Jump to content

Candy White Variant


WNS

Postare recomandată

Cateva poze facute la intalnirea de primavara vwforum 2008 de la Fantanita Haiducului. :lol:

post-9546-1208794233_thumb.jpg post-9546-1208794788_thumb.jpg post-9546-1208794332_thumb.jpg post-9546-1208794378_thumb.jpg

post-9546-1208794417_thumb.jpg post-9546-1208794454_thumb.jpg post-9546-1208794601_thumb.jpg post-9546-1208794747_thumb.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    82

  • bamse

    14

  • TIR

    13

  • Inginerul

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super tare nene :D. Munca si cheltuiala multa, satisfactie pe masura :Driver: . S-o stapinesti sanatos fara incidente :Driver:

PS: Ma gandesc la ideea de a vopsi bandourile ca la tine (de fapt la tine vazusem, apoi am mai vazut un G4 ca al meu dar cu bandourile vopsite, dar nu am fost la fel de convins...)

Link către comentariu

Ce bine le sta una alaturi de cealalta ! Si langa a lui R A Z V A N arata superb, cu un fel de antiteza alb-negru, ingeras vs. demonas. Data viitoare sa isi aplice si el o folie alba pe plafonul Passatului, sa fie in ton. ;) Jante de Focus sau nu, arata extraordinar masina lui borisake. Frumos pictorial !

Modificat de FLorin D
Link către comentariu
  • 1 month later...

Am pozat vagoneta langa o "surioara americana" mai mare ca dimensiuni, dar si ca varsta. :blink:

dsc01016lt2.jpgdsc01015tz9.jpg

dsc01013jb8.jpgdsc01014wf2.jpg

Link către comentariu

Cat de tare ! :) Acum chiar lasa impresia ca pozele sunt facute peste ocean. Pana si decorul, strada are aspectul ala de spatiu cat cuprinde, opulenta americana.

Link către comentariu

Ar fi fost misto ca pozele sa fie facute acolo, dar din pacate sunt ... :lol:

Florin inca astept un bip de la tine cand mai ai trecere pe "acilea".

Sper ca nu ai uitat ?

Link către comentariu
th3sup3rstar

S u p e r frumoasa masina !

Sa o stapanesti cu placere si km fara incidente!!

Drumuri bune la toata lumea :beerchug:

Link către comentariu

super tare a iesit masina!! se vede ca e cu bun gust facuta. ce parere ai de a mea? cand ii fac geamurile cu folie sa-i pun si eu pe plafon ? nu stiu daca da asa bine cum da pe a ta. m-ai innebunit cum arata. e minune de masina. s-o stapanesti sanatos !

multa bafta tuturor

Link către comentariu

Multumesc frumos ady09.

Imi place passat-ul tau, mi-am dat si eu cu parerea pe topicul tau.

Voi urmari cu interes evolutia masinii tale, e superba.

Bafta.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cum rezista vopseaua de pe manere usilor si de la baza haionului? Nu se cojeste sau... Ma cam bate un gand si pe mine :))

Link către comentariu

Rezista fara probleme, daca vopsirea a fost facuta cum trebuie. Tot secretul este in pregatirea pt vopsire, trebuie frecat cu hartie abraziva pana dispar acei pori de pe bandoul negru, dupa care se da un strat de fuler spacial pt suprafete de plastic si in final se vopseste. Dar depinde foarte mult de modul cum se pregateste.

In cazul manerelor, nu e asa mult de munca pt ca suprafata lor este deja perfect neteda, aici conteaza matrialele folosite mai mult, pt a iesi ceva de calitate si durabil.

In cazul meu, bandoul spate l-am comandat nou pe cel vopsibil si nu au fost probleme a venit direct dat in fuler. Iar in privinta rezistentei la tavaleala, nu mai e ca inainte, trebuie un pic mai multa atentie, dar chiar daca il vei zgaria un pic se rezolva foarte usor la o spalatorie cu un polish local. La fel si in cazul manerelor.

Eu recomand aceasta schimbare, e foarte vizibila si arata mult mai bine. Merita dupa parerea mea.

Link către comentariu

Frumoasa masina. Tu trebuia sa faci schimb cu un american de repere pentru ca ei dau bani sa scape de bandoul cu lampi tu dai sa il pui :)

Si am si eu o intrebare: tu ai spoilerele vopsite in negru?

Link către comentariu

mdea, super treaba wns, am impresia ca nu-s multe masini ca asta in tara....deci poate te mai gandesti...

Link către comentariu

Mersi.

mihai_mx, nu am spoilerele vopsite, le-am schimbat pe amandoua cu unele noi, iar culoarea este cea originala.

ricuss inca ma mai gandesc. :P

Link către comentariu

Ce e de apreciat e ca nu te-ai hazardat sa duci munca "la capat", in sensul ca nu ai vopsit si braul spoilerelor (partea inferioara). Ma tot bate gandul sa ma apuc si eu de ceva similar.

Daca o da Domnul, poate trec si eu odata si odata prin Craiova sa mai "fur" niste idei de la tine. N-am mai ajuns demult.

Condus placut !

Link către comentariu

Pt ca a fost cuminte candy white variant-ul meu a primit jantele de aliaj modelul:

"LeCastellet" 16": 6J ET42 - 5x100

mai este necesar si un set de anvelope. ;)

post-9546-1214426040_thumb.jpg post-9546-1214426070_thumb.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu

of cat am sperat sa fie Long Beach post-4080-1214460399_thumb.jpg

sau macar Santa Monica :icon_thumright: post-4080-1214460419_thumb.jpg

sa le vedem sus si la treaba pe astea atunci

Link către comentariu

Ai dreptate Gabi, cu toate ca si mie mi se scurg ochii cand le vad, totusi sunt pe 17".

Oricum, nu cred sa le pun asa curand pe masina, inca nu vreau sa renunt la "white walls-urile" ce le am in prezent pe masina. Inca imi place cum arata masina si nu m-am plictisit de acest look.

Jantele le-am luat mai mult pt ca s-a oferit ocazia, nu am anvelope pt ele, iar anv. pe 15 de pe masina sunt noi noute toate patru.

Pt modelul acesta de jante am avut o slabiciune de cand am luat masina. Pot spune ca ele sunt cauza descoperirii si inscrierii pe acestui forum, pt ca imediat dupa ce am cumparat masina cautam acest model de jante inebunit, asa am gasit vwforum, m-am inscris si am ramas aici. Am avut anunt de cumparare mult timp, dar ulterior am renuntat la idee ...

PS: Ultima poza pe care o a am, e de la .:Bamse, in care imi place tare cum arata, a facut-o la ultima intalnire.

Ii multumesc frumos lui Vali, face niste poze super aparatul. :D

post-9546-1214463049_thumb.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu

Americana e Americana :lol: ce culori vii in pozele alea :frigbaitata: mai vin cu aparatul la intalniri, mai ales data viitoare cand sper sa vin cu A3-ul :Driver:

Link către comentariu

Dl Catalin, cum s-a mentinut pana acum luciul plafonului foliat ? Am vazut zilele trecute un Fiat Stilo cu autocolant pe capota respectiv plafon si arata foarte kitschy intr-un negru mat (probabil a si vrut mat de la bun inceput).

Link către comentariu

Florin nu stiu ce sa zic, dar la mine inca arata bine. A aparut o usoara "panza de paienjen" dupa vizitele la spalatorie, care pe caroseria alba nu se observa, dar la negru e vizibila. Dar asta numai daca te uiti atent.

Probabil ca la masina respectiva e cum spui tu, o fi cerut folie mata.

Eu sunt multumit cum rezista si arata pana in prezent.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!