Jump to content

Inchidere Centralizata


Anthos
 Share

Postare recomandată

Daca erai mai aproape era o solutiune  mai ieftina :)

Dar daca te ajuta poti si asa

Iti iei un butuc de la dezmembrari chiar si fara cheie si il trimiti la mine cu o cheie pe care o folosesti acum (chiar si aia de plastic) si iti fac butucul sa mearga cu aceeasi cheie.

Daca te hotatarasti eu sunt in conced saptamana viitoare si te pot ajuta dupa 12 august.

Modificat de robert r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    61

  • Al Bundy

    29

  • kelu

    14

  • passat 1.9 avf

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hei,salut,


 


Am nevoie de un mic ajutor,inerc sa imi montez un modul de inchdiere centralizata pe masina din semanatura,sa iau un modul+cheie briceag din dezmembrari inseamna multa munca,schimbat toti butucii de la usi,asa ca ma gamdeam sa cumpar un modul aftermarket,ma puteti ajuta cu niste informatii de unde sa cumpar.eu am vazut unele : 


 


http://www.motorvip....tate-superioara


http://www.pieseauto...1568705700.html


 


ce pareri aveti? isi merita vrun model banii??


 


Multumesc,


Radu


Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ie durebil, nu vezi ?

 

Ia oricare din ele, toate sunt made in china.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca imi poti recomanda atunci ceva mai bun sau de unde as putea sa cumpar ceva mai de calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bun: nu ai decat sa schimbi modulul de confirt cu unul care suporta telecomenzi si sa iei 2 telecomenzi sa le adaptezi pe masina.

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Acum nu inteleg,cum sa schimb modul de confort? Sa cumpar unul din dezmembrari,la asta te referi??


Ideea este urmatoare : eu am cumparat masina cu pricina din Germania,nu era luata cu inchdiere centralizata originala,aceea tip briceag,in schimb proprietarul(neamtul) a montat una aftermarket,la aceea s-au stricat telecomenzile,am comandat altele si a s-a ars modul,inchdire centralizata am pe masina,am si modul confort,se ridica/coboare automat geamurile daca am cheia in butuc si o tin in pozitia de inchis/deschis.

Acum 2 ierni am stricat a inghetat asa de tare incat toate eforturile mele dublat de dat cu salutii antidezghet au dat gres si am stricat butucul de usa,iarna trecuta am pregatit masina din timp,i-am dat chiar daca nu plecam cu ea cu spray antiinghet,dar ma-am gandit ca trebuie sa imi montez neaparat un modul cu telecomanda la masina pentru a evita astfel de intamplari nefericite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt nou posesor de Passat, am o problema cu inchiderea centralizata: cand introduc cheia in butucul de pe partea soferului, rasucind usor in pozitia deschis se deschid toate usile, daca rasucesc ceva mai tare, se deschid usile si geamurile. La inchidere in schimb, mi se invarte cheia in gol, ca sa inchid masina trebuie sa o incui de pe partea pasagerului. Cheia care are telecomanda incorporata nu functioneaza nici la incuiat nici la descuiat masina.Ce trebuie sa fac?in plus usa de pe partea stanga spate, nu pot sa o incui sau sa o descui, trebuie sa o blochez manual! Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probleme cu broasca de la sofer, refa lipiturile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru a rezolva problema ta, "dumpul" poti sa ti-l scrii si singur cu vds-pro urmand procedurile de activarea roll-up windows. Citesti de la un passat variant valorile de la 4352 pana la 4375 si le scrii in ccm-ul tau.

 

Revin cu rugamintea facuta ceva posturi mai sus. Daca e un coleg binevoitor sa citeasca adresele indicate de Ady la un passat b5,5 variant si sa mi le trimita si mie va rog mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot citi valorile cu vcds sau vagtacho ?

Daca se pot citi astept pm.

Sau treci pe la mine cu vds-ul, instalam pe laptopul meu.

Modificat de 42miticutza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

La VW Passat din 2000 am schimbat usa spate stanga cu una de Passat 2003 completa ( cu yala si macara ) si NU raspunde nici la inchiderea centralizata, nici geamul nu functioneaza.

Ce ma sfatuiti ?

Multumesc anticipat !

La VW Passat din 2000 am schimbat usa spate stanga cu una de Passat 2003 completa ( cu yala si macara ) si NU raspunde nici la inchiderea centralizata, nici geamul nu functioneaza.

Ce ma sfatuiti ?

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Muta de pe usa veche pe cea noua motorasul de geam cu tot cu electronica. Sau doar electronica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
mariusvalentin

Hristos a inviat!!!

Salut,sunt posesorul unui VW Passat 1.6 1997 AHL,masina are inchidere centralizata,care functioneaza la inchiderea usii soferului,am primit de la un prieten din Germania o inchidere centralizata JOM 7104-2, as dori sa o montez pe masina,va rog frumos sa-mi dati o ''mana''de ajutor in montarea acestei inchideri centralizate,cum se leaga firele.... unde si in ce fel... anexez si schema acestei inchideri.

Va multumesc anticipat!!!

 

post-135667-0-20205300-1398002942_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
black_4night

Buna , mi-am luat de curand si eu un Vw passat din 99 variant..1.9 Tdi..si am o nelamurire..daca poate sa ma ajute cineva. Am 3 chei la masina una briceag si 2 normale.Si am o problema cu inchiderea centralizata.Din cheia briceag se incuie si se descuie doar porbagajul in rest nici o usa.Usa soferului se descuie doar daca bagi cheia in iala si deblochezi usa si restul usilor nu se deblocheaza doar daca incerceri sa le deschizi dinauntru..Ma poate ajuta cineva???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FA o diagnoza si vezi ce probleme ai.

 

Verifica punctele d conexiune ale firelor in podea, langa modulul de confort.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

black_4night

am inteles..o sa verific si o sa revin cu detalii..problema e ca la usile din spate nu merg nici butoane d la geamuri..doar cele de la sofer functioneaza sa inchizi si sa deschizi geamurile..sa fie stricat butonu acela pt activare dezavtivare protectie copii???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Trebuie verificate toate conexiunile. Cum ti-a spus si bundy, incepi cu modulul confort de sub mocheta. Apoi mufele din stalpi.

Nu cunosti istoria masinii, deci e posibil sa fie multe tiganeli sau contacte oxidate dupa 15 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Andrey_FLR94

Salut ... este normal ca telecomanda de la inchidere masinii din semnatura sa prinda doar la 20cm de usa soferului ... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Nu e normal. De obicei se strica emitatorul din telecomanda.

Iti trebuie alta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare! Passat-ul meu B5 a stat cu o baterie goala cuplata vreo 3 saptamani pe el. Am schimbat bateria ieri si surpriza, nu imi mai merge inchiderea centralizata, geamurile nu mai raspuns la butoane, oglinzile electrice nu se mai misca nicicum. Geamurile am vazut doar ca urca si coboara cu cheia tinuta in butuc spre stanga/dreapta m axim). Am pus vcds-ul pe ea dar no response from controler, in conditiile in care ma puteam loga inainte sa o las cu bateria consumata pe ea(mentionez ca bateria pe care am pus-o e noua). Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica sigurantele de alimentare dela modulul de confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu VCDS-ul, accesezi 46.

 

daca nu te lasa, verifica sigurantele cum ti-a zis bundy

 

vezi sigurantele 6 si 14

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!