Jump to content

Seat Leon Fr 2003


EPoX

Postare recomandată

Mai nu te mai oftica degeaba, oricum e mai joasa ca a ta :rolleyes::D :emthup:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BAD_MF

    123

  • Bogdan_wrc

    18

  • bbm

    12

  • EPoX

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Salut,

Foarte frumoase scaunele. De unde le-ai luat? Le-as inlocui si eu pe cele de pe fata.

Link către comentariu

Le-am luat de pe o masina din Germania.

Sunt set complet recaro piele fata/spate. S-a potrivit perfect. Aveau si incalzire si airbag in ele exact ca la mine.

Mai apar pe ebay.

Modificat de BAD_MF
Link către comentariu

Multumesc, am sa caut si eu. Pe masina am alcantara bej cu piele bej.

Operatiune de montare/demontare e grea? Scaunele tale au avut reglaje electrice? Din cate stiu scaunele de leon au aceleasi prinderi cu cele de la toledo, sau ma insel?

Mersi.

Modificat de Dragos Ene
Link către comentariu

Nu, sunt manuale. Astea au venit la fix, a durat 40 min toata treaba. Singura nepotrivire a fost la mufele de la Airbag-uri fata, dar le-am luat de pe scaunele mele.

Link către comentariu

Salut,

Cat au costat scaunele?

Eu am achzitionat exacat modelul de pe cupra R piele/textil Recaro fata si spate si eram curios la ce pret le-ai luat.

Link către comentariu

Salut.

Le-am luat foarte bine. Pe ebay se invart pe la 1000-1200 euro cu piele. Eu le-am luat la jumate.

Link către comentariu

Le-ai luat cu un pret bun dar sezutul lor nu prea arata cum ar trebuii,vezi poate gasesti pe cineva sa ti le retapiteze cu piele naturala (e cam 500E interior complet+fete de usi pe langa Ploiesti) pt ca e pacat sa ramana asa. Bafta la modificat!

Link către comentariu

Nu are nimic sezutul, se ridicase cineva exact inainte de poza. Nu sunt rupte sau alte defecte doar mici cute, nu-s noi. Inca nu merita sa le retapitez, calitatea din fabrica e greu de egalat.

Link către comentariu

Dupa parerea mea sunt impecabile...si mai sunt si SH. Felicitari pt "business". Merita mai mult decat ai dat ;)

Link către comentariu

Mersi.

Nu sunt ele perfecta dar sunt intr-o stare mai mult decat acceptabila. Luna viitoare intra la facut fetele la portiere in piele neagra. Cu ocazia asta vreau sa izolez fonic si portierele, doar in jurul difuzoarelor. Sunt mai puternice difuzoarele focal decat cele stock si cam baraie portierele.

Link către comentariu

oricum ai facut un deal bun!

incearca ceva solutii pt revigorarea materialului, ar putea sa arate ca si noi apoi!

Link către comentariu

Eu folosesc un produs de la SONAX pt intretinerea tapiteriei din piele si este foarte bun . Recomand cu incredere sa iei legatura pe IDul de mess. grozadan , aduce o gama variata de produse foarte foarte bune la preturi mai mult decat acceptabile ...

post-3400-1246432575_thumb.jpg

Modificat de edy1092
Link către comentariu

Da Sonax is bune, la fel si Turtle wax si Kenotek.

Sincer multa lume mi-a zis (inclusiv un tapiter) ca cel mai bun e laptele Doina :lol:, cica hidrateaza pielea.

Modificat de BAD_MF
Link către comentariu
  • 1 month later...

Noutati

Brembo upgrade pe fata.

Etrieri cu 4 pistonase, discuri EBC turbo grove de 323mm, placute Ferodo ds performance 2500 si distantiere fata spate, nu mai incapeau jantele din cauza etrierilor :P

38303815.th.jpg

49246238.th.jpg

46214057.th.jpg

48121424.th.jpg

17228465.th.jpg

Link către comentariu

anx, asa ceva gasesti de la 5-600 la 1000..sau chiar mai mult. depinde de stare si marime.

Link către comentariu

Eu le-am luat pe bucati si am iesit mai ieftin.

Kitul ajunge undeva intre 4000-5000 ron. Dar cu discuri brembo.

Se simte bine rau diferenta la franare.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

3 lucruri nu-mi plac la masina:

1. farurile :blink:

2. cum vine numarul din fata, poate dai jos suportul si-l pui cu banda dubluadeziva!

3. oglinda aia mica de pe dreapta ;)

In rest, super-masina!

Link către comentariu

Pentru oglinzi am pregatit capace din carbon adevarat, insa modelul lacrima. Urmeaza sa imi vina oglinzile model 2005 sa le pot monta.

Farurile mi le-am dorit de cand am masina ;) , sunt hella si vad super bine cu ele, sunt halogen si nu le pun xenon sau alt tip de becuri, vad perfect asa.

Iar suportul la nr... nici nu am observat ce e cu el, e mai putin important.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!