Jump to content

Harscaie Tabla De Protectie De La Discul De Frana


gigi_iulia
 Share

Postare recomandată

Salut am scimbat toate bratele si acum cand pun frana se aude un hrascait ca si cum ar atinge ceva.poate sa ma ajute cineva. unii spun ca este de la tabla de la roata unde o fi nu stiu.va rog ajutati- :) ma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm... tabla de la roata? La mine nu este asa ceva. Aia era la Dacii...tabla de protectie impotriva noroiului. Precis ti-a cazut ceva praf sau nisip intre placute si discuri, si s-a adancit in placute la prima frana pe care ai pus-o. Si eu am patit la fel cand am vopsit etrierele si m-a pus dracu sa curat discurile pe circumferinta. Nu prea ai ce sa-i faci. Va disparea cu timpul, cand se va roade nisipul ala. Asa s-a intamplat si la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba exista o tabla si poate provoca fix acel zgomot!

la jantele de aliaj se poate baga surubelnita si impinge tabla fara a da jos roata!

la mine freca dupa ce am schimbat burdufele, am dat o tura de control, m am intors, si in 20 de sec s-a rezolvat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba exista o tabla si poate provoca fix acel zgomot!

la jantele de aliaj se poate baga surubelnita si impinge tabla fara a da jos roata!

la mine freca dupa ce am schimbat burdufele, am dat o tura de control, m am intors, si in 20 de sec s-a rezolvat!

eu cred ca-s placutele uzate si inclina ferdoul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu te contrazic, dar daca inainte nu facea, s-a umblat la masina, si apoi a aparut zgomotul....doar nu s-au uzat placutele pe moment!

si...ce sa se incline?si cum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in spatele discului exista o tablita dce protectie, aceea poate fi un pic stramba, am mai intalnit aceasta problema la passaturi, dar dupa schimbarea placutelor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!