Jump to content

Tetiere


fabiuta
 Share

Postare recomandată

Fratilor spuneti-mi plz cum deosebesc tetierele fata si spate la fabia! Am fost la cineva sa-mi puna huse la scune si nu mai stiu care tetiere sunt pt fata si care pentru spate! PLZ help me!!! I

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usurel colegule, ca nu e chiar un motiv de disperare :scratch:

Inteleg ca acum ai doua perechi de tetiere diferite intre ele sau 4 bucati de tetiere identice?

Cred ca, daca nu te lamureste vreun coleg in seara asta nu ai decat sa opresti maine langa o Skoda ca a ta parcata undeva si sa te uiti cum are puse tetierele. Nu ai pe langa bloc vreuna, ca ar fi de ajuns sa cobori si gata, te-ai lamurit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am doua perechi de tetiere diferite si nu stiu care sunt din fata si care sunt din spate. M-am uitat si la alte fabii dar nu am sesizat nici o diferen

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cum e la Fabia dar in general sunt mai mici cele de pe spate.

Vezi, baga un ochi aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK se pare ca am gasit. Cica cele din fata au si reglaj al inclinarii tetierelor, iar ce le din spate nu.......10X anyway

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu nu am reglaj la tetiere decat pe inaltime,e vreo diferenta intre tetiere la lucrul asta ?Depinde de model? Masinutza mea are 6 luni de cand am luat-o si mi-ar placea sa am dublu reglaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La mine tetierele cu reglaj fata/spate erau la optionale. Ti le da daca comanzi alt pachet pentru interior. Pe standard sunt doar cele cu reglaj vertical.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tetierele in general folosesc la accident (lovitura din spate sau rasturnare) ca sa nu iti rupi gatul. reglajul e de fenta, oricum nu poti conduce cu capul sprijinit in tetiera :icon_thumright: Am incercat pe mai multe masini, no way, e prea in spate

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt bune si daca dormi in masina :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!