Jump to content

Audi Es Trei


Adrian@revo

Postare recomandată

Bravo Adrian ai o super masina - super soft ;)

Link către comentariu

Sunt puternic impresionat, chiar uimit de ce masini este in stare S3-ul tau sa bata. Trebuie sa fie o adevarata placere sa o conduci tare pe un drum bun de munte. Lucrul asta se poate sa ma impinga catre un efort financiar :(. Felicitari.

Cat de fiabila este masina cu setup-ul actual (300-350cp din cate am inteles cu evacuare, admisie, soft si hpfp)? Transmisie (in principal diferentialul), motor, contact cu solul etc.

Link către comentariu

Dupa cum am mai scris, absolut toate Stage-urile noastre sunt dezvoltate astfel incat fiabilitatea sa ramana la cel mai inalt nivel. De aceea inaite de lansare toate softurile sunt testate pe masinile noatre de test din UK.

Evident ca si la orice masina, intretinerea joaca un rol foarte important, asadar daca ea este intretinuta si exploatata corespunzator nu vor fi probleme. Spre exemplu avem chiar in Romania un ED.30 tot la +360 Cp care are aproape 90.000 km (din care 70.000 cu soft de la noi) si nu a avut nici o problema :( Iar masina nu a fost condusa de o batranica pensionara, a vazut curse, a vazut circuite si a mai castigat si cupe :-)

Link către comentariu

Nu te intrebam in calitate de "superchipuitor" :emthup: ci de posesor de S3 modificat fiindca partea cu testate si paratestate o aud si de la astia care scriu "tuning "cu doi 'n'. Stiu cateva Evouri 9 care sunt foarte fragile contrar imaginii de masina de stanca. Tot aud de diferentiale sparte, cutii de viteze blocate etc. Ca sa nu mai spun de ambreiaje care sunt schimbate mai des decat placutele de frana ale altor masini.

Oricum la tine rezultatul este impresionant.

Dupa schimbarile operate masina si-a mai modificat caracterul usor subvirator catre supravirator?

Modificat de spb
Link către comentariu

Din ce am vazut in poze si filmulet, organizarea a fost de exceptie. Doamne ce incompetenti suntem (vezi Craiova).

Bravo Adrian! Sa ne vedem cu bine pe 23 Aprilie la Oradea.

Link către comentariu

Ovidiu, sa speram ca la marea cursa de 1 mai va fi mai bine, dar ne mai trebuie 5 ani sa-i ajungem pe unguri....

Link către comentariu
Nu te intrebam in calitate de "superchipuitor" :Driver: ci de posesor de S3 modificat fiindca partea cu testate si paratestate o aud si de la astia care scriu "tuning "cu doi 'n'. Stiu cateva Evouri 9 care sunt foarte fragile contrar imaginii de masina de stanca. Tot aud de diferentiale sparte, cutii de viteze blocate etc. Ca sa nu mai spun de ambreiaje care sunt schimbate mai des decat placutele de frana ale altor masini.

Oricum la tine rezultatul este impresionant.

Dupa schimbarile operate masina si-a mai modificat caracterul usor subvirator catre supravirator?

aicu nu a pus din soft puteri exagerat de mari, doar de dragul de a avea multi cai la X rpm.

aicu nu scoate fum din roti aiurea (a se citi niciodata).

aicu nu face cerculete noaptea pt a demonstra amicilor ce masina bengoasa are, sa moara aia.

sper ca intelegi ca de putine ori e de vina masina.

a, si nu a gandit-o in mod deosebit pt drum virajat, are fix acelasi confort ca una stock, doar ca o conduci mult mai relaxat din cauza reprizelor.

Link către comentariu

Merci Cata. Dar ca raspund direct la intrebare, "esica" are 35.000 km facuti in 2 ani si merge impecabil. Suspensia si trenul de rulare sunt standard, asadar comportamentul masinii in curbe a ramas acelasi. In schimb DAN_I si-a montat un Haldex Controller si am inteles ca comportametul masinii s-a imbunatatit considerabil (nu ca nu ar fi bun si in varianta de serie).

@Ovidiu, a ramas mai putin de o luna. Can't wait :-)

Modificat de Adrian@superchips
Link către comentariu

Felicitari Adrian, ai o masina de vis ;) . Abia astept sa o vad si eu live :lol: .

