Jump to content

Simering Planetara


golfix
 Share

Postare recomandată

in urma cu ceva vreme ,la un scartz cu rotzile bracate stanga maxim,mi sa desprins burdufu planetarei din suruburi! de atunci imi pierde ulei pe la burduf pe acolo si mi se strang sub forma de picaturi sub cutie! am fost la mare,cand mam intors mam uitat acolo si am observat ca a aruncat ulei considerabil,mi se strang picaturi pana si pe bascula,a aruncat ceva! vreau sa stiu si io daca intradevar simeringul a fost bulit atunci cand sa rupt din suruburi,sau poate sa mai fie si alta cauza? trebuie sa completez cu ulei la cutie o data la cateva luni! in 3 4 luni am completat circa 700-800 ml! vraeu sa rezolv problema ca sa nu ma mai macine! astept sfaturile voastre! ms anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un service sa o ridice si sa verifice atent,

stanga 57 X 71 X 7

dreapta 48 X 62 X 7 (cote date de Mihai :) )

astea sunt dimensiunile la semeringuri,

eu am avut probleme cu cel din dreapta si a costat 18 lei, motorul meu ABD cutia cred ca este identica cu a ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut! Stie cineva ce dimensiuni au simeringurile de la cutie, la masina din semnatura? MS!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e de jucat cu uleiul din cutie, cel mai bine sa te duci la un meserias, sa nu apara probleme mai mari mai tarziu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!