Jump to content

Audi Es Trei


Adrian@revo

Postare recomandată

nadir@boosted.ro

Frumos articolul :)

bravo Adrian

Modificat de nadir@superchips
Link către comentariu

WOT BOX installed, MEGA FUN is ON :))

1. Schimbarile treptelor se fac considerabil mai rapid si mai precis cu acceleratia la podea. De asemenea boost-ul nu scade decat foarte putin la schimbarea treptelor. Cu alte cuvinte, la fel ca si un DSG, doar ca este mult mai FUN. Iar daca evacuarea este suficient de calda cand se face WOT SHIFT ... va imaginati sunetul la schimbarea treptelor :)

2. LC care iti permite sa faci boost cu masina stand pe loc, plecarile perfecte fiind acum floare la ureche.

Am instalat acest WOT BOX pe 3 TFSI-uri si un 1.8T, iar senzatia a fost unanima: WOOOW :P

Trebuie neaparat sa fac niste filme deoarece cuvintele sunt de prisos ;)

Link către comentariu

senzational articolul, cata munca in spatele fiecarui termen, denumiri... urmatorul proiect va incepe tot cu: audi si se va termina cumva in stock 340 bhp??? :)

Modificat de sorinsab
Link către comentariu

Foarte probabil :Driver:

Initial am fost convins ca va fi DSG, dar acum dupa experienta cu WOT BOX-ul ... nu mai sunt asa de sigur :)

Link către comentariu
gasit pe youtube sa va faceti o idee pana vine Adrian cu cel realizat de el :icon_thumright:
Link către comentariu

Sa nu te zgarcesti la detalii despre WOT BOX, sunt foarte curios.

Link către comentariu

@Dragoslk, normal ca se poate. In schimb iti va trebui o evacuare sport (turbo-back) fara catalizator.

@BBM, "efectele" WOT BOX-ului le-am descris ceva mai sus.

Iar acum efectele vizuale si auditive :)

Link către comentariu

Senzatie. Bravo Adi!

P.S. Se poate pune si pe 1,4 TFSI ?:))

Modificat de rex
Link către comentariu

Foarte tare, citisem de ceva vreme despre el insa nu vazusem niciun filmulet. Spor la facut mici! :D

Link către comentariu

@rex, merge si la 1.4 TSI, doar trebuie o evacuare sport, preferabil fara catalizator :)

@anorganix, multumesc. Te astept la un mix grill. Eu aduc focul, tu vii cu materia prima :D

Link către comentariu

@Adrian, "preferabil fara catalizator" :), deci eu am voie :D

Modificat de TEFF
Link către comentariu

Da, cea stock, care din punctul meu de vedere reprezinta compromisul ideal intre performante si comfort.

Link către comentariu

ma interesa deca minunea asta de wot taie gazul la o anumita turatie sau taie gazul cind calci ambreiajul (desi tu esti cu pedala de acceleratie apasata)

Link către comentariu

Taie aprinderea pe o perioada presetata cand este pedala de acceleratie la podea si se apasa ambreajul, cu alte cuvinte poti face WOT SHIFT la ce turatie vrei, nu este ceva presetat.

In schimb LC-ul poate fi setat la ce turatie se vrea.

Link către comentariu

de unde se poate achizitiona WOT BOX-ul asta ?:) eu gasisem o varianta mai demult, dar era ceva dubios, prin mexic :beer:

Link către comentariu
Johnny Bravo

Phiiiii.... tre' sa castig neaparat la loto. Urgent! Si vand si TDI-ul sa cumpar pe Esica.

Link către comentariu

Chiar nu este asa de scump, ceva mai scump decat un S3 2.0 TFSI stock cu km mai multi ... :bom:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!