Jump to content

Passat B5.5 131 Cp - 4 Motion - evacuare dubla


claudiu_83
 Share

Postare recomandată

Chit ca este un pic cam tarziu (s-a vorbit mai sus), masina din semnatura (nu este 4motion) are 1.9l 131cp, 2004 , 1565 kg proprie -2050 kg max.autorizata (in talon)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea mea nu avea o tinta anume (respectiv catre tine Wolfu... ) ci doar m-am lamurit in legatura cu ceva personal. Zgomotul de la tippsurile acelea care fac ca o "toba sparta" ( :vaidecapulmeu: ), e de-ajuns de tare ca sa atraga atentia politistilor. Stiti pe careva care a fost oprit din cauza asta ?

Modificat de galeshu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zgomot? La mine nu fac absolut niciun zgomot suplimentar tipsurile. :blah_: Chiar am specificat drept conditie sa nu cumva sa inceapa sa huruie... Ca le scot in secunda 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea era ca sunt tipsuri care prin constructia lor scot sunetul de care aminteam (la turatii mai mari sau in sarcina), si de asta intrebam poate pe careva ce are asa ceva montat pe masina. Si eu mi-am le-am montat recent si la fel sunt de tipul "silentioase" , doar de design ...

post-24957-1242394810_thumb.jpg

Modificat de galeshu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o mare nedumerire cu 4 motion. Tractiunea la 4 motion este permanenta sau devine permanenta in anumite conditii?

Modificat de george gga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o mare nedumerire cu 4 motion. Tractiunea la 4 motion este permanenta sau devine permanenta in anumite conditii?

da.tractiunea este permanenta.doar distribuirea cuplului difera in anumite conditii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

a-si vrea sa ii pun si eu niste tipsuri dar nu stiu cum sa modic tevile de esapament ca sa pun tipsurile aceelea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu imi doresc o evacuare cu iesire si pe o parte si pe alta, dar cica daca vrei sa pui o evacuare de 4 motion nu se poate de rezervor, 4 motion-ul are alt model de rezervor. Singura modalitate este ca teava pentru partea dreapta, sa treaca pe sub bara, exista kit complect pentru asa ceva, am vazut la un coleg:

post-40367-1267637384_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista mai multe kitt-uri ce imita evacuarea 4motion,dar o poti face si tu cu bani mult mai putini.Vezi aria DIY-uri. :icon_thumright:

Modificat de cosminwon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

am vazut 4motion cu avacuare de passsat normal si greutate difera cu putin.am auzit la cineva ca la plecarea de pe loc trage fata si pe urma se cupleaza si spatele...fiecare cu ideile lui :vaidecapulmeu:

cum fac sa scot si eu ornamentele prin spoiler,trebuie sa decupez sau gasesc sa cumpar cu decupatura ?...am 2 tevi pe o singura parte si sunt indreptate in jos..cum fac ?

Modificat de adyi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!