Jump to content

Candy White Variant


WNS

Postare recomandată

  • Administrator

In sfarsit Cataline.

De data asta la intalnire mergi la volan, nu in dreapta. :lol:

PS: A iesit foarte frumos "americanca" ! :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    82

  • bamse

    14

  • TIR

    13

  • Inginerul

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

hai ca am recitit topicul :lol:

si vreau sa`ti mai recomand ceva:

Folie + stalpii negrii + prelungiri bari(fuste) post-4080-1195044192_thumb.jpg

ceva ca sa`ti faci o idee :P dau bine pe americanca :P

jantele am inteles ca vin...de care? :P

Modificat de Brabus
Link către comentariu

Vreau sa te felicit si eu pentru modificarile aduce. Keep up the good work :P

PS: Ma bucur ca am putut sa te ajut si eu cumva, chiar daca nu a fost mare lucru, in aceasta "transformare" :lol:

Link către comentariu

Frumoasa masina :lol: , ca un sfat pune-i folie neagra si jante si cam atat ca la variant nu-i sta bine prea incarcat

Era ceva daca gaseai bandou cu pozitii si pentru spate, asa doar pe fata nu-mi place, e doar parerea mea, oricum imi place per ansamblu masina

Link către comentariu

Tot respectul pt. colegul WNS...prea frumoasa masinuta...inainte nu imi placeau variant-urile,dar acum mi-am schimbat radical parerea!

Te-am vazut de cateva ori prin oras si am ramas impresionat de masinuta ta.Bafta in continuare!

Link către comentariu

Multumesc tuturor pt aprecierile si sfaturile voastre.

Masina are folie pe geamuri, a fost primul lucru care l-am facut dupa ce am cumparat-o. :blink:

Primul lucru pe care trebuie sa-l fac in viitorul cat mai apropiat este sa inlocuiesc bandoul de pe bara spate, care a ramas negru, cu unul vopsibil. :blink: Dupa care trebuie sa fac ceva cu jantele, iar masina va ramane in mare cam asa. Cu timpul poate mici modificari de detaliu.

Inca o data va multumesc tuturor.

Ceva poze mai recente:

dsc00320gs6.jpgdsc00330ru6.jpg

dsc00333em4.jpgdsc00338us7.jpg

dsc00321ml6.jpgdsc00322bm9.jpg

dsc00328nl6.jpgdsc00326vx1.jpg

Link către comentariu

Felicitari pentru modificarile pe care le-i adus masinii. Luminile alea pe bandou sunt asemanatoare cu cele pe care le are Grasul pe laterale. Arata foarte bine noaptea, edidentiaza linia masinii. Ar fi fain daca ai reusi sa gasesti un bandou asemanator si pentru spate. In rest, numai de bine.

Link către comentariu

Am remarcat la "grasanul" tau "corner lights-urile" imediat. In S.U.A. sunt obligatorii, dar la Golf din pacate nu exista si in partea din spate. M-am documentat amanuntit, doar clasele mai mari, Passat-ul are si in spate unele de culoare rosie.

Multumesc.

PS: Brabus m-ai pus pe ganduri cu folia neagra pe stalpi. :blink:

Link către comentariu

pai dc sa te puna pe ganduri... trebuie sa fie urmatorul lucru care il faci :blink:

a si sa vopsesti si prelungirea fata si spate tot in alb ca da mult mai bine.

Modificat de TIR
Link către comentariu

Superba. Cu toate ca nu ma dau in vant dupa masinile Variant/Avant/Break .... etc , Audi All Road(new) si mai nou a ta, imi plac tare mult.

Felicitari pt felul in care arata si cum o intretii .

P.S. Spune`mi si mie te rog, de unde ti`ai luat farurile si cat au costat.

Link către comentariu

Merci Alyn_EIT, ti-am dat PM.

