Jump to content

Audi Es Trei


Adrian@revo

Postare recomandată

Bogdan, din cate mi-a spus Dragos tu ai pe R32 un HPP Haldex Controller si as fi curios sa aud ce parere ai despre el. Am feedback-uri excelente de la proprietari de A3-uri 2.0 TFSi dar nici un feedback de la vreun proprietar de S3, si cu toate ca hardware-ul este acelasi s-ar putea ca S3-ul sa aiba alt soft. Acesta este motivul pentru care inca ezit sa-l cumpar.

Cat despre top speed, GTI-ul (atat manual cat si DSG) are rapoarte ceva mai lungi decat S3-ul. Mai jos este un film (tot in Germania pe autostrada) cu un REVO Stage2+ ED.30 care s-ar putea sa atinga pe bord 300 km/h. Putere necesara are :-)

Modificat de Adrian@superchips
Link către comentariu

Exista cineva care are haldex controller pe S3 - eu :icon_thumright:

Ti-am scris mai sus cate ceva, cert este ca isi merita banii.

Modificat de dan i
Link către comentariu

Dan, nu stiu cum am omis postul tau :-) Ma bucur sa aud ca diferenta este sesizabila si la S3. Ai luat si "switch-ul" pentru a comuta intre cele 3 programe cu care vine Haldex Controller-ul ? Daca da, este diferenta sesizabila intre programul Sport si cel Race ?

BoCo, meci !

Link către comentariu

Switch-ul nu l-am luat din mai multe motive:

1. Costa destul de mult

2. Toti europenii care l-au comandat inca il asteapta (asta dupa VWVortex).

3. Trebuie sa demontezi scaunele si bancheta ca sa tragi firul pana in bord.

Eu vorbesc de switch-ul de la HPA, daca tu stii si un alt producator care face ceva asemmanator, ti-as fi recunascator daca mi-ai spune si mie.

Cert este ca diferenta de la stoc la modul sport se simte, in modul race nu l-am pus inca.

Dar e proaspat, e timp ca l-am montat abia vinerea trecuta :salut:

Modificat de dan i
Link către comentariu

dan, de ce nu faci si tu un topic mai detaliat, ca sunt mai multi interesati :) unde exact se monteaza?

sau macar un topic cu masina ta, ca are ce arata.

Link către comentariu

Se monteaza pe diferentialul spate.

Se scoate controllerul stoc si se monteaza cel aftermarket, totul a durat 15 minute max.

Link către comentariu

Dan, you make me spend more money ! :-)

Switch-ul este cel de care spui tu si intr-adevar nu este usor de integrat in bord, dar eu in locul tau as fi foarte curios de modul RACE :-)

Mai tarziu sper sa ajung sa montez twintercoolerul de la Forge deoarece il plimb de o saptamana in portbagaj, care printre altele imi va permite sa rulez eficient cu setari ceva mai agresive pentru boost si timing.

Link către comentariu

Mai mult ca sigur ca voi incerca si modul race, ma mananca si pe mine, dar peste 2 saptamani, cand ma intorc de la SKI.

Audi-ul se va odihni periada asta.

Link către comentariu

In cele din urma s-a produs minunea si am montat twintercooler-ul. Nu am apucat sa fac logari dar din ce am simtit lag-ul este o idee mai mare, nu deranjant dar suficient ca sa fie sesizabil.

post-8096-1234293428_thumb.jpg

post-8096-1234293445_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...
ralph veres BH-87-VER

Frumoasa foc masina, abia astept sa o vad la intalniri in Oradea, sa ai grija de ea:) :icon_thumright:

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

bafta

astept filmarea cu mid 12 :icon_cool:

chiar daca tu speri la un hight 12

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

ce imi place cand am dreptate :blah_:) dat fiind faptul ca batea vantu din fata accept si 12.5 dar stiu ca masina poate mult mai mult.

de data asta a demonstrat si adrian ca m3 e92 pe 400m este mult mai slab decat s3`urile noastre ;)) chiar daca m3`u de data asta avea soft ;))

felicitari adrian. sunt mandru de tine:D si de esica ala negru

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

esica meu a batut um m3 alb ;))

esica asta negru a batut un m3 negru ;))

va tin la curent cu faptul ca Adrian a castigat grupa lui ;)) a reusit sa bata in finala un austriac.

totul s-a desfasurat ca la carte si esica cel negru a castigat cupa :)

Link către comentariu

Daca te duceai si tu ,concurai cu esica negru in fianla.

Felicitari tie si lui aicu pentru ce ati facut cu esicurile voastre.

Link către comentariu

Felicitari,am vazut masina in ungaria,chiar merge foarte tare,12.2 secunde parca.

Link către comentariu

si ce frumos era daca te duceai si tu si va jucati intre voi finala, sa aratam ungurilor ca si noi putem :icon_thumleft:

felicitari!! astept filmari...

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

ma bucur ca nu doar aicu a luat cupa au fost mai multi romani care au luat cupe :rolleyes:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!