Jump to content

Alarma Ungo-manual


rares v
 Share

Postare recomandată

salut. am o skoda octavia, sunt al doilea posesor. primul ia montat o alarma ungo, dar de la care nu am manualul. il vreau

alarma este un ungo. poza:

vreau sa aflu cum se pot inchide geamurile din telecomanda etc.....

alarma poate dar nu stiu eu cum

4vhk4k2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Din pacate nu am acel manual... cu o mica cautare pe google il puteai gasi

2. Pentru a putea inchide geamurile e nevoie de o interventie "hardware" asupra cablajului alarmei, mai precis legarea unui fir in plus (presupun ca masina are functia de confort)

3. De unde stii ca alarma poate ??? (parca nu aveai manual)

4. Puteai sa spui macar "va rog"

Modificat de myllenyum
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu modelul alarmu cunosc modelul alarmei.

pe masina este instalat modulul confort, deoarece daca bag cheia in portiera soferului si o rasucesc se inchid toate geamurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salut.

de curand alarma la Octavia I (an 2003 ) - UNGO nu mai actioneaza si becurile de la semnalizare in nici un fel. daca folosesc inchiderea centralizata din cheie acestea se aprind, insa din alarma nu. nu stiu ce model de alarma e, stiu doar ca e UNGO si are telecomanda cu 3 butoane. ce este de facut? ce a dus la acest fapt? nici nu stiu daca masina mea are alarma decalnsata in fata blocului, se aude dar daca semnalizarile nu se aprind nu imi dau seama.

ceva ajutor va rog,

multumesc anticipat

SOT I - Elegance

1.9 TDI

Noiembrie 2003

290.000 KM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Stie careva cum dau si eu un restart la o alarma identica cu a lui rares?? Am si eu unele probleme cu ea si asa dori sa o resetez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare! Eu am la Polo din 2000 tot alarma ungo dar nu are decat 2 butoane.

V-as ruga frumos daca aveti ceva documentatie pentru modelul meu chiar v-as fi recunoscator. Am vazut link-urile de mai sus dar nu se potrivesc cu ce am eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Stiu ca e antic topicul dar poate isi aminteste cineva de acest model de ungo cum s-o numi el si care e seria alarmei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul este G1100. Atasez manualul de instalare!

Astazi desfacand bordul, mi-am dat seama de ce nu mai mergeau avariile cand inchideam masina=> siguranta arsa :blah_:

UNGO G1100 INSTALL.PDF

Modificat de rares v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!