Jump to content

Beculet airbag aprins


Sethnakht
 Share

Postare recomandată

Daca zici ca e N131 atunci e airbag-ul din plansa de bord. Trebuie dat torpedoul jos si vazut ce e pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    17

  • razdan

    13

  • horgarban

    11

  • s_c

    8

Top Posters In This Topic

Scuze, m-am incurcat eu in stiinta. :)) E vorba sigur de airbag-ul lateral din scaunul pasagerului, doar ca am copiat eu aiurea codul. :icon_redface: Asta e cel corect:

01218 - Side Airbag Igniter; Front Passenger Side (N200): Resistance too High

Am intrebat ca nu stiam sigur daca mai e vreo mufa in interiorul spatarului si sa nu fiu nevoit sa umblu pe-acolo. Cea de sub scaun stiu unde e si cum arata si maine o sa incerc sa vad care-i treaba cu ea. :dry:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci conectorul ala e cu probleme. Nu mai face contact bine. Eu as zice sa decuplezi si bateria cand te apuci de munca ( ai grija la codul de la radio ca trebuie introdus cand o cuplezi la loc) , cel putin asa zice in manualul de reparatii. Ai mai avea avea un conector tot sub scaun dar sub pasla aceea de pe podea ( la golf V asa e nu stiu la IV) dar nu am auzit sa fie probleme cu el.

Modificat de gabip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA g4 exista doar un singur conector, la G5 sunt 2 mufe, una in podea si una sub scaun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!