Jump to content

Seat Leon Fr 2003


EPoX

Postare recomandată

Toyo T1R de vara 225/40 R18 am si eu pe masina mea (mult mai bune decat T1S - care se tocesc mai repede) ;) Abia astept pozele cu masina ta cu noile jante si anvelope :icon_thumright: cred ca o sa arate SUPER !

Link către comentariu
  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BAD_MF

    123

  • Bogdan_wrc

    18

  • bbm

    12

  • EPoX

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

uzura mai buna, poate insemna aderenta mai buna :icon_thumright: de exemplu, niste cauciucuri sport se vor uza mai repede ca unele "normale".

Link către comentariu

T1R sunt foarte bune, bat multe anvelope mai celebre. O sa pun poze cum e putin soare :rolleyes:

Dyno din Iasi e foarte ok pana acum, ce masini am masurat au iesit cum ne asteptam. Pe langa fr-uri, gti-uri, rs-uri ,opc etc am masurat un peugeot 205 GTI care are 129 de fabrica si a iesit 123. Dupa 20 de ani eu zic ca e aproape de realitate.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Mi-a ajuns si mie noua supsensie :wub:

De la SPAX 35/50mm, reglabila pe duritate.

Am comandat si tot kitul de bucse Powerflex si cand vine ma bag la montat.

gxZod70.jpg

Link către comentariu

Mersi Rex!

Inca nu am montat bucsele. Am doar dogbone-ul montat. Cand vin bucsele o sa montez si suspensia si voi scrie impresiile. Nu ti-am vazut leonul prin Iasi :)

Link către comentariu

vai ce nebun esti :lol: in cutia aie e suspensia? ghici ce jante vin in 2 saptamani ?

BBS la pret de team dynamics.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
Inca nu am montat bucsele. Am doar dogbone-ul montat. Cand vin bucsele o sa montez si suspensia si voi scrie impresiile. Nu ti-am vazut leonul prin Iasi :angry:

ai trecut sigur pe langa ea:P. Spre Sv cand a fost proba de indemanare..am fost si eu(ca spectator )..dar a mea a ramas parcata pe undeva..nu aveam ce sa expun:P

Chiar sunt curios ce efecte a avut dogbone-ul. Ma gandesc sa-mi pun si eu...dar mie frica sa nu aiba efecte asupra volantei(care deja e cam pe duca:(.

Astept feedbackul de la bucse. kitul include si bucsele de la ARB?

Link către comentariu

Uite tot ce include kitul http://www.powerflex.co.uk/products/Leon+%...ra+R-229/1.html

La mine se simte bine dogbone-ul insa la diesel s-ar putea ca vibratiile sa fie totusi prea accentuate. Uneori si la mine tremura tot interiorul.

Cred ca imi amintesc ca te-am vazut in Peco si apoi pe drum parca te-am depasit. Mi-a atras atentia masina :D , nu am facut legatura.

Link către comentariu

Arata foarte bine masina.Felicitari pentru ea si pentru pasiunea ta pentru ea!Jantele de Porche aratau foarte bine.Sunt destul de cautate si apreciate afara.

Eu stau in Iasi,da' nu stiu unde magzinul tau Tuning Shop.Ma intereseaza niste body kituri.

Link către comentariu

Mersi Steve :))

Vezi topicul cu Topgear, ai acolo detalii cu adresa.

Link către comentariu
La mine se simte bine dogbone-ul insa la diesel s-ar putea ca vibratiile sa fie totusi prea accentuate. Uneori si la mine tremura tot interiorul.

Pai si la aspectul asta ma gandisem...nu am avut pan acum ocazia sa merg cu vreun diesel cu dogboneul schimbat sa vad efectele.

Sunt curios sa vad cum se comporta si schimbatul celorlalte bucse cu altele mai "sport", ca au inceput sa scartie si la mine cele de la ARB si nush daca sa pun OEM sau altele...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Azi am reusit sa montez toate bucsele powerflex, am schimbat si flansele din capul amortizoarelor fata/spate, am luat noi pe original. Am pus si suspensia noua. Am montat si strut bar sub motor, o am si pe cea din spate dar nu am mai avut nervi sa o montez tot azi.

Impresii : este cu totul alta masina, se misca excelent , nu scartie/bate nimic.

Suspensia am setat-o deocamdata mai spre soft si este destul de confortabila cu toate ca in momentul in care stationeaza o persoana nu prea poate sa ii faca balans.

O sa ii montez si bara pe spate intre amortizoare si apoi fac niste teste pe curbe luate ma strans.

Si o poza cu "haosul" de azi :))

PqjAcmi.jpg

Am mai cumparat buza de cupra R, o sa pun poze cand o montez.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina :lol: Imi plac mult jantele, atat fostele cat si actualele :ceuameni:

Link către comentariu

Mersi Circoloco. Si eu sunt multumit de jantele astea. Si sunt bucuros ca de iarna am ales tot 18.

Link către comentariu

Frumos grup :offtopic: Chiar nu te-am zarit prin iasi, celelalte doua masini le stiu de prin trafic.

Felicitari pentru modificarile aduse masinutei, apropo ar merge si la tine un eleron, da foarte bine :beer:

Link către comentariu

MErsi.

Nu ii pun eleron ca imi place prea mult funduletul asa bombat :beer: .

Link către comentariu

Frumoasa poza. E primul seat leon cross. Cred ca merge bine pe drumurile accidentate. Suspensia poti sa o modifici pe inaltime?????????? :emthup: Cand spui ca esti multumit de jante noi ce ar trebui sa intelegem? Ca esti satisfacut de cum merge masina? O poza din profil ar fi fost mai sexi. eventual pe un drum accidentat :rolleyes: :P :P

Modificat de sicu
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!