Jump to content

Releu Plafoniera .. !


Sandu V.
 Share

Postare recomandată

Atunci inseamna ca ai porobleme cu celebrele switchuri din usi, se schimba si se refac si lipiturile reci din broasca. Acum trebuie vazut la cate usi ai problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare
Am un Golf IV din 2001 1.6 16V,am probleme cu acel buzzer cand deschid portiera si scot cheia din contact cu farurile aprinse ar trebui sa faca <zgomot>,la mine mai mult nu face doar cand are el chef,nu se mai aprinde nici lampa rosie din josul portierei si nici lumina din plafoniera cand deschid usa.Daca stie cineva o solutie....
Cu stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salut. am si eu o problema cu golf-ul meu mk4 am tot cautat pe net si nu gasesc nimic. luminile interioare nu functioneaza plafoniera centrala, cele din spate, din portbagaj, lumina de la priza (bricheta),functioneaza cele din usa si cele de la parasolare pe orice pozitie le-as pune. siguranta 14 e in perfecta stare de functionare (am scoso si am verificat fara ea nu mai merg geamurile inchiderea) modulu confort la fel functioneaza (merge buzzerul cand deschid usa deci si acel swich din usa inc.\des. geamurilor automat din cheie) plafoniera centrala am schimbato si probato inainte becurile (toate) le-am verificat sunt ok. deci nu imi dau seama de ce nu merg. plz help

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

verifica cablajul pana in plafoniera si alimentarile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!