Jump to content

Martor Emisii aprins


jammix
 Share

Postare recomandată

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • garfield

    8

  • rvacaru

    6

  • maistru

    6

  • GEK77

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am dus masina de dimineata la service si in urma scanarii a rezultat ca presiunea combustibilului e scazuta. Oamenii au banuit ca e bushita pompa de inalta presiune, au pus una noua dar problema nu s-a rezolvat.

Fara sa mai faca nimic altceva, la un moment dat se pare ca masina si-a revenit subit. Acum o vor mai tine sub observatie pana maine pentru a incerca sa-si dea seama care a fost problema si sa se asigure ca nu mai apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi s-a aprins si mie martorul de emisii, diagnosticul fiind decompresmetru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, problema s-a rezolvat dupa inlocuirea decompresmetrului. Cost total 1000 ron (900 piesa + 100 manopera)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dus masina de dimineata la service si in urma scanarii a rezultat ca presiunea combustibilului e scazuta. Oamenii au banuit ca e bushita pompa de inalta presiune, au pus una noua dar problema nu s-a rezolvat.

Fara sa mai faca nimic altceva, la un moment dat se pare ca masina si-a revenit subit. Acum o vor mai tine sub observatie pana maine pentru a incerca sa-si dea seama care a fost problema si sa se asigure ca nu mai apare.

Au gasit problema, pompa de benzina bushita. Acum astept sa vina piesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Au gasit problema, pompa de benzina bushita. Acum astept sa vina piesa.

Aceeasi problema mi-au gasit-o si mie pana la urma, pompa de benzina. Ea da "randament" la 4 bari si asta dadea 2,5 bari. S-a schimbat piesa acum o zi, martorul nu mai este aprins, va mai anunt daca mai apar probleme.

Have a nice Sunay! :mop:

Have a nice Sunday! ...sorry :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
adinecula1977

apropo de problema dvs ..ceva asemanator am patit si eu...mi sa aprins matorul ala nenorocit ..dupa o alimentare de 100 lei de la benzinaria mol benzina de 98 bag in ea..doar deaia..de la petrom dar m-a " fascinat " acel cadr de fidelitate facut la ungurii de la mol..si ma pus ala cu cornite sa-mi iau de acolo.benzina.. m-am interesat la reprezentanta de senzor cat costa si pretul e pe undeva la 2600 lei..din care imi face reducere pana la 2300 apropo de acel aditiv credeti ca daca iau curata acea instalatie..de alimentare?tare as fi curios nu de alta dar nu-s dispus momentan sa cheltui suma aia am altele pe cap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

senzor ....2600 de lei? :o Pai bag ranga in motor si-l scot!!Dar ce tehnologie NASA are de costa atat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea e niciun senzor atat.  probabil alta era problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

nu prea e niciun senzor atat.  probabil alta era problema.

Eu as zice sa verificati informatiile inainte de a face afirmatii. DA pretul pentru senzorul NOx este de 2600 Ron si DA este un senzor, cu o treaba bine stabilita. De ce costa atat ..... nu am gasit momentan o explicatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • Ex member a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!