Jump to content

Audi Es Trei


Adrian@revo

Postare recomandată

Iar cand masina va fi gata, toti doritorii vor fi dusi la o plimbare. Cei interesati se pot inscrie aici pe topic :-)

1. Eu :)

Link către comentariu

mai faceti voi glume din astea, ca pe 4 octombrie ajung la cluj si poate ma opresc la oradea peste noapte.

de fapt daca ma gandesc mai bine, chiar va rog sa va duceti la rodaj, poate e terminat pana atunci :blah:

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

poate nu ati fost atenti la ce am scris eu :icon_cool:) asa ca keep dreaming :)

ma bucur ca ai scapat de porcaria aia de inos si ca pui sooper admisia de la evoms :Driver:

Link către comentariu

Saluti baieti si fete :icon_thumright:

Vineri noapte m-am intors acasa de la Revo UK, iar sambata dimineata la ora 7 AM l-am luat pe "esica" catre Kiskunlachaza unde s-a desfasurat ultima etapa din acest an pe 402m din cadrul campionatului national de drag racing al Ungariei. Evident nu am mers sa particip, am mers acolo pentru suport tehnic deoarece am avut niste masini inscrise in competitie si care spre bucuria mea au reusit niste timpi senzationali (felicitari inca o data si pe aceasta cale lui Bogdan (popsy) si lui Dragos)

Anyway, acest drum de aprox. 700 km a fost un bun prilej pentru rodaj, acum ajungand la 1.200 km.

Ce pot sa spun este ca motorul s-a mai "lasat", merge mult mai frumos si liniar, dar din pacate nu am mai rezistat tentatiei si am facut unele accelerari in treapta a 6-a cu pedala la fund. Well, cu toate ca am un software de rodaj si pe care l-am setat mai "moderat", senzatia este WOOOOW..... masina este incredibil de rapida. Trage atat de progresiv si liniar incat efectiv nu realizezi vitezele cu care rulezi, care sunt pur si simplul ridicole :-) La un moment dat crezand ca sunt in treapta a 4-a dupa felul in care a accelera, am scos-o din viteza ca sa o introduc intr-o treapta superioara ... mistake ... eram in a 6-a nu in a 4-a cum am crezut iar treapta nr.7 nu exista :-)

Zilele acestea mai fac ceva km ca sa ajung la 1.500 dupa care voi merge pentru un schimb de ulei. Dupa aceea am sa ridic setarile softului de rodaj si am sa o tin asa cam 3.500 km dupa care trecem la "full banana" si 8.500 rpm :-)

Link către comentariu

si cand te gandesti ca discutasem despre vanzarea ei fix acum un an.

ma bucur ca ai luat decizia asta, devine o masina de colectie.

o munca grea, dar plina de satisfactii.

tot respectul!!!

ps. e si nunta in program :)

Link către comentariu

As fi curios cati CP reali ai reusit sa scoti. Tu cat estimezi ca ar fi? Felicitari maxime pentru toate modificarile care le-ai facut si iti urez succes in continuare.

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

hehe :o

s-a plimbat mosulica si sper ca pana pe 10 oct sa mai faca ceva km :P

oricum masina se prezinta sooper si spun asta doar din ce am vazut :D prin intermediul internetului ca nu am avut cum sa ajung pana la bh ca am avut destul de lucru la casa.

felicitari YKU

Modificat de nadir@superchips
Link către comentariu

wow

cred ca masina e o bestie,nu am cuvinte

se vede ca s-au investit si timp si pasiune in ea ca sa se ajunga in "forma" actuala,

multe aprecieri din partea mea si mult succes in continuare

asteptam pareri dupa softul ala cu care ajungi la 8000 rpm

cheers

beck

Link către comentariu

Felicitari pentru tot ce ai facut la masina si asteptam sa vedem upgrade-ul la frane si suspensie.

Mi se pare extraordinar cum o masina precum S3-ul sa fie la fel de rapida ca supercaruri cu renume.

Cam cat estimezi ca vei scoate pe 402m cu softul corespunzator?

Succes in realizarea tuturor planurilor cu S3-ul si sa obtii rezultate cat mai bune la etapele de pe afara.

Link către comentariu

Poate merge pe varianta asta sau asta.

Cred insa ca cel mai frumos ar fi daca ar reusi sa adapteze instrument cluster-ul de pe RS4. Ar arata cam asa. :P

Succes in continuare Aicu!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!