Jump to content

Seat Leon Fr 2003


EPoX

Postare recomandată

Frumoasa masina ! Jantele sunt criminale ! Un chip-tuning n-ar strica :D

Link către comentariu
  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BAD_MF

    123

  • Bogdan_wrc

    18

  • bbm

    12

  • EPoX

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am prins-o curata si i-am mai facut niste poze :lol:

rafturi020.jpg

rafturi022.jpg

Si langa o colega de drum :lol:

rafturi007.jpg

Link către comentariu

foarte frumoasa masina...jantele chiar vin bine :)

e cumva patata pe capota pe partea deapta?ca asa se vede in poza :vaidecapulmeu:

Modificat de Cristy30
Link către comentariu

Mda.. Am folosit o laveta pentru unele murdarii. Nu am vazut ce urme a lasat :)

Link către comentariu

Au ajuns pedalele :D

Saptamana viitoare ajunge footrest-ul si le montez!

rafturi023id3.th.jpg

rafturi024ad2.th.jpg

Link către comentariu

Le-am montat... Vai de capul meu cate injuraturi am tras. Noroc si de sfatul lui BBm. Le-am lasat la muiat de 2 ori. Aviz pentru care vor, sa-si pregateasca nervii :icon_thumright:. Pedalele sunt bestiale dar tare greu de montat, mai ales la acceleratie.

Poze pun cand montez si footrest-ul ;)

Link către comentariu
Le-am montat... Vai de capul meu cate injuraturi am tras. Noroc si de sfatul lui BBm. Le-am lasat la muiat de 2 ori. Aviz pentru care vor, sa-si pregateasca nervii :)). Pedalele sunt bestiale dar tare greu de montat, mai ales la acceleratie.

Poze pun cand montez si footrest-ul :P

da, stiu cum este, la prima cupra r "s-a ratacit" in service aluminiul de pe ambreiaj si .......noroc cu gabriel de la pit stop care a muncit de i-au sarit capacele sa ma ajute sa o montez dar era iarna si nu aveam apa fiarta la el in fata magazinului ; pina acasa a iesit si acasa am trecut la operatiunea "ligheanul cu apa fiarta", am pus pedala si acolo a ramas pina am vindut masina;

la noua cupra la fel, de noua cum am luat eu masina a venit cu pedala de ambreiaj "dezvelita" iar aluminiul era pe scaunul din dreapta......am zimbit, am mai repetat ....cu ligheanul si acum sta bine merci la locul ei !! dar aviz amatorilor de montat asa ceva, rabdare + contorsionat pe sub bord + unealta "de aur" -> ligheanul cu apa calda :icon_thumright:

Link către comentariu

Dap..blestemate pedale. Sa speram ca nu vor sari :offtopic:. Oricum de acum am experienta! Insa fata de cele aftermarket cu surubele astea vin turnate.

Link către comentariu

Azi masina a primit "papuci" noi pe fata >> Dunlop SP sport maxx 225/40 ZR18 :

rafturi026.jpg

rafturi028.jpg

I-am facut si un tratament la jante cu solutie de la Turtle Wax. Se curata foarte fain si lucesc super :

rafturi027.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

In sfarsit m-am mai ocupat de masinuta.

Am montat pedale si foot-rest cupra R si ornament inox schimbator viteze de la isotta :

rafturi031.jpg

rafturi032.jpg

rafturi030.jpg

Link către comentariu

Mersi chris:)

Ce papuci pe spate? :)

Urmeaza un kit aluminiu pentru bord sa fie in ton cu rama de la schimbator, pedalele, manerele interioare si butonul de la frana de mana :)

Link către comentariu

AAA m-am prins :). Doar tot eu am folosit termenul.. dar na, mai greu la ora asta.

Pe spate am Pirelli Pzero 255/35R18 in stare f buna. Nu am de ce sa-i schimb.

Insa pe fata aveam un set de Bridgestone cu uzura destul de mare.

Link către comentariu

ai putea sa mi mai dai mie un bonus, nr de tel al fetelor scris intr un PM :)

scuze pt OT

Link către comentariu

Din cate stiam eu , jantele astea Porsche sunt 5*130 , nu ? Ai folosit vreun adaptor ?

Link către comentariu

Exista adaptoare speciale de la 5x100 la 5x130 si au in acelasi timp si rol de distantier. Pe spate sunt mai groase adaptoarele si pe fata mai subtiri.

BBM vedem ce se poate rezolva cu fetele :) :)

Modificat de BAD_MF
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am reusit sa-mi fac un drum in service si astfel am montat filtrul sport KN de cutie si bujiile Brisk racing seria PREMIUM. Impresii? Motorul merge lin si parca urca mai usor in ture (posibil placebo nu zic ca nu) oricum cand calc acceleratia imi revine zambetul pe buze :rolleyes:. Daca tot am facut astea i-am facut si un scan cu VAG-com si totul e ok.

Modificat de BAD_MF
Link către comentariu
  • 1 month later...

Poze noi >>>

S-a mai montat pe masina :

Kit aluminium look PREWOOTEC pentru bord.

Rama schimbator ISOTTA

Pedale + footrest CUPRA R

Suport stalp ceasuri

Ceas presiune turbina

Ceas voltmetru

Folie omologata 95% spate si 50% fata

aVuARFA.jpg

aVuBi69.jpg

Pqxp6LA.jpg

aVuBTwi.jpg

aVuChsJ.jpg

aVuCwqA.jpg

aVuD4lA.jpg

aVuDIfS.jpg

Link către comentariu

Frumoasa masina mai ai :(

Poti sa-mi spui de unde ai luat kit de folie de aluminiu ptr bord si gurile de ventilatie si cat a costat?

Link către comentariu

Mersi Auras :(

Kitul l-am adus eu prin magazinul meu (vezi topicul la bursa) si include si ramele pentru gurile de aerisire.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!