Jump to content

Candy White Variant


WNS

Postare recomandată

Cred ca a venit timpul sa-mi prezint si eu masina.

VW Golf Mk 4 Variant, 1.9 TDI ALH, an 2001

-model Edition

-incalzire scaune fata

-aer conditionat

-spalatoare faruri

-radiocasetofon + cd player OEM

-cotiera fata si spate

-oglinzi retrovizoare incalzite si reglabile electric

-ESP,ABS

si cam atat imi amintesc acum.

Ca imbunatatiri aduse as putea enumera:

-faruri GTI

-triple (complet rosii)

-stergatoare AERO originale fata

-stergator Golf 5 spate AERO

Vor urma si altele, in limita bugetului. Sunt constient ca masina nu e la un nivel comparabil cu majoritatea masinilor de pe forum si astept pareri,sugestii si sfaturi ale voastre.

post-9546-1180900072_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    82

  • bamse

    14

  • TIR

    13

  • Inginerul

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

E fumoasa, dau bine farurile ale. Sa te bucuri de ea cati mai multi km :) !

Link către comentariu

Masina este frumoasa dar tu ai 5 puncte de penalizare ca nu ai venit la intrunire asa ca data viitoare te asteptam cu o sticla de bere sa uzi masina :(.Vezi la intalniri mai multe detalii

Link către comentariu
  • Administrator

Subscriu si eu la ce a zis Adi mai sus.

Foarte frumoasa masina si la cati mai multi Km cu ea, dar sa vin eu, tooooocmai din Slatina, la intalnire si voi sa luati ABSENTA :( .

S-o stapanesti sanatos si fara incidente.

Razvan

Link către comentariu

-imi place DAR am votat NU datorita numarului redus de poze pe care l-ai pus (adica una bucata) , cum sa-ti vedem "bijuteria" dintr-o singura poza k-lumea

Link către comentariu

Multumesc! Imi insusesc criticile dar sper sa indrept lucrurile.

photo0022dl7.jpg

photo0006gg1.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu

:D Masina imi place, doar ai facut poteca la mine la service. Pe viitor astept hayonul de America (cu nr. de inmatriculare patrat mare) si bandouri tot de America.

Multa bafta!

Link către comentariu

Mai pun cateva poze :

photo0004op4.jpgphoto0008oi2.jpg

PS: multam bamsemad, stii ca toata speranta mea e in tine ! :D

Modificat de WNS
Link către comentariu

Nu in mine, cred ca in societatea de asigurari. Oricum, daca ii vei face tot ce ai in cap va iesi ceva super. Te asteptam la intalniri.

Link către comentariu

E frumoasa desi mie nu prea imi place alb, dar a ta apare bine .

Bafta, sa faci km fara probleme! ;)

Link către comentariu
  • Administrator

Imi place masina....felicitari !!!

Si sunt super misto triplele complet rosii pe masina alba.

Am mai observat si stergatorul spate aero (de golf 5).

Multa bafta !

Link către comentariu
Niste jante nu-i pui ? Ca parca asteptai sugestii. Lampile spate sunt de bora variant nu ?

Multumesc! Ai dreptate, trebuie sa-i pun si jante, cat mai repede, dar bugetul nu prea ma ajuta deloc! :D

Da lampile sunt de Bora si sunt noi noute. :icon_cool:

Link către comentariu

E faina masina. Eu am si un G4 alb normal nu break si vreau sa spun ca culoarea e rezistenta, pe passatu care il am acuma e albastru indigo metalizat si e ff pretentioasa, orice pietricica sgarietura se vede tare...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Cu toate ca este lipsit de interes acest topic, revin si aduc in atentia voastra faptul ca astazi variant-ul meu a fost dotat cu tempomat, cumparat si montat la dealerul VW din Craiova.Sunt foarte incantat, functioneaza perfect si face toti banii!

De asemenea, a primit anvelope noi pe fata si in roti azot, pt o deplasare mai sigura in aceste zile caniculare.

abcd0011ki1.jpg

PS: Mai pun doua poze cu farurile GTI, poate mai atrag cateva voturi favorabile :soothe[1]:

photo0002gc7.jpg

photo0009ti3.jpg

Link către comentariu

Foarte bine ca ti-ai montat tempomat, si eu as vrea sa imi pun unu pe passatu meu, poate imi dai si mie niste detalii mai incolo. Masina arata super si farurile is bestiale!

Link către comentariu
  • Administrator

Foarte frumos ! Subscriu la ce spune si eto_ro in privinta unor detalii privind costul operatiei.

Bafta in continuare !!!

Link către comentariu

Super masina, mai trebvuie ceva jante de magneziu pe 17`.Sa faci cit mai multi km, fara probleme.

Link către comentariu

Mi se pare mie sau farurile sunt negre la interior ?

Link către comentariu

Asta este diferenta intre cele stock si cele de gti la golf mk4.

Cam asa arata inainte:

post-9546-1183378049_thumb.jpg

iar cu cele de gti eu zic ca arata mai bine combinatia de alb si negru

post-9546-1183378202_thumb.jpg post-9546-1183378319_thumb.jpg

PS: costul tempomatului = 350ron

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Va prezint un mic cadou pt masina, primit de la un prieten intors de pe meleaguri indepartate.

Mie imi place foate mult !

photo0023um7.jpg

Este un suport din piele pt servetele, foarte util pt mine.

Link către comentariu

Arata bine tare farurile. Cat au fost ? :icon_thumright: Eu as vrea sa-i schimb lampile spate :salut: Poate fac vreo smecherie pe Casco :))

Link către comentariu

Sunt OEM, iar pretul difera foarte putin de unele normale. Dar nu stiu sa-ti spun exact.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

In speranta ca se va mai uita cineva si peste acest topic, va prezint noutatile Candy White Variant-ului meu.

Incepand cu data de 07.08.2007 variantul meu a primit hayon model american, dar abia astazi am reusit sa-i fac niste poze mai satisfacatoare. :(

Urmeaza o placuta de dimensiuni reduse (modelul "c" pt motociclete), dar aici intampin greutati : probabil dupa ce voi merge acolo cu masina la ghiseul de inmatriculari pt masuratorile necesare in vederea demonstrarii ca placuta model "b" nu are loc, sper sa rezolv problema. :P

dsc00004ae8.jpg

Tot astazi am reusit sa fac rost de alt stiker vwforum,cel vechi se pierduse odata cu luneta, multumita lui bamsemad. ;)

dsc00011fv7.jpg

dsc00010bp2.jpg

De asemenea masina a primit si o antena de plafon noua, de dimensiuni reduse.

dsc00012um1.jpg dsc00014qe6.jpg

Stiu ca modificarile nu sunt cine stie ce, dar eu sunt mandru de masinuta mea, iar cu timpul, in functie de buget, sper sa o fac din ce in ce mai frumoasa.

:P safe !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!