Jump to content

Candy White Variant


WNS

Postare recomandată

Multumesc frumos. :icon_thumright:

the last pictures:

post-9546-1204811621_thumb.jpg post-9546-1204811731_thumb.jpg post-9546-1204811795_thumb.jpg post-9546-1204811928_thumb.jpg post-9546-1204812018_thumb.jpg post-9546-1204811852_thumb.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    82

  • bamse

    14

  • TIR

    13

  • Inginerul

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

o sugestie vopseste jantele albe cele de vara daca tot si si cercul acela pe cauciucuri o sa arate intr-un mare fel.

Link către comentariu

Deocamdata le tin asa, imi place mult cum arata in prezent :D ... pana ma plictisesc. :P

Intre timp trebuie sa reconditionez Avus-urile. ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Arata foarte ca lumea cu "white walls", ai schimbat si mai mult aspectul masinii :D .

Link către comentariu

Multumesc shimano. :D

la Avus-uri ma refeream sa le faci albe

Da am inteles, dar nu stiu ce sa zic ... Crezi ca ar da bine ?

Link către comentariu

Uite masina unui prieten si-a facut oz-urile albe... nu am o poza mai clara da cand il prind ii fac una si din lateral:)

post-2516-1205522291_thumb.jpg

Acum are si el plafonul negru.

Link către comentariu

Intradevar acolo arata bine. :D

Numai ca avus-urile mele sunt pe 15", iar in poza eu vad acele oz-uri mai mari, cred ca sunt 17".

O sa mai studiez problema si ... cine stie. :)

Link către comentariu

pai daca ai cercul o sa dea bine... sunt chiar 19" :D

mi-am adus aminte mai stiam pe cineva de avea pe un citroen berling tot jante albe pe 15" si dadeau super bine :)

Modificat de TIR
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
pai daca ai cercul o sa dea bine...
Inca studiez problema. :)

Doua poze proaspete cu volanul imbracat in piele de colegul hussi, dupa o munca migaloasa de aproape doua ore.

post-9546-1206811758_thumb.jpg post-9546-1206812099_thumb.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu

salut . foarte frumoasa masina , aspect placut si ingrijita . sa o stapanesti sanatos .

as avea si eu o intrebare :) cat a costat plasticul de la schimbator ? carcasa aia . ms

Link către comentariu

Multumesc.

Sincer nu mai tin minte exact cat a fost fiecare piesa in parte.

Toata distractia (pisele sunt OEM) =360 ron.

Link către comentariu

Salut,

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos. Am si eu una asemanatoare, nu chiar la fel de aratoasa, dar mi-e la fel de draga.

Link către comentariu

Multumesc frumos.

S-o plimbi cu placere si fara probleme de orice natura ar fi ele.

De ce nu-i faci un topic, s-o vedem si noi ? :huh:

Link către comentariu

Am intrat sa arunc o privire si nu m-am putut opri pana nu am parcurs tot Topicul. E extraordinar ce ai putut scoate cu niste detalii :( . Puteam sa jur ca acea poza de la avatar e vreun Rabbit american get-beget, cand ea se afla de fapt pe strazile autohtone si desi e o chestiune de gust aplicarea cauciucului alb intre janta si anavelopa, in mod cert da aspect excusivist. Foarte fiunta ideea cu plafonul colantat. Acum te rog sa imi spui daca a fost nevoie de o demontare a antenei, inainte de aplicarea foliei. Ma gandesc serios sa imi pun si eu; cam la cat s-a ridicat costul ?

Idei stralucite si spor la bricolat in continuare !

Sa o conduci cu placere !

Link către comentariu

Multumesc pt aprecierile tale FLorin D.

Costul pt colantarea plafonului a fost de 90 ron, daca mai retin corect. Oricum sigur a fost sub o suta de lei.

Da este necesara demontarea antenei, a chederelor, ornamente, iar in cazul meu au fost date jos si barile de pe plafon.

Numai bine.

post-9546-1206944270_thumb.jpg post-9546-1206944295_thumb.jpg

Link către comentariu

Oho, multzam fain pentru informatiile legate de foliat, chiar aveam nevoie :screwy: . Vad ca in unele poze apare parcata pe Calea Bucuresti. Poate fi vazuta din cand in cand p-acolo? ca data viitoare cand trec prin Craiova am sa ma uit dupa ea.

salutare !

Link către comentariu

thankyoune0.gif

Florin cand mai treci prin Craiova, da-mi un tel. si ne vedem la o cafea. Gasesti nr. in profilul meu, asa avem un motiv sa ne si cunoastem. :)

Link către comentariu

Cu proxima ocazie. Desigur, dar pana atunci cred ca o vei aduce la statutul de piesa de muzeu, si-mi vei cere taxa de intrare :) . Numai bine !

Link către comentariu

Frumos.Este unul dintre singurele break-uri care chiar arata cum trebuie.Prima data cand am vazut-o aici am crezut ca e pacut in photo shop ceva

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Merci Adi.

In ultimul timp odata cu cateva lucrari de natura tehica pt intretinere, am reusit in final sa-i vopsesc si manerele albe ce ramasesera restante.

O poza facuta dupa o bibileala subtire de weekend. :lol:

dsc00743hj5.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!