Jump to content

Passat B5.5 131 Cp - 4 Motion - evacuare dubla


claudiu_83
 Share

Postare recomandată

Am vazut ca passat-ul de 131 CP cu 4 Motion are evacuare dubla... ce anume este diferit fata de cel fara 4 Motion la evacuare, ce trebuie schimbat pentru a putea pune evacuare dubla si pe cel fara 4 Motion?

Nu va intrebati de ce vreau sa fac modificarea asta :)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e dubla evacuarea...pana la jumatatea masinii traseul e comun...

toba finala e dubla, are 2 iesiri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

numai toba finala ar trebui schimbata deci?... si ceva suporti si tampoane in plus. loc ma gandesc ca trebuie sa fie pentru a o monta.

multumesc doctorul

paste fericit la toata lumea :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da dar totusi eu am vazut si passaturi cu toba dubla fara 4motion? De ce unele sunt cu dubla iar altele ca "simpla"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acelea au fost facute sa fie dubla evacuarea la 4 motion sunt 2 tobe mai mici la simplu e una mai mare din care se sudeaza o teava pe sub bara si iesirea cu tips cu tot in partea opusa..... la 4 motion nu aveau atata loc din cauza planetarelori si suspensiei independente spate si dasta au tras 2 tevi mai subtiri prin parti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai solutia propusa de modelino e si mai buna.... acuma o intrebare pentru cei care stau mai aproape de mine.... stiti un service foarte bun care se ocupa cu montat tip's - uri si modificat esapamente?... Oradea, Cluj, etc... in apropiere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modelino, la mine toba finala e unica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

no hotarati-va dragilor :)... cum e pana la urma... eventual poate cineva cu 4 motion sa puna o poza de jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa incerc eu maine sa va fac o poza sub masina sa vedeti cum e :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut..

Off topic;

Ce greutate apare in talon la un Passat 1.9 tdi,131 cp,an de fabricatie dupa 2000?

Luigi Vicol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@l.u.v 1,9l 130(+1)cp sedan (nu 4 motion) = masa proprie: 1442, masa maxima autorizata: 1960

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.9l -130cp - 4motion , 2003 , 1580 kg proprie -2080 kg max.autorizata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.9l -131cp - 4motion , 2001 , 1564 kg proprie -2080 kg max.autorizata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat 4motion variant 2002 1.9 l - masa proprie 1605 kg :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat simplu masa proprie 1492 kg, max autorizata 2000kg :rolleyes: astea din Romania sunt mai grele. Si pe mine ma intereseaza sa-mi mai trag doua evacuari. Acum am 2 tipsuri facute la borla si-au iesit super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa incerc eu maine sa va fac o poza sub masina sa vedeti cum e :icon_thumright:

asa KMZ... foarte bine.... multumesc.

E un passat 1,9 TDI fara 4 motion la mine in oras si are trasa evacuare dubla... o sa incerc sa iau legatura cu tipul sa vad cum si unde a facut.... credca nu e oarba evacuarea ca parea un pic si afumata (la cea de pe partea dreapta ma refer).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In nici un caz nu mi-ar placea sa nu fie functionala si sa scoata tot fumu prin stanga :icon_thumright:, gen BMW tunat in garaj :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de acord... asta vreau sa-l intreb si eu daca e "functionala"... daca nu atunci mai bine un tips frumos pe partea stanga si ajunge :icon_thumright:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da, dar nu sunt mai bune 4 tipsuri :lol: Mie-mi plac chestiile simetrice si deja simt nevoia a inca 2 tipsuri si pe dreapta.... O sa zica lumea ca e W8 :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant este ca tipul de care vorbeam eu mai sus chiar si-a inscriptionat pe masina si W8 :icon_thumright: ... cu asta nu sunt de acord.

el are exact asa cum spui tu 4 tips-uri, doua pa cate o parte... eu ma gandeam la cate una pe o parte (de forma ovala sau ceva in genu asta)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In nici un caz nu mi-ar placea sa nu fie functionala si sa scoata tot fumu prin stanga :icon_thumright:, gen BMW tunat in garaj :lol:

treaba asta se practica nu numai de "baetasi"; varul meu si-a adus cu ceva ani in urma un mustang care avea evacuarea asa iar motorul, stupoare: era unul de sierra si, normal, era un spatiu foarte maaare intre motor si radiator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un ochi cunoscator o sa-si dea seama ca alea sunt doar niste Tips-uri pentru ca 1. nu poti sa le faci sa semene cu originalu 2. sunt inegrite de la atata fum :icon_thumright:

Frumoase si cum spui tu mai ovale dar eu tot prefer 4 sa fie :lol: O sa merg dupa ce imi schimb amortizoarele si frana la borla inapoi sa vedem ce propun ei, fara sa strice actualele tipsuri :)

Daca stiam de asta imi luam 4motion de la inceput si stiam o treaba :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nici nu intentionez sa ascund ca sunt tipsuri.... daca sunt bine lucrate trebuie sa arate bine... important este sa-mi placa mie pana la urma :rolleyes:.

revin si eu dupa ce vb cu tipul ala sa vad unde si cum le-a facut el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am si eu un passat 4 motion cu evacuare dubla (amandoua functionabile ) si vreau acum sa ii pun niste ornamente din alea cromate sa le fac vizibile. O intrebare, mai mult o curiozitate... Exista passat 4Motion fara evacuare dubla ???

p.s. Dupa ce le aranjez revin cu poze...

post-24957-1242149340_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu ....toate care sunt 4motion au evacuare dubla!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!