Jump to content

Suspensie Drumuri Grele!


Extreme
 Share

Postare recomandată

Si-a montat cineva asa ceva pe masina after-market?

In ce consta aceasta schimabare? Doar telescoapele(pe care oricum trebuie sa le schimb ca e cam balena masina) sau mai trebuie si altceva?

Cam cat ar costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parca mai era si scuturile din metal, motor+cutie v.

scutul stiu ca ajunge undeva la 5 mil sh, nou nu stiu exact.

vezi ca parca era cineva pe forum care vindea un scut din tabla.

p.s. vrei sa faci off road cu masina? :D

Modificat de ygor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi nu-i chiar off road, is 2 cm , care in romania noastra plina de gropi conteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut ,

Stie cineva de unde pot cumpara din Timisoara scuturi metalice pt passat 3bg b5.5 su tot cu montaj daca se poate?

ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si am uitat...pot inalta masina?partea din fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te mai intereseaza scutul pt motor poti sa ma contactezi la tel din profil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Daca te mai intereseaza scutul, cauta la cei de la Autokarma.Au vreo 2 tipuri, functie de buget. Pretul este in jurul a 5 milioane. Modelul din fabrica ce are sdg este ceva mai inalt (cam cu 2-3 cm) si in afara de scutul ce protejeaza baia si o parte din transmisie mai are si alt tip de arcuri si amortizoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
V6 TDI 4Motion

Diferenta intre suspensia normala si sdg este la arcuri si amortizoare. Daca trebuie sa schimbi amortizoarele, ai putea sa schimbi si arcurile in acelasi timp si asa ai solutia OEM dar care este mai costisitoare. Aftermarket poti sa montezi distantiere intre arc si amortizor care iti inalta masina cu 2 cm www.weitec.de si scut metalic pentru motor si diferentialul spate (daca ai asa ceva).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,eu personal mi-am pus scut metalic nou nout si sunt super multumit,va recomand servic la care ma duc si eu.Sefu serv nu repara decat vw audi,piese l apreturi de nuti vine a crede si pret pe manopera de bun simt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Avand in vedere ca drumurile noastre arata din ce in ce mai rau mai ales dupa ultima zapada m am hotarat ca ar fi vremea sa imi inalt si eu un pic masina - am scut de otel si la cea mai mica denivelare cateodata si la limitatoarele de viteze de pe strazile laterale ating cu el pe jos - vroiam sa pun o intrebare are cineva montat de masina inaltatoare si daca stie cineva ce dimensiuni (sau cate spire are un arc stoc)? Am garda coborata se vede cu ochiul liber si nu stiu daca fostul proprietar a lasat o mai jos sau asa a fost - saptamana viitoare as vrea sa schimb si amortizoarele si as vrea sa fac si opeatiunea de inaltare

Astept sugestiile si parerile voastre

Merci

:icon_thumright: SAFE!

Modificat de C o s m i n
Unire cu topicul dedicat.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.am un passat 4 motion 2003 ,mi-am pus scut de otel dar vreau sa-mi schimb si suspensia sa mai inalt masina,imi poate spune cineva cam la ce pret se ridica arcul+telescop/roata? si cam cat se inalta masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca mai bine ii pui niste inaltatoare din aluminiu. o sa iesi mult mai ieftin. eu asa am facut si sunt foarte multumit. uite ce este pentru golf 4

http://vwforum.ro/index.php?showto...p;#entry1181739

pentru passat nu stiu exact, dar tre sa fie ceva asemanator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!