Jump to content

Senzori parcare cu proiectie pe oglinda retrovizoare


petzre
 Share

Postare recomandată

Naspa, am montat pe ibita si nu sunt de incredere dar mai buni decit deloc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    14

  • cosmin_cnl

    12

  • B_U_T

    8

  • mafia

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Senzori parcare fata/spate-Garantie pe Viata !

O alternativa interesanta... fiind descrise mai multe modele.

Urmeaza o descriere ,,oficiala'', probabil ,,marketing-izata'', dar cu review-uri bunicele ,chiar si in topicul asta.

Sisteme de Asistenta la Parcare-Garantie pe Viata !

-singurele sisteme de asistenta la parcare de tip ,,high-end.

-pe piata din SUA si Australia sistemele ST-PAS sunt adresate exclusiv reprezentantelor auto, castigandu-si pozitia de leader in fata senzorilor OEM, folositi de producatori precum Audi, Mercedes, Porsche, VW, Hummer, Lexus, Infinity

Tehnologia senzorului

Senzorul are acelasi tip de nucleu ca cel folosit in armata.

In structura sa utilizeaza modul intern de focalizare cu unghiuri mari, sensibilitatea sa fiind de 2-3 ori mai mare decat cea a altor produse.

Senzorii emit cate 4 impulsuri pe secunda, permitand sistemului sa reactioneze rapid la obiectele in miscare.

Tehnologia de masurare

Se utilizeaza tehnologia de procesare a datelor vagi, putand fi detectat chiar si un cablu de otel de 2mm grosime.

Tehnologia de siguranta

Conectorii , circuitele integrate si elementul de alimentare sunt selectate in conformitate cu standardele folosite in tehnologia de aviatie, durata de service fiind mai mare decat cea a autovehiculelor.

Specificatii

-masuratori precise

-verificari stabile

-sensibilitate sporita

-zona ,,moarta'' redusa

-functionare eficienta pe zapada, ploaie ,ceata, temperaturi de -35/+70 grade C

-adaptare perfecta si instalare usoara pe majoritatea autovehiculelor.

Modificat de eul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant. Sant curios cum reactioneaza la ploaie si daca senzorii lor "pica" la fel de des precum cei aftermarket de pe piata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

C o s m i n cum mai merge senzorul tau ??? merge cu siliconul pe el ? l-ai trimis inapoi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa imi comand de aici parktronicul,a lucrat cineva cu ei? Sunt de incredere? Multumesc!

>> LINK <<

Modificat de But_Fns
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat ieri la numerele de telefon de pe site-ul de mai sus si la sf. saptamanii viitoare il am.Momentan nu mai au pe stoc.Au spus ca ei aduc numai cu afisaj+difuzor si sunt foarte incantat :D Sper doar sa nu-mi iau teapa avand in vedere pretul mic al produsului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai avand in vedere ca de anul trecut au mai scazut preturile, e un pret ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeam ieri cu cineva despre senzorii electromagnetici si mi-a spus ca daca masina e murdara sau ploua nu va functiona corect si mai mult ma va induce in eroare...ce parere aveti? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar adevarat.

Daca este apa pe senzor, cred ca face legatura la masa si nu mai functioneaza corect. Eu am pus un strat subtire de silicon peste senzor, astfel incat sa fie izolat electric peste tot, fata de masa si nu mai am probleme.

Si tine de apa, nu de mizerie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc din nou pt. sfaturi si promtitudine,daca reusesc sa fac poze la montaj le voi posta aici. O seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar iti va bipui la cea mai mica denivelare din carosabil parerea mea e ca nu sunt rentabili mai ales ca daca opresti masina nu mai piuie

Modificat de cosmin_cnl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca piuie la orice denvelare daca nu sunt montati corect,si sunt montati la mai putin de 30cm de sol...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

vreo veste legat de senzorii de parcare elctromagnetici?

i-ai montat? merg??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici o veste inca. Astept sa reinoiasca stocul si daca am bani saptamana viitoare ii montez.

Modificat de But_Fns
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un sfat pentru doritorii de senzori electromagnetici- nu va cumparati, sunt o mare teapa. Am cumparat 3 pachete pentru 3 masini diferite si nu au mers decat pe masina mea o singura zi. I-am montat la 40cm de asfalt si imi detecta si o petricita de 5cm inaltime (tot timpul ma duceau in eroare). A doua zi m-am hotarat sa ridic acea banda mai sus cu 10cm dupa operatiune nu a mai mers deloc,tipau tot timpul. Pe masinile celelalte fix dupa montare au inceput sa tipe tot timpul.

