Jump to content

Dati-va Cu Parerea Va Rog!


4abc
 Share

Postare recomandată

Imi cer scuze ca va deranjez cu asemenea problema insa sunt foarte bulversat de ceva timp...ce parere aveti ar merge folia neagra pe aceasta culoare???

Va multumesc pentru pareri!

Imi cer scuze de calitatea pozei.

post-10235-1177672230_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In principiu, da. Dar nu vrei sa incerci si varianta Titanium de la Carafolie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu stiu cum arata.Ma gandesc la design.Albastru cu negru... :( :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc mult pentru sugestie...totusi inca ma gandesc la negru... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca ar arata destul de bine... in schimb cealalta argintie nu imi place (eee, chestie de gusturi :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te sfatuiesc sa cauti folie cu opacitate mica, din cate stiu eu dar nu sigur, cea mai transparenta e 30%. Arata foarte bine si nici nu ai probleme cu politia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge bine folia neagra,cu toate ca nici cea propusa de @DORU 14 nu arata rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GoodLookingElf

O sa arate foarte bine cu folie... Cu politia nu o sa ai probleme atata timp cat folia esta autorizata (scrie asta in Noul Cod Rutier). Binenteles ca poti da si peste un politist mai "dragut" care sa te lase fara talon, dar se recupereaza. Ce te-as sfatui eu este, sa nu-ti iei cea mai inchisa nuanta de folie. Am avut eu pe masina anterioara, e cea mai misto nuanta, dar nu vezi mai nimic in spate seara... si nu merita sa te stresezi la fiecare parcare cu spatele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce,dar am mereu senzatia ca albastrul pe care il am eu pe masina nu ar face contrast cu negrul(folia neagra)..chestia e ca nu am mai vazut nuanta asta de albastru cu folie..insa incetul cu incetul si cu ajutorul vostru incep sa imi schimb parerea...inca mai astept pareri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GoodLookingElf

poti sa-ti dai seama cum arata cu folii uitandu-te la poza pe care ai postat-o... pe mine daca ma intrebi, nu-mi dau seama daca are sau nu folii acum (din cauza unghiului masinii si cum bate lumina) nu ti se pare ca ar avea folii? si nu arata bine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GoodLookingElf

nu stiu cat te ajuta (nu e chiar aceasti nuanta de albastru) dar atasez o poza cu un golf IV albastru cu geamuri fumurii

post-11196-1177707840_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ultima poza e un albastru gen R32 pe care vine bine folia.Eu am renuntat la a-mi pune folie pentru ca dupa studii interminabile am realizat ca nu imi place ca geamurile din fata sa fie mai deschise fata de spate.

Oricum singura folie care imi place e cea neagra - orice alta culoare mi se pare aiurea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre vizibilitatea noaptea, nu cred sa ai nici o problema. Eu am avut folie cu 95% grad de intunecare pe Skoda Octavia 1 Combi pe care am avut-o, iar pe actualul B6 am, de asemenea, cea mai inchisa folie. Si, eu personal, ma simt bine cu ele, nu am probleme. Cred ca trebuie sa fie si o folie de calitate ca sa nu ai probleme de vizibilitate. Pe Skoda am avut 3M, pe Passat am Llumar. Daca te hotarasti sa iti pui folie, eu zic ca pe laterale spate si luneta ar da cel mai bine cea mai intunecata. Despre laterale fata am inteles ca prin lege este permis un grad de vreo 35% opacitate, asa ca poti alege folie inchisa si pe geamurile fata, dar de cea mai deschisa nuanta, ca sa zic asa, care este 33 sau 35%, asa ca nu ar trebui sa ai probleme cu militia. Oricum, despre folia pe fata intereseaza-te bine cum e, ca nu sunt 100% sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca da bine si un alt avantaj -cand sta parcata la soare se pastreaza o temperatura mai scazuta.

Bafta :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu cat e mai inchisa folia cu atat da mai bine. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!