Jump to content

Probleme mici si enervante - Octavia 2


dany
 Share

Postare recomandată

TENT, din cate stiu eu gaurelele alea pot fi directionate, cu varful unui ac, incotro vrei...

:)

Modificat de Magnetu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este. O sa se chinuie putin totusi pana o sa le puna exact in pozitia dorita. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, trebuie doar sa nu nimeresti masca de plastic de pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca vrei sa deschizi doar 1 geam si-ti e lene sa pui contactul? Din momentul in care opresti si deschizi orice usa, se taie alimentarea la geamuri.

Mie mi se pare interesant. In ce modul gasesc setarea asta?

Doar la FL gasesti setarea asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care imi spune cum se schimba becul de pozitie pe stg. fata la o Octavia 2 1.9TDI. Oricat mi-am contorsionat mana nu am reusit nimic.

Exista ceva tutorial?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cum il bag acolo? Se mai demonteaza ceva? farul, aparatoarea de la roata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din 2 mişcări dai jos farul. Deşurubezi piuliţa albă de plstic din partea st

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , am si eu o mica problema - am observat ca nu imi mai functioaneaza luminile interioare (plafoniera fata/spate + porbagaj) , cele din usile fata functionand. De curind am avut o mica reparatie de tinichigerie la hayon si am inlocuit lampa stop stinga . Credeti ca in cursul operatiei de inlocuire a lampii meseriasul a facut vreo ghidusie ? In manual nu am gasit nici o siguranta dedicata luminilor interioare , toate sigurantele fiind OK . Astept pareri si va multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma enerveaza si pe mine, in sfarsit, ceva. :))

Cand afara e inserat/innorat, exact in zona in care senzorul de lumini nu "stie" ce sa aleaga: zi sau noapte, cand vin la masina si o dezarmez, functia leaving home nu imi aprinde farurile, pentru ca, zice senzorul, e inca lumina. Ce ma enerveaza pe mine, e faptul ca imi aprinde pana la urma luminile cand deschid usa. :)) La ce imi mai trebuie faruri aprinse daca am ajuns deja la masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca pana ajungi tu la usa se face intuneric. Cine stie ce domenii vaste ai? Glumesc. Trebuie sa mentionez ca te invidiez daca astea sunt singurele tale probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai lasa switchul de lumini pe auto in acea perioada de crepuscul si ai rezolvat problema ;))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu il las pe AUTO. Mai mult, nu stiu daca am folosit functia AUTO vreodata. :) Personal, mi se pare inutila mie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca te tot enerveaza, pui vag comul si setezi sa nu mai tina cont de senzor :icon_cool:

Glumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O problema foarte enervanta a aparut in cazul meu. Am o octavia 2 din 2008 si de ieri nu mai imi merg comenzile de pe volan, cele pentru volum, comutare etc. Am tot apasat pe ele dar fara succes. Playerul merge bine, nu are nici o problema. Totul s-a intamplat din senin.

Ce e de facut ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

FAceti o diagnoza si veniti cu erorile sa le interpretam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa mai dureze ceva timp pana ajung la un service. Mi se pare aiurea ca dupa 50.000 km sa se defecteze niste comezi de pe volan, tocmai la cea mai fiabila masina din clasa medie. Nu mai zic de faptul ca am folosit doar 2 butoane, volume up/down. Am uitat sa mentionez ca inca sunt luminate, deci primesc curent. Asta se adauga la geamul de pe ceasurile de bord crapat din senin pe 1 cm, care nu au vrut sa mi-l schimbe pe garantie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca la alta reprezentanta skoda, alt service autorizat.

daca nici la ei nu gasesti intelegere, scrie-le direct celor de la skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a dus garantia, dupa insistente la mai multe reprezentante. Dar pana la urma cei de la Bucuresti au hotarat ca no, no, no.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am mai observat un aspect nou: cand incercam sa claxonez pe cineva, stupoare, nu merge nici claxonul. Deci, se pare ca nici comenzile de pe volan, nici claxonul nu functioneaza. M-am uitat mai atent si parca nici butoanele nu sunt luminate. Cred ca nu am curent in volan.

Sa fie ceva siguranta arsa ? sper ca nu e altceva mai grav. Ce parere aveti ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • vdragos unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!