Jump to content

Bandouri Cu "corner Lights"


WNS
 Share

Postare recomandată

Vlasceanu Madalin

Salut , ma poti ajuta si pe mine cu un set de lampi dinastea la 158 de lei ca eu nu gasesc nicaieri la pretul asta . Multumesc !!!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , ma poti ajuta si pe mine cu un set de lampi dinastea la 158 de lei ca eu nu gasesc nicaieri la pretul asta . Multumesc !!!

 

 

Ai PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Salut....ce culoare au firele pt poziție la mufa care vine la far?...vreau sa îmi pun și eu aceste poziții în bandou...ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Va salut,de unde imi pot cumpara aceste 4 lampi(corner lights)...stiti vrun magazin,reprezentanta vw bucuresti???Va sunt recunoscator daca ma ajutati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, din pacate in afara variantei OEM... nu cred sa gasesti after-market. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este bine si asa...dai un ban,dar arata bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Marius, ti-ai cumparat lampile US Style?De unde le-ai cumparat? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bandoul de america , se poate adapta oare la bara  de europa ? are cineva idee ?  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu prea cred, fiind ceva mai lung din cate explica WNS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc , ar fi mai ogk  sa pui bandoul original  , pentru ca daca este nevoie poti  scoate  usor lampa ,   daca este mai lung nu se poate taia, pentru a scoate o bucata din el atat cat ar fi nevoie  , si dupa   sa se sudeze cu plastic , ?   

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scrie in acest topic ca sunt diferite ca lungime.

 

da, se poate taia si refinisa cu fibra de sticla, dar daca tot faci o tiganie, macar fa-o ieftin, nu(adica decupeaza bandoul)?

Putina rabdare si finet, dar merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai fratiolor...440 lei,4 lampi de america la reprezentanta VW Bucuresti!!!!! Chiar asa???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da atata costa 4 bucati ,  la craiova costa 77 lei fara tva  una ,  in italia eu sant acolo ,  am vorbit si costa 22 euro cu tot cu tva ,   tot aici   aftermarket dar acelea   transparente ,  pe net le-am gasit cu 23 euro   2 bucati plus transport 15 euro ,  cam asa sant preturile 


maui sant si cablajele care costa in jur de 20 euro pentru  o lampa 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20euro pt o lampa? :)))

iei din dezmembrari soclul de la semnalizari cu tot cu cablu, poate il primesti si gratis pe langa un ax cu came :D.

Cat despre lampi, ca atat am dat si eu pe 2 la golf, cam 150ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da este o idee geniala sa  iei soclul   din dezmembrari , la asta nu m-am gandit , mersi  marius 1982. 11

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 12/12/2015 at 1:56 PM, tarox said:

da este o idee geniala sa  iei soclul   din dezmembrari , la asta nu m-am gandit , mersi  marius 1982. 11

Nu iti recomand in niciun caz sa iei bandou original de US. Pe langa faptul ca este mai lung decat cel de Europa, are si prinderile in bara total diferite (adica la alte distante, fata de bandoul de Europa). Asadar, daca vrei bandou US, trebuie sa ai si bara US, si fusta US (da, exact, si fusta de Europa nu merge pe bara de US, si nici invers). Nu exagerez cu nimic, e 100% adevarat. Daca totusi vrei sa faci asta, iei bandou de US, si ii tai capetele (partile care includ si 'locasul' unde vin lampile'), si le atasezi la un bandou normal de Europa, prin sudare (diferite moduri de sudare: plastic, fibra, solutii, etc.). Insa trebuie sa masori si testezi f. bine inainte.

Am vrut si eu sa fac exact acelasi lucru, insa din ce am vazut ca lucrari finisate in afara in urma operatiunilor de genul, nu m-au dat peste cap. Am ramas tot la cel de Europa, decupat cu grija si incastrate lampile. Intr-adevar, nu poti scoate lampile, etc, caci trebuie fixate bine (solutie adeziva, etc), dar asta e.

Modificat de bobbyrock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu crezi ca a venit cam tarziu recomandarea?ai citat un post din 2015 totusi :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot s-a scris aici,are cineva semnale de us de vanzare?sau un site de unde se pot comanda 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, Laurentiu_LWR said:

Nu crezi ca a venit cam tarziu recomandarea?ai citat un post din 2015 totusi :))

Sal. Ba da :) Am avut impresia ca era 2016 ultimul post. Anyway, nu am vazut ca cineva sa specifice diferentele atat de mari intre US stuff si EU stuff, deci sper ca o fi un plus de info pentru orice 'ratacit' sau 'nou-venit' :D

6 hours ago, 35DRS said:

Daca tot s-a scris aici,are cineva semnale de us de vanzare?sau un site de unde se pot comanda 

Sau pe ebay item # 142039235039  ---  acela contine si soclurile, cabluri, etc. Gasesti sigur si separate, fara socluri, cabluri, etc. Asta daca preturile de la reprezenta ti se par prea mari.

Modificat de bobbyrock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

75 de lire? Cred ca glumesti cu asta ca "daca nu ti se par preturile de repreze tanta prea mari"?

Au fost 148ron in 2011

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Vad ca n a murit de tot topicul asta. Pt cei care vor sa si puna side markere, am gasit/comandat de pe ebay o pereche. Ajung cam intr o saptamana jumatate - doua (vin din Riga, Letonia, deci fara vama). Ca si pret, au fost aprox 80 lei, cu tot cu transport.

http://www.ebay.com/itm/401229640589

http://www.ebay.com/itm/142186159553

Modificat de Agilu`
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!