Jump to content

Ornamente Crom Interior


C o s m i n
 Share

Postare recomandată

claudiu 83

trimite si mie pdf-ul cu ornamentele pentru schimbator mai exact partea cromata pe email: bogdan_49@yahoo.com

multumesc.

Modificat de bog49
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    21

  • claudiu_83

    15

  • Ratonul

    5

  • Borisake

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atunci mai bine astept sa fac rost de setul de pe E-Bay si apoi vad eu de ornamentul pentru schimbator.

Are cineva posibilitatea sa comande pe E-Bay si sa aduca in tara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

claudiu 83

trimite si mie pdf-ul cu ornamentele pentru schimbator mai exact partea cromata pe email: bogdan_49@yahoo.com

multumesc.

incerc diseara... sper sa am timp... daca nu maine.

forceturbo... daca dai comanda sa ne spui si noua cat costa totalul si sa dai eventual ceva poze cu marfa :salut:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Din pacate eu trebuie sa mai astept. Mi-a "picat" curierul. A avut un accident si acum e in pat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati aici cum arata ornamentele si preturile: http://www.passatplus.de/umbauteile/w8-chrom/index.htm

Da, dar la preturile alea... mai bine umblu fara :blink: . Or fi originale, si de aia, dar sant foarte scumpe. Prefer varianta aftermarket, la 1/7 din pretul astora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar varianta aftermarket nu cred ca se va aseza la fel de bine ca cea originala si deh vorba aia sa avem totul OEM pe masina :lol:

:lol: ai vazut ca astea originale au cleme... :) nu ati vrut sa ma credeti.

PS: preturile de pe passatplus nu cred ca s-au updatat de multa vreme... s-ar putea sa nu fie totusi asa scumpe ornamentele alea... fie ele si originale.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferente sesizabile nu cred sa fie... asta reiese si din poze. Eu chiar as pune pariu ca daca le pun eu, se asaza la fel de bine ca si cele originale. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu-mi dau seama cum sa montezi ce cele din pozele de mai sus gauresti bordul? ca sa intre acele cleme :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blink: :lol: Asa ceva nu fac nici daca ma rogi. :) Era vorba de aspectul final, ca o sa arate ca si cele originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu-mi dau seama cum sa montezi ce cele din pozele de mai sus gauresti bordul? ca sa intre acele cleme :lol:

nu trebuie sa gauresti... trebuie doar sa desfaci bordul si fetele de usi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vb cu cineva si a trimis email la cei de pe e-bay si i-a raspuns: tot setul de ornamente exterioare cromate + ornamentele cromate interioare + ornament cromat care vine sub nr de inm de pe spoilerul din fata(cum e la Audi), cica m-ar ajunge vreo 130 E + curierul. Sapt viitoare face comanda. Cand o sa le am, o sa dau mai multe detalii. Oricum, nu cred ca-s originale, dar important e sa se potriveasca si sa arate ca originalele. Aveti aici si link-urile la ceea ce-mi doresc:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...s_promot_widget

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...s_promot_widget

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...s_promot_widget

Cat despre modul de montare a celor de interior, eu cred ca, clamele alea vor intra prin presare, pur si simplu, deoarece in locul respectiv e imbinarea a 2 elemente, si in bord si la portiere. Daca va uitati atent, clamele alea au niste zimti care nu da voie ornamentelor sa mai iasa asa usor afara.

:) :)

Modificat de Daniel Iasi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asteptam cu nerabdare rezultatele, si eventual pozele... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutaree prieteni proprietari de passat.eu am un model de passat care nu are grila din fata cromata dar am pus eu banda cromata si uite ce a iesit.....

si inca o poza sa se vada mai bine gila

post-11946-1177574062_thumb.jpg

Modificat de dannger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun venit pe forum! :D

Rog colegii sa scuze acest :D , dannger eu zic ca banda pe grila e ok, trebuie doar sa fii atent la detalii, sa fie dreapta, taieturi finute, s.a.m.d. Cele de bandouri eu zic sa le dai jos, ca arata tare rau, si dai in kitsch urat de tot.

Eventual poti sa pui ceva ca mine, dar trebuie banda mult mai lata, si sa respecti locul celor originale. Nu ca e mai faina ca e a mea, dar daca vrei sa iasa ceva bine, trebuie imitat foarte bine originalul. No offence :D

http://vwforum.ro/index.php?showto...22641&st=20

PS: fata de poze, acuma am si pe grila.

post-8441-1177578569_thumb.jpg

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Revin cu noutati despre ornamentele cromate de interior. Am gasit ceva profil potrivit. Zilele urmatoare o sa postez rezultatele. Vreau sa fac ceva cat mai identic cu originalul. Nu adezive, ci cu cleme. Daca totul merge bine, o sa ajung undeva pe la vreo 50 ron cu toate materialele + o gramada de munca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu pozele:

post-8441-1182323939_thumb.jpg

post-8441-1182323950_thumb.jpg

post-8441-1182323959_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum le-ai prins, lipite sau cu cleme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Salut,

Am vazut ca se discuta de elemente cromate si va rog, daca se poate sa-mi spuneti, referitor manerele din pozele atasate, se gasesc sau se pot croma?

Ma refer la faptul de a se putea schimba complet cu unele cromate sau sa se poata da jos si cromate.

multumesc

Razvan

post-2440-1182331881_thumb.jpg

post-2440-1182331899_thumb.jpg

Modificat de razvancutitoiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pot si croma, dar nu stiu cat vor tine evand in vedere ca toata ziua pui mana pe ele. era pe forum de vanzare, dar mai demult, un set din aluminiu si aratau foarte bine.

arunca o privire aici

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Claudiu,

Dar cum naiba se numesc? Manere, pur si simplu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu, probabil ca manere, sau ornamente manere, nu stiu sigur. eventual da-i tipului aluia care vindea un pm. nu am mai citit de mult topicul lui dar cred ca inca mai aduce de pe ebay diverse lucruri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am vazut ca se discuta de elemente cromate si va rog, daca se poate sa-mi spuneti, referitor manerele din pozele atasate, se gasesc sau se pot croma?

Ma refer la faptul de a se putea schimba complet cu unele cromate sau sa se poata da jos si cromate.

multumesc

Razvan

Se pot vopsi cu spray chrome-effect, dar sincer e o mizerie si se curata foarte usor. Nu te sfatuiesc sa faci asa ceva. Poti incerca fie sa le schimbi, fie sa le vopsesti cu un spray gen aluminiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Mda, pai asta si era ideea principala, sa le schimb, dar daca nu le gasesc...

multumesc oricum pt. reply-uri

Razvan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!