TIR sa stii ca nu am pierdut din vedere nici sfatul tau de mai sus in ceea ce priveste oglinzile retrovizoare, dar se rezolva incet incet toate. :)

Cat despre prelungiri, o sa le las negre pt ca masina este destul de joasa si se mai intampla sa ating cate o bordura etc, iar pe culoarea alba s-ar vedea imediat. ;)

Numai bine.

Modificat de WNS
Link către comentariu

Coane e marfa masina!Spune-mi si mie cat te-a costat sa vopsesti bandourile de pe spoilere si de pe usi,vreau si eu sa fac aceleasi lucru!Politia nu ti-a zis nimik de folie?Farurile alea de GTI de unde le-ai luat si cat au costat?Ms frumos.Astept Raspuns:PCu stima,DJ 27 KID :P:PCoane e marfa masina!Spune-mi si mie cat te-a costat sa vopsesti bandourile de pe spoilere si de pe usi,vreau si eu sa fac aceleasi lucru!Politia nu ti-a zis nimik de folie?Farurile alea de GTI de unde le-ai luat si cat au costat?Ms frumos.Astept Raspuns:PCu stima,DJ 27 KID :P:lol:

Modificat de Alex_golf4
Link către comentariu
  • Administrator

Nu mai bine poftesti la o intalnire in Craiova si o lamuresti acolo face to face?

:P

Link către comentariu

Cred ca nu are inca carnet :D

Poate daca-l luati unul din voi pasager.

WNS, laudele mele cred ca sunt de prisos. Ultima serie de poze ale tale m-a convins ca trebuie sa-mi vopsesc si eu bandourile. In consecinta batui palma la 2 milioane cu un vopsitor, cu conditia sa dau eu jos bandourile spate si fata, la fel si manerele, bandourile de pe usi vor fi vopsite pe masina.

Ce bine arata farurile alea de GTI :Driver: :wub: :wub:

Link către comentariu

Merci Alex, ti-am dat PM.

Mihai pretul e bun, dupa parerea mea acel vopsitor isi merita fiecare banut. E de munca nu gluma. Iti spun din experienta personala, o saptamana dupa m-au durut mainile de la frecatul bandourilor de pe portiere. Tu ai grija sa faca treaba de calitate. :icon_thumright:

Link către comentariu

te salut odata,te salut de 2 ori...nimic...WNS al meu se uita cu o privire indiscreta apoi se urca in masina 26 noiembrie 2007 ora 20:30 alimentai de la Petrom JIUL...:())trebuie neaparat sa vin la intalniri :()

Link către comentariu

Scuze, tu erai ? :lol:

Te salut pe aceasta cale si imi cer inca o data scuze, dar nu te cunosteam.

Te asteptam la intalniri, urmareste aici, noi deja am format o mini-comunitate vwforum craioveana. Te asteptam cu drag ... asa ne vom cunoaste mai bine si evitam astfel de situatii. :)

Link către comentariu

Nu-i nici o problema,era normal sa nu ma cunosti :) o sa vin si eu odata la meeting,iar dupa ce imi iau permisu' o sa vin de fiecare data!:lol:

Atunci vazui masina de la indepartare si vazui spoilerul de america si zisai clar ca e WNS:)

Link către comentariu

Si brotacica mea asteapta aprecieri. Se simte parasita saraca. A cam ramas fara admiratori :salut:

Link către comentariu

WNS-uleeee ... mai da-ne si noua o lista cu ce vrei sa mai faci la masina. Vad ca nu prea mai inri pe topicul tau.

Pot sa va spun eu, ultimul element in materie de tuning, saptamana trecuta, parca, a schimbat placutele spate :blink:

Link către comentariu

Esti informat gresit, am schimbat toate placutele (fata si spate) :blink:

Apropo vezi ca trebuie sa-mi faci o programare pt vopsitul bandoului spate ...

Link către comentariu

Dupa 15 ianuarie 2008 am liber in service :blink:

La placute am vazut doar rotile spate date jos, in fata nu am vazut nimic. Sorry.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!