Jump to content

Evacuare Borla


Jacku
 Share

Postare recomandată

As vrea sa imi schimb evacuarea oem la buburuza cu una borla. Ce ma sfatuiti sa iau, si la cat m-ar aduce operatiunea? Si-a schimbat cineva? impresii..ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar o impresie iti spun , a ruginit asa ca ai griza ce iei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

multi care si-au facut trasee la Borla pot sa comfirme din pacate faptul ca apar puncte de rugina pe INOXul lor :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut pasul asta, vineri. Acum incep sa am emotii :question:. Cam cat de repede apar urme de rugina, daca apar ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am tips Borla facute din Noiembrie si sunt impecabile, baietii de la Pilot au lucrat f. bine.

In legatura cu rugina nu stiu ce sa spun, dar tipsurile mi se parea f. buna calitate. In schimb, a Octavia am luat tips noname si-au ruginit in 2 luni deci tind sa cred ca cere Borla sunt chiar din Inox.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

tipsurile in afara de a se ingalbeni nu am vazut probleme la nimeni.. Cu traseele (a se citi tevi) am tot auzit de probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi-a ruginit aia stock si daca tot as schimba-o ca am se pare o gaurica, as pune una Borla. eventual completa cu catalizator sport sau deloc. stiu ca nu aduce cai si doar eventual zgomot.

ceva preturi?

sau mai bine, ce sfaturi imi dati? ca daca rugineste asta a lor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tevile nu au ruginit dar inlele (din poza)din capete sunt zob adica ruginite rau de tot.2012200604ok9.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A calculat cuiva Borla traseul de evacuare inainte sa se apuce sa il execute si sa il monteze ? Sau pur si simplu baietii se apuca de montaj si cu asta basta ?

Cam stiu raspunsul dar vreau sa vad daca ma insel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat eu inainte sa ma duc sa o schimb si la calculul pe care il facusem eu ajungea undeva pe la 8-9 mil(cu manopera,toba,finala)si cand i-am sunat au zis ca undeva pe la 12,5 mil daca nu m-ai mult.Specific ca am evacuare dubla si am vrut sa schimb tobele de dinainte de catalizator,adica nu cu seripisori,decat de la catalizator incolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sunat eu azi si am intrebat la dealerul din Pitetsi.

pt Golf IV, evacuare completa, Borla, pe 57 (nu stiu exact cat e stock) costa cu totul ~15-16 milioane. o are pe stoc, mai ramane sa decidem asupra tipsurilor. cu catalizator sport cu 200 si ceva de celule. nu mai stiu exact cate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu as vrea sa pun 2 tipsuri la masina de la semnatura .. tot ceva de la borla .. ceva de genu .. acum nu stiu daca ar da bine pe passat sau ovale .. stie cineva ce diamentru are teava la passat 4motion

post-8206-1177423049_thumb.jpg

Modificat de KMZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ahha KMZ daca itzi pui d-alea parerea mea ca trebuie sa-ti schimbi rapical fusta cu merg astea cu decupare pur si simplu parerea mea.

Cu o alta fusta ai putea obtine ceva in genu Audi A8 W12 daca stii la ce ma refer :P Aia ar fi cool.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!