata bine fara numar.

Link către comentariu

Multumesc frumos baieti !

alien_hunter_83 concursul "Best Looking Car" vwForum 2008 s-a incheiat de ceva vreme, dar iti multumesc pt intentie.

De altfel tin sa multumesc tuturor celor care au votat in cadrul concursului aceasta masina, mai ales pt ca sincer nu as fi crezut ca un variant alb (in fond, o masina foarte banala si comuna) o sa obtina atatea voturi si pt ca modificarile pe care le-a suferit au fost "mai altfel", adica ceva diferit fata de ce se practica in mod curent.

ovi_HGR numarul a trebuit sa-l dau jos prin noiembrie 2008, deoarece am gasit bandoul de pe bara fata zgariat si a trebuit revopsit. Intradevar arata frumos fara placuta in fata, probabil si datorita lipsei ambutisarii bandoului pt forma placutei de inmatriculare cum este la modelele europene, din cauza asta nici nu m-am grabit sa pun placuta la loc.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Noutatea era ca e de vanzare si poate ne spune ca a facut si alte update-uri la masina dar le tine secrete, sau apare cu una noua :D

Unu din update este schimbarea de triple care e facuta cu ajutorul meu :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Domnu, mai baga niste poze aici ca scade audienta. Sus cu variantele albe :) :icon_thumright:

Link către comentariu

Salutare...salutare

WNS am si eu o intrebare legata de antena radio preluata de la sharan. Ai cumparat-o de dealer...? Ai cumparat si soclu...sau doar antenuta mica...care a venit insurubata in soclul deja existent...

Cat a costat?

mersic

felicitari pentru ce ai reusit...it's something...special

Modificat de Slick
Link către comentariu

Si este la fel de eficienta ca cea lunga, de Golf?

Bafta cu masinuta!

Link către comentariu

Nu.

Este o pierdere de semnal, perceptibila in afara localitatilor.

Link către comentariu

Nu stiu sa-ti spun pretul. A mea a fost primita cadou. :))

Link către comentariu

De astazi Candy White Variant-ul are un alt proprietar. :P

S-o stapaneasca sanatos si fara probleme.

Sper sa ii aduca macar jumatate din satisfactiile pe care mi le-a adus mie si s-o ingrijeasca macar pe jumatate cat am "bibilit-o" eu. :icon_thumright:

8zbrctpya7irl6rfc8fk.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!