Jump to content

Candy White Variant


WNS

Postare recomandată

Din data de 22.08.2007 am intrat si in legalitate, respectiv am montat si placuta cu nr de inmatriculare in parte din spate.

Din pacate nu am reusit sa capat o placuta cum as fi dorit (modelul "c" pt motocilete), cauza fiind ca in Dolj inca nu a fost infiintat atelier de confectionare a placilor de inmatriculare, fiind executate in prezent pe la judetele vecine.

Placuta pe care am primit-o este modelul "b" si nu intra in acel loc, motiv pt care a trebuit micsorata, astfel ajungand mai "clean", adica nu mai are dunga neagra de pe margine, dupa cum se vede in poza.

Una peste alta, masina arata "ATFEL" si sunt multumit de ce a iesit. Se deosebeste de la o posta de alte "variante" :lol:

dsc00014hb9.jpg

PS: poate este cineva care ma pote ajuta si doreste sa ma ajute, cu o cunostiinta la un atelier de confectionare a placutelor de inmatriculare, astept un PM Multumesc!

Modificat de WNS
Link către comentariu
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    82

  • bamse

    14

  • TIR

    13

  • Inginerul

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi place ce-a iesit. Chiar imi place. Tin sa-ti spun ca am vazut ieri un passat cu hayon model american :lol: pe A2

Oricum daca iti faci alta placuta spate eu zic sa mai dai o spaga sa ti le distanteze frumos literele. Altfel ar fi si pacat.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Chiar daca nu intra la categoria "Tuning si alte modificari", astazi s-au schimbat cateva "plastice" ce schimba foarte mult aspectul interior. :rolleyes:

dsc00048yg4.th.jpg dsc00050yv0.th.jpg

dsc00052tn8.th.jpg dsc00051ry7.th.jpg

Iar aici este rezultatul final. Toata distractia (pisele sunt OEM) =360 ron, fara manopera.

dsc00055pf8.jpg

Link către comentariu
  • Administrator

Foarte frumos. Exemplar as spune.

Presupun ca unchiu' Tiriac te-a ajutat sa le schimbi? :) :) :lol:

Link către comentariu

Eu postez pe topicul tau de fiecare data cand ii aduci vreo modificare care-mi place. Felicitari si pentru plastice :D

Mai ai putin si schimbi toata masina :P

Ce parere ai de un alb perlat ? :P

Link către comentariu
Eu postez pe topicul tau de fiecare data cand ii aduci vreo modificare care-mi place. Felicitari si pentru plastice :)

:) thankyouil2.gif :)

Ce parere ai de un alb perlat ? :D

Nu stiu ce se intampla ? Ori avem aceleasi gusturi, ori ai ceva puteri paranormale si imi citesti gandurile ! :D :)

Oricum deocamdata iese din calcul o vopsire complecta a masinii, pt ca ar insemna sa stau fara ea, ceva timp. :( Iar prolemele cotidiene nu imi permit acum sa ma lipsesc de masina, chiar si pt o perioada scurta.

Dar ... urmeaza cat de curand o schimbare la partea frontala a look-ului. Si nici nu mai detaliez pt ca sunt sigur ca stii (sau cel putin banuiesti) despre ce este vorba. :)

Link către comentariu

Nu pot spune decat ... bravo, bravo :)

... eu stiu ce vrei sa faci ... sa vedem daca vrea si ala de face poze :)

Link către comentariu
  • Administrator

Si in afara de "ala" care face poze, tre' sa se dea bine si pe langa mustaciosu' de unchisu' :) :)

Nu Cata?

Link către comentariu

Ma bate gandul sa-mi vopsesc brotacica alb perlat. Vazui azi un tuareg alb perlat proaspat spalat si-mi fura ochii :)

Acuma totul depinde de "ala" de face poze, vorba ta :) Sunt ceva zgarieturi si vopsea sarita pe masina asa ca s-ar putea sa mearga :)

Uitasem :lol:

Nu ezita sa mai arunci cate o "privire" si pe topicul meu :lol:

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Nu mai zice nimeni nimic despre masina asta frumoasa? Ca sa va faca SAC SAC, colegul WNS pregateste alte modificari :)

Link către comentariu

As face eu multe modificari ( nu pt a face cuiva "sac sac"), dar e mare aglomeratie in service-ul vostru. Cauza din care sunt pieton de peste o saptamana. :)

Link către comentariu

Tot raul spre bine, vei avea o masina frumoasa si iti va fi mai drag de ea dupa atata timp de despartire.

Link către comentariu

Variantul meu si-a completat azi si in partea din fata imaginea "american style" :)

In plus a primit si o grila fara sigla de la "Matting" pt care ii multumesc pe aceasta cale colegului Bestie :D

dsc00165ee6.jpg

dsc00174ql1.jpg

dsc00124pz4.jpg

dsc00135pj0.jpg

Link către comentariu

WNS frumos exterior

i-mi pare cunoscut

diagnoza ai facut si tu??

jante nu vrei sa-i pui???

Link către comentariu

Foaaaaaaaaarte frumooooooooooos. :( Superb chiar. Numar de inmatriculare in fata presupun ca nu mai trebuie... ;)

Link către comentariu

Multumesc tuturor, ca singur nu reuseam nimic. ;)

Dar aveti putina rabdare ca vin toate pe rand, usor usor. (numar de inmatriculare, jante, testari etc) :(

Link către comentariu

Iti place tie asa americaneste... pe bara spate nu exista pozitiile astea galbene ca ar da bine... :(

O sugestie si zic ca o sa dea super bine iti trimit eu o poza da le un golf de al meu sa te convingi... Oginziile vopsite negre ;) dau super parerea mea.

Link către comentariu
  • Administrator

In sfarsit ! :lol:

Sa ai grija de ea acum, ca e prea frumoasa.

Link către comentariu

De unde ai comandat lampile si bandoul de bara fata? Imi plac si ma gandesc ca i-ar sta bine si la a mea

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!