Jump to content

Candy White Variant


WNS

Postare recomandată

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    82

  • bamse

    14

  • TIR

    13

  • Inginerul

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce sa zic..decat jos palaria..masina e superba..de la culoare la hayon bari faruri..grila tot... :icon_thumright: in privintza barilor de pe plafon te sfatuiesc sa nu le dai jos..pt ca am auzit "prin targ" ca sunt foarte utile in caz de rasturnare :) vroiam sa te intreb cat te-a costat oglinda dreapta si daca stii cumva daca au si de Passat B5.5,in rest toate cele bune,Drum Bun! :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Multumesc hbogdan. :banghead:

But_Fns ti-am dat PM.

Update:

De astazi golf-ul meu variant are plafonul de culoare neagra. :)

020808164216kf2.jpg

020808170554qc9.jpg

Din pacate, nu am putut renunta la barile de pe plafon, cu toate ca au fost demontate. Ar fi fost necesara demontarea capitonajului interior de pe plafon, motiv pt care au ramas tot pe masina. :(

Modificat de WNS
Link către comentariu

vorba colegului nostru..."jos palaria...!"

Bravo Catalin,esti un adevarat pasionat al masinilor VW.

Un tuning discret si cu gust...Felicitari!Bafta in continuare!

Cu stima,

Copilu'

[DJ 27 KID]

Modificat de Alex_golf4
Link către comentariu

WoW :banghead: , arata foarte bine cu plafonul negru, dar acum cere jante grav, si nu orice jante, negre cu buza crom :X:X:X

Link către comentariu

Multumesc. :offtopic:

Initial cand am ajuns la baietii care aplica autocolantul, intentionam sa pun si pe stalpi. Dar in urma sfatului primit de la acestia am renuntat.

Autocolantul si pe montanti, datorita contrastului puternic intre alb si negru ar lungi masina, ar face sa semene foarte mult cu un passat, implicit lasand aceea senzatie de masina lunga. Mai ales la o privire din lateral.

De asemenea vroiam sa fac si oglinzile retrovizoare de culoare neagra, dar tot baietii de acolo m-au sfatuit sa le las asa, pt ca ar da o senzatie de " prea incarcata " daca as mai adauga si alte elemente negre, avand in vedere ca plafonul este destul de mare. Iar asa albe scot in evidenta mai mult plafonul negru. Plus ca eventualele zgarieturi, stersaturi vor fi mai usor vizibile pe culoarea neagra.

Urmeaza cat de curand si jantele ... cel putin asa sper eu. :)

Modificat de WNS
Link către comentariu

da ff bine ti-am spus eu :Driver: da trebuia sa pui si pe partea superioara a haionului deoarece acuma se termina brusc acolo.

este pus dintr-o bucata?!

Link către comentariu

Da este dintr-o singura bucata. Lucrarea a fost efectuata la o firma specializata in astfel de operatiuni, din Craiova. Poti vedea mai multe detalii pe site-ul lor aici.

Link către comentariu

Arata bine, asa este.

WNS-ule, uite-te la Bora din pozele lui Brabus, arata grav de tot masina :D Aduce a masina ta dar mai ai de bagat niste $$$ pana sa o ajungi pe aia... Si geamurile stg+dr custode vad ca sunt negre ca si luneta ... nu te tenteaza?

L.E. manere albe NEAPARAT ... iti pun o pila :rolleyes:

Modificat de .:bamse
Link către comentariu

Venit - vazut - placut = votat DA ! Felicitari pt. bunul tau gust in materie de cromatica si estetica. Voi urmari acest topic cu interes asa ca te rog sa nu te abati de la criteriile urmarite pana acum. Pana acum nu ai dat gres. Asa ca ai grija la ce sfaturi "apleci urechea" in continuare. Succes !

Link către comentariu

News

Ultimele achizitii pt candy white variantul meu sunt jantele de aliaj Avus II si radiocasetofonul Gamma. :)

Am montat pe masina gamma si functioneaza fara probleme, la fel si jantele ruleaza impecabil fara batai, etc.

Multumesc pe aceasta cale lui zGB. :icon_thumright:

dsc00596dz7.jpg

dsc00568fi6.jpg

Link către comentariu

credeam ca o sa pui niste jante mai mari... :P pacat ca merita ceva mai frumos.

As fi puse jantele care le-am atasat pe 17" am vazut pe un variant si dau super bine.

post-2516-1203753166_thumb.jpg

Link către comentariu

De astazi am reusit sa intrgesc look-ul american al variantului meu prin anvelopele cu talon alb. :)

dsc00604vj0.jpg

dsc00605jk9.jpg

dsc00603xp7.jpg

Link către comentariu

ce tare arata..insa jantele de aliaj nu sunt cam mici?ai spus ca nu vrei pe 17...dar pe 16 nu ai gasit nimic?

Link către comentariu

Acesta este cauza renuntarii la ideea de a achizitiona jante mai mari de 15". :)

In pozele de mai sus sunt jantele de tabla, pe care ieri le-am vopsit cu negru mat.

Anvelopele sunt cele vechi, au fost adaugate "white walls"(inele de cauciuc alb ce se atasaza intre janta si anvelopa), singura cerinta pt a putea fi montate, este ca talonul sa fie egal sau mai mare de 65.

Modificat de WNS
Link către comentariu

bravo domnu , concluzia : arata super !

deci daca se vrea se poate !

succes de aici inainte !

Link către comentariu

Foarte tare :) ... la cat ai frecat la ele si la cat ai mascat ... :rolleyes: trebuia sa iasa ceva ...

Link către comentariu

Vali, stii ce se spune: ca satisfactia este direct proportionala cu efortul depus. :P :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!