Jump to content

Cablu Frana De Mana


ksi_id
 Share

Postare recomandată

Nu de mult mi-am pus punte cu discuri de GTI pe masina. Problema este ca, cablul de frana de mana este mai lung cu aprox 15 cm decat cel vechi. Am adaugat la frana niste tevi pe post de distantier dar din cauza lor nu mai pot pune chestia aia de plastic care acopera frana de mana. Exista ceva cablu mai scurt care sa se potriveasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ETKA apar mai multe lungimi la cabluri : 1545, 1613, 1625, 1800.

Nu stiu in functie de ce difera, dar e posibil sa nu corespunda ceva la tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi masura cablul meu de la puntea cu butuci. Si sa vad daca este de aceeasi dimensiune dar pt discuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am aceasi problema.

Tambur a fost schimbat cu disc pe spate,si cablul de la frana de mana e un SF.cel din stanga e cu apprx 5cm mai lung decat treve si cel din dreapte cu vro' 10.

Arata nashpa :icon_thumright: si pedeasupra nici nu prinde egal pe ambele parti.in timp ce stanga e deja cuplat,dreapta inca se mai invirte....

Ceva f nasol .... @Ksi daca gasesti ceva zi si la mine unde si al ce pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am aceasi problema.

Tambur a fost schimbat cu disc pe spate,si cablul de la frana de mana e un SF.cel din stanga e cu apprx 5cm mai lung decat treve si cel din dreapte cu vro' 10.

Arata nashpa ;) si pedeasupra nici nu prinde egal pe ambele parti.in timp ce stanga e deja cuplat,dreapta inca se mai invirte....

Ceva f nasol .... @Ksi daca gasesti ceva zi si la mine unde si al ce pret.

Eu m-as multumi daca as gasi 2 cabluri si cu 5 cm mai lungi. Problema naspa ca la mine sunt cu 15 cm mai lungi ;)(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!