Link către comentariu

Absolut remarcabile rezultatele! :lol: 0-

Felicitarile mele pentru performanta, pentru descrierea evenimentelor si pentru poze.. :o

Go , Aicu, go!

Link către comentariu

un 335i cu soft cum sta? eventual comparativ cu un m. in state se scot timpi mid 12 chiar si cu automata.

Modificat de mmneg
Link către comentariu
nadir@boosted.ro

nu are rost sa vrb de bmw aici ... este vwforum

cat despre ce se face in state te anunt ca am 2 prieteni care au GTI`uri de 11,45 sec (golf 5 gti) binentele tot cu soft revo :icon_thumright:)

509 cai la roata il gasesti pe vwvortex

Link către comentariu

Adriane numai superlative pt masina ta...totusi nu pot sa cred ca nu am vazut-o decat 1 data si atunci scurt timp :|

:cool: ce este pe 23 aprilie la oradea si nu stiu eu?:D

bafta in continuare !!

Modificat de Bronzatu
Link către comentariu

@Marys, acelasi lucru ramane valabil si pentru GTI-ul tau. Stiu cum merge, stiu ce se intampla sub capota, l-am vazut in poze, trebuie sa-l mai vad in carne si oase :-)

@Cata, good old times, plus ca alfetta a fost cea care mi-a injectat microbul :-)

@WRC, thanks ! Ai si tu un mini S3 cu mare potential :wub:

@mmneg, motorul 3.0 twin turbo de la BMW este si el unul cu adevarat impresionant. Avem masini facute cu "low stage1" ~350 Cp & 500nm care cu o plecare buna scot un low 13 - high 12. Evident cu o evacuare completa, admsie si Stage 2 pot mai bine pe 402m (mai ales daca sunt "x")

@nadir, daca au facut ei, putem si noi :-)

@bronzatu, atunci este plecarea vwforum spre iadul verde, a.k.a. Nurburgring Nordschleife :-) (vezi sectiunea intalniri)

Modificat de Adrian@superchips
Link către comentariu
aicu nu a pus din soft puteri exagerat de mari, doar de dragul de a avea multi cai la X rpm.

aicu nu scoate fum din roti aiurea (a se citi niciodata).

aicu nu face cerculete noaptea pt a demonstra amicilor ce masina bengoasa are, sa moara aia.

sper ca intelegi ca de putine ori e de vina masina.

a, si nu a gandit-o in mod deosebit pt drum virajat, are fix acelasi confort ca una stock, doar ca o conduci mult mai relaxat din cauza reprizelor.

Eu am aproape 37.000 facuti intr-un an si tuning-ul a inceput de pe la 5.000. Nici un fel de problema, nici macar ambreiajul care e stock. Si n-am fost cuminte deloc :blah_:,dar nici n-am exagerat cu cretinatati gen cerculete si plecari numa in fum aiurea.

Deci daca tunerul stie ce face si face bine atunci nu sunt probleme.

Link către comentariu

Felicitari pentru masina,e criminala :) Trage super.

Spor la km,sa fie cati mai multi,ca e o masina extraordinara si nu cred ca vei avea vreodata un moment de plictiseala in ea.

Numa'bine!

Link către comentariu
@Cata, good old times, plus ca alfetta a fost cea care mi-a injectat microbul :-)

:) dap, chiar ca good old times. nu mai e mult si facem un deceniu de "convietuire" :beer:

zilnic regret ca pe unde mai merg eu o am nevoie si de garda la sol :D

masina asta e o mare ispita :)

Link către comentariu

Nu vreau sa fiu considerat carcotas, dar de vreo 3 pagini se vorbeste numai de curse legale, cum sta masina asta fata de altele. Credeti ca v-as cere prea mult daca ati reveni la subiect? Va multumesc anticipat.

Link către comentariu

in cazul de fata mi se pare pertinenta discutia pt ca o reclama mai buna pt masina mai rar. clar deschide ochii unora, asa cum a fost cu GTI-urile :)

in rest, se vede lipsa unui loc pe forum unde sa discutam intre noi mai liber.

Link către comentariu

Unde putem vedea filmuletele din HU ? Raspuns pe privat (ca sa nu continuam cu subiectul "curse legale" :angry:)

Modificat de razvand
Link către comentariu

Pozele si filmele pe care le am de la evenimentul din Ungaria cu si despre "esica" le-am postat, mai multe nu am din pacate. In cazul in care apare ceva nou am sa va tin la curent.

Merci inca o data pentru aprecieri !

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!