Jump to content

Seat Leon Fr 2003


EPoX

Postare recomandată

Masina este un Seat Leon FR din 04.2003 . A fost cumparat din Germania la 77.000 km de la o reprezentanta.

Motorul este 1.8 TURBO 132KW (180 cai putere)

Cutie viteza manuala 6 trepte

0-100 km/h >> 7.7sec

Viteza maxima >> 230 km/h

Consum...

Dotari in mare :

-geamuri electrice cu impuls

-climatronic

-computer bord

-volan sport imbracat in piele

-schimbator viteze imbracat in piele

-ceasuri albe sport

-telecomanda cheie

-scaune sport cu sustinere laterala

-airbaguri frontale

-airbaguri laterlae in scaune

-incalzire in scaune

-Abs

-Esp decuplabil (cand ai chef de joaca)

-suspensie sport

-ambreiaj sport

-geamuri ionizate (urmeaza folie neagra)

-esapament sport cu iesire dubla

-8 difuzoare BOSE

-cd player AURA (a fost deja schimbat cu PIONEER DEH6800)

-3 tetiere spate

-spalator electric faruri

...

Are bineinteles chitul de FR (spoiler fata si grila, praguri laterale, spoiler spate si eleron mai mare)

Nu prezinta nici un defect/problema. Mi se pare spatioasa, portbagajul incapator. Imi place ca are 4 usi, este o combinatie foarte reusita intre practic si sport. Poti merge lejer 4 persoane in concediu.

La mers ce sa zic, e vis masina, nu se inclina , fuge de rupe. Am mers cu maxim 200 km/h, cand o sa am loc o sa o duc si la 230 sa vad cum se comporta.

Ce i-am schimbat :

-i-am montat mp3 pioneer 6800

-jante aliaj originale PORSCHE full chrome pe marimea 18, 8.5 J pe fata cu anvelope 225/40 R18', 9.5J pe spate cu anvelope 255/35 R18'. Pretul lor de catalog 4000 euro (fara gluma) insa prin primsa ocupatiei mele le-am achizitionat la 50% din pret.

Ce urmeaza :

-folierea geamurilor

-alarma cu pager

-alta toba finala

rafturi010.jpg

rafturi007.jpg

rafturi003.jpg

rafturi004.jpg

rafturi005.jpg

rafturi009.jpg

rafturi002.jpg

rafturi001.jpg

Masina va reprezenta magazinul nostru TUNING SHOP EXPRES 3M IASI. Ne gasiti pe topicul nostru pentru relatii/preturi.

Vis-a-vis de masina discutam aici :Driver:

Sper sa va placa.

Link către comentariu
  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BAD_MF

    123

  • Bogdan_wrc

    18

  • bbm

    12

  • EPoX

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumusica foc. Multi km fara probleme.

Un pret?

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina sa te bucuri de a si la cat mai multi km.

Link către comentariu

Pret 12 000 euro in Germania. Fara drum/taxa/jante.

Nu stiu ce sa zic, are kit-ul pe ea spoiler fata si grila, praguri , spoiler spate, eleronul mare, bandouri vopsite in culoarea masinii.

Link către comentariu

Masina pentru care as face o prostie ...

Sa fie intr'un ceas bun!

Link către comentariu

Foarte frumoasa si jantele de mare efect desi nu sunt fan chrome.

Sa o stapanesti sanatos! :)

Link către comentariu

Frumoasa masinuta, o prinde foarte bine culoarea & jantele. Nu vreau sa fiu carcotas dar nu vad oglinzile de FR. Toate cele bune.

Link către comentariu

arata surprinzator de bine masina ;)

sa o conduci cu placere si multi km fara probleme :D

Link către comentariu

E TopSport, FR (ca denumire, ca de fapt e aproape aceeasi masina) aparut mai tarziu.

Sa o conduci cu placere!

Link către comentariu

tare si masina si cu potential, sa o stapanesti sanatos, trebuia sa aveti si voi un show car

ce modificari aveti in plan?

nice wheels man...pimpin'

Link către comentariu

faina masina, cu mare potential....dar cum bine spunea cineva mai sus: renunta la logo-ul de Porsche de pe jante. O fi Porsche actionarul majoritar la VAG dar nu dau bine deloc la aspectul general al masinii :icon_thumright:

Link către comentariu

E tare! Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multi km fara probleme :icon_thumright:

Link către comentariu

Mersi de aprecieri! Cu emblemele porsche ma mai gandesc. O spal si mai facem poze.

Am uitat sa zic ca are si spalator de faruri electric, foarte fain cum ies automat.

Link către comentariu

te mai gandesti daca renunti la emblemele porsche? cam aiurea... :) ;)

Link către comentariu
Am uitat sa zic ca are si spalator de faruri electric, foarte fain cum ies automat.

spalatorul de faruri stock nu prea e electric. e pe presiune de apa. :) cand tragi de maneta, se formeaza presiune de apa care ridica spalatoarele. daca nu ma crezi, iti arat link.

oricum frumoasa masina, si daca poti face ceva cu stemele, ar fi bine ;)

Link către comentariu

S-o stapanesti cu placere , e frumoasa masina insa parerea mea e ca trebuia sa alegi alt model de jante si la banii care ai dat pe jantele astea o faceai sa arate incredibil .....pe culoarea LS7N LEON 1M ii sta mult mai bine cu bara fata de cupra r :))

http://arkhenia.dyndns.org/Download/Galeri...et/STF_0268.JPG

Modificat de edy1092
Link către comentariu

Frumoasa masina!De la tine ma astept sa o faci si mai si! :))

Link către comentariu

am vazut azi masina. arata super bine.

sa o folosesti cu placere

Link către comentariu

super masina , a fost visul meu..oricum orice ar spune altii mi se pare peste noul leon! :icon_thumright:

Link către comentariu

Nu poti sa lasi pe un seat jante cu logo porsche!

As spune chiar ca nu-mi place sa vad pe o masina jantele proiectate si montate pe alta masina! It's not right! parerea mea...

Link către comentariu
liviuxp2000
Nu poti sa lasi pe un seat jante cu logo porsche!

As spune chiar ca nu-mi place sa vad pe o masina jantele proiectate si montate pe alta masina! It's not right! parerea mea...

tipic loganist :icon_thumright: , si chiar nu am nimic cu posesorii astor....."masini" :censur:

Vazut si eu in aceasta seara masina, trecea prin fundatie, spre pacurari.No comment la alura de drum, iar jantele chiar ii dau un aspect de Fr aparte ;)

Felicitari Epox si schimba nr alea provizorii ca dau nasol.....serios :) , sunt singurele care nu stau bine pe masina ;)

Link către comentariu

OT: Prietene "de la tara"...conduc un logan dar "posed" un seat leon! In rest...no comment!

Modificat de 1.6
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!