Jump to content

Schema Electrica Climatronic


GBI
 Share

Postare recomandată

florin_andrey86

fratilor am si eu cam aceeasi problema, dar difera masina(audi A4 din 1995 fara AC/CLIMATRONIC) am cumparat toate piesele, am toate mufele cu cabluri cu tot,

ma poate ajuta si pe mine cineva cu o schema electronica pt climatronic :D dau o bere mareeeee

multumesc anticipat :blah: :mop: :mop:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Am un golf 3 gti avariat si vreau sa.i montez bordul si clima(cea din imiagine) pe un golf 2. ce fel de clima este pt ca nu am prea vazut asa ceva pe golf 3? ma intereseaza schema electrica daca are cineva!

post-74040-0-41322800-1357250975_thumb.j

post-74040-0-00779500-1357251180_thumb.j

Modificat de taz21
topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- din cate se vede, nu este dublu climatronic (bi-zonal), deoarece pare sa nu aiba reglaj separat pentru 2/mai multe zone ale interiorului masinii!

- nici aer conditionat simplu nu pare a fi deoarece poti seta o temperatura de referinta

- clima pentru tot ambientul masinii (parerea mea, nu sunt expert).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am vazut modelul asta de clima e montata pe golfurile din italia. Posibil sa fie vreo firma ceva ce monteaza climatronic pe golf 3. Oricum de fabrica nu e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate Ovidiu, masina e de italia. dar sti ceva de clima asta ? e ok? vreau sa o pun pe un g 2 cu tot cu bord si vreau sa stiu daca merita efortul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea merge montat pe mkII daca asi clima , nu stiu cum intra aeroterma in bordul de la mkII , in rest trebuie sa rimeasca curent doar cand pui contactul si ce mai include tablou de sigurante , in rest firele ce duc de la panou la servomotorase de la earoterma pt schimbare de temp si flapsuri pt directionarea aerului , nu ai luat legarura cu paul din slobozia ? pe mine ma ajutat mult cand aveam vento

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma gandeam sa pun si bordul de la g 3 dar cred ca renunt si la clima si la bord si le vand impreuna cu tot ce am dat jos de pe golful 3...pacat pt ca aratau f f bine dar nu vreau sa fac improvizatii ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

lumina de la climatronic stie cineva daca are o siguranta ceva?nu-mi mai merg deloc,sa se fi ars toate becurile,e putin probabil si daca da cum o desfac sa ajung la ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms,da e complicat,macar sa fac becurile sa mearga,neamtu si-a pus leduri,cine face pe bani lucrari cu leduri prin bucuresti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr'adevar, este complicat. Dar vezi si tu ca rezultatul e frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!