Jump to content

Skoda Octavia 1.6 Fsi Elegance


rvacaru

Postare recomandată

O2: 59k km - am renuntat sa mai prelungesc garantia, de acu inainte revizii mai ieftine, cu ce vreau eu, nu cu ce vor "ei" :blink:

C1: 38k km - nimic deosebit, merge. Consum oras 6, consum autostrada 5 :angry:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rvacaru

    98

  • Serban F

    15

  • virgilius23

    9

  • Executron

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...
  • 1 month later...

S-a blocat CD in unitate la O2 :)) Pace lui, eu nu mai dau jos radioCD inca o data...

Parca pocneste si ambreiajul (si vibreaza la schimbatul vitezelor).

Link către comentariu
  • 5 years later...

Ca sa nu ramana povestea fara sfarsit revin cu finalul :)

 

Am vandut azi Octavia cu 185.000 km la bord. A fost cea mai buna masina pe care am avut-o pana acum.

M-a costat doar ulei, benzina, o baterie, placute/discuri fata (pe spate nu am schimbat nici macar placutele in km astia), 2 bobine inductie, EGR, un radiator fisurat si vreo 3-4 becuri.

Masina arata dupa 10 ani ca in primele zile de aceea nici nu mai pun o poza de final.

As fi vrut sa trec de 200.000 cu ea dar a aparut o ocazie interesanta si am schimbat-o cu un Golf. Sper sa fie la fel de bun ca si Octavia.

 

PS: C1 are 90.000 km si inca n-a vazut decat ulei, benzina, placute/discuri fata si 3 revizii.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!