Display-ul nu l-am dat jos de pe bord, l-am lasat toata vara si atasez o poza in ce stare a ajuns de la caldura-calitatea nu gluma tot senzorii cu ultrasunte sunt oki chiar daca se gaureste bara.

Senzorii au fost comandati de aici:

http://tmag.ro/Produse/DetaliiProdus/140/S...rii%20auto.html

Acum caut senzori buni, nu mai vreau chinezarii am inteles ca cei de la Viper 9401TD ar fi mai bunisori , astept pareri :) . Sau daca imi da-ti solutia sai fac sa functioneze cei eletromagnetici, inca ii am montati pe masina, doar am intrerupt alimentarea de la ei.

post-18532-1256429968_thumb.jpg

post-18532-1256429974_thumb.jpg

post-18532-1256429979_thumb.jpg

post-18532-1256429986_thumb.jpg

post-18532-1256430288_thumb.jpg

Modificat de mafia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe siteul pe care l-ai dat scrie ca au garantie 24 luni de ce nu i-ai trimis inapoi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat senzori electromagnetici pe 3 masini diferite (golf V, passat b5 si passat b5.5) toate 3 functioneaza perfect. Sunt putini diferiti adica nu au displayul ala dar in rest arata cam al fel. Am fsot ft multumit de ei,sicner

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si al meu merge impecabil, pot sa zic. E varianta fara display. Probabil asta cu display are o problema de proiectare sau o serie de componente defecte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar zilele astea am vb cu un prieten care si-a montat si el exact ca ai mei , dar ia luat de pe alt site si ii merg bine.

But_Fns - zic ca au garantie, dar daca ii montezi in service autorizat si daca ai acte la mana, la mine i-am montat eu. Am vb cu ei si mi-au comunicat sa le trimit un set pentru teste, si cat platesc transportu dus intors , sa imi zica ei ca sunt oki sau ca nu au fost montati in service autorizat, am lasat-o moarta.

Azi am sunat la Falcon si mi-au facut o oferta cu tot cu montaj pentru senzorii DIRECTED 9401T 460ron cu tot cu montaj si au aplicat placa ca pretul include si reducerea de 20%.

Am gasit pe net dar fara montaj la 300 Ron. http://www.bbautosoft.ro/category.php?parent=28, in bucuresti am gasit senzori Viper d-B4 cu 320Ron cu tot cu montaj http://www.viperalarms.ro/accesorii.php?id=d-b4.

Voi care credeti ca sunt mai buni. Cei eletromagnetici nu cred ca ii pot sa-i fac sa mearga poate i-am montat gresit , ceea ce nu prea cred :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vb cu cei de la Tmag si mi-au comunicat ca banda nu trebuia taiata, deci mare atentie, NU TAIATI BANDA.

Modificat de mafia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca intre banda/senzor si masa masinii exista cel ami slab contact electric (e destul si apa de ploaie) vor incepe sa piuie. Cel putin la mine asa se intampla inainte sa-l izolez complet cu silicon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa luati varianta fara display. Din cate stiu eu, toate merg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm cele spuse de COSMIN ,si eu am pus pe masina sotiei acesti senzori fara afisaj si functioneaza ,nu perfect dar functioneaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin: Ieri am fost la Falcon la mine in oras sa vad si eu acei senzori dupa cum ii lauda unii "cei mai buni" Directed 9401T pretul lor este de 420 cu tot cu dispay ( dispay-ul vine separat) si montaj 100Ron. Tipul care ii vindea a enumerat cateva avantaje: cica sunt singurii senzori care se vopsesc si nu sare vopseaua de pe ei, in caz ca lovesti masina si se deterioreaza un singur senzor se poate schimba separat, tot la ei au de vanzare si costa 34$ fara TVA un singur senzor. Fiecare senzor se mufeaza printr-o mica mufa.

In cutia lor nu exista freza pentru gaurit bara :(. Functioneaza chiar daca bara e murdara sau ploua afara.

De la un coleg de pe forum care are acelasi model de senzori montati, imi zicea ca se poate regla si senzibilitatea lor.

Voi ce credeti, merita acesti senzori pretul de 520Ron cu tot cu montaj, garantie 2ani (cica :D). Astept pareri si de la cei care ii au deja montati sau alte modele, dar nu mai vreau chinezarii ;). Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!