Jump to content

Duze Sport


Ratzoiu
 Share

Postare recomandată

Salut ,

tocmai am intrat in posesia unor duze sport care imi mai dau niste caluti atat de necesari ptr masinuta mea :beer:

problema mea e ca nu stiu unde se pot instala si v-ar ruga daca stiti voi un service sau pe cineva care se ocupa cu asa ceva sa postati aici .De asemenea un cost pentru aceasta operatiune ar fi binevenit !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce duze ai si de unde le-ai luat?

nu in ultimul rand cat ai dat pe ele?

cum iti aduc astea un plus de putere, concret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am cumparat de le Ice2K si sunt bune ptr motor tip ALH si maresc puterea cu aprox 20-25 CP . Nu pot sa iti ofer o explicatie tehnica din pacate dar cred ca gasesti cu un search pe forum . Cu siguranta s-a discutat despre asta de multe ori .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo , imi place ca ai ramas consecvent pana la capat ideii de tuning si ai trecut la faza 2 : upgrade hardware . :huh:

Eu am fost sa-mi curat injectoarele aici.Destul de multumit de servicii si tarife , se putea si mai bine , dar deja sunt carcotas .Poti incerca si aici , din auzite sunt buni , dar nu-ti pot confirma personal acest lucru . Daca nu-ti inspira incredere nici unii nici altii , vorbeste cu Voinea .

Stii ca dupa montarea duzelor trebuie sa refaci mapele , deci un drum pe la Voinea .

BTW Care din modelele de aici le ai ?

Si eu sunt amator( am facut numai remapare , salivez gandindu-ma la schimbarea duzelor :huh: ) , daca auzi pe cineva , PM please .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum iti aduc astea un plus de putere, concret?

Permit un flux mai mare si mai bine pulverizat de motorina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ice, stii cumva daca gasesc si pentru ASZ 131 CP, si cam cat costa?

Multumesc :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duze nu vei gasi...dar sunt multe firme care ti le vor modifica pe ale tale. Incearca la Allard pentru ca sunt mai aproape decat la Kerma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@IonC tre sa trimiti injectoarele in afara daca vrei duze,oricum nu inteleg de ce vrei duze ca la tine se poate da motorina garla,injectoarele tale au flow necesar,iti trebuie alta turbina daca vrei mai mult si fmic desigur:)

@Ratzoiu daca nu ai gasit unde sa le pui suna la nr asta 0744534175 ganescu il cheama are un service pe la 1 mai ,eu la el mi le-am pus

Modificat de im570rm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc ptr tips-uri am rezolvat azi problema la o reprezentanta Bosch la iesirea din Bucuresti spre Alexandria si chiar sunt multumit de baietii de acolo , chiar au dat dovada de profesionalism . In rest masina merge supeeer !!!

Din punctul meu de vedere acest topic se poate inchide !!!

Multumesc !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte de inchiderea topicului as dori sa-i multumesc bineinteles si lui Dragos Voinea ptr aportul adus acestei modificari

Scuze dar aseara cand am postat eram cam obosit si am omis acest lucru !!!

In rest - masina mea fugeeeeeeee :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana acum bine dar nu cred ca e concludent dupa doar o zi . Astept sa mai treaca ceva timp sa-mi pot face o parere .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Service-ul nu este cumva Express Diesel SRL? Ca ala e autorizat Bosch (si Garrett Romania) si e pe Sos. Alexandriei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bucur pentru tine.Cand le-am pus eu,acum un an 2, am fost la bosch si mi-au zis ca nu se baga .Si asa am fost la tomescu asta care tot asa a facut o treaba buna...el mi-a pus si capul de pompa mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am schimbat capul de pompa !! ar trebui ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde ce vrei.Daca vrei mai multi cai de 140-150 da trebuie sa schimbi si capul de pompa si turbina si intercoolerul etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer sunt foarte multumit momentan de cum fuge masina asa ca nu cred ca o sa merg mai departe . Mai ales ca motorul initial era un ALH de doar 90 CP si cred ca e destul ptr el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yup,e OK acum esti ca nu ASV cu chip acum poate chiar mai bine...si apropo diferenta intre alh si asv nu este asa mare,oricum piesele care difere oricum se schimba gen turbina injectoare intercooler,ambreiaj,singura problema mai grava ramane cutia de viteze care nu stiu cat rezista sincer.Cutia de asv cu 450nm merge brici:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu cred ca ating in cuplu maxim nici macar 400 nm deci sunt destul de safe din punctul asta de vedere . Ceea ce ma deranjeaza este extrafumul pe care-l scot la acceleratie si nu cred ca ar trebui sa se intample asa ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IQ din Vag-com banuiesc ca ai incercat sa-l dai mai mic. Daca nu....poti sa incerci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modificarea asta a fost adaptata si in computer de Dragos Voinea - si am deplina incredere ca el a facut toate modificarile necesare inclusiv modificarea IQ la relanti !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!