Jump to content

Parbriz Fabia


ccc
 Share

Postare recomandată

Am dat search dar mi-a dat o eroare asa ca daca mai e un topic cu problema asta scuze.

Am probleme cu parbrizul . Cu o luna in urma cand au fost ninsorile la noi , mergand in spatele unor masini mi s-a ciuruit parbrizul,adica am niste puncte pe el si m-am dus la asigurari sa mi-l schimbe, cateva persoane mi-au zis sa-l mai tin asa ca e cel original si daca il schimba nu-mi pune unu mai bun.M-am dus la reprezentanta Skoda Iasi si baietii se misca mai greu,e normal sa-mi faca asa parbrizul? Mi se pare ca e prost asta original , oare care ar fi solutia ce-a mai buna?

Mentionez ca au fost niste pietricele mici de la nisipul aferent.Astept parerile voastre...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur e de la pietricele etc etc? ca al meu n-are nimic si e a 2-a iarna prin care a trecut. Nu cumva ai avut masina prin vreun service sau cineva a folosit vreun flex prin apropierea ei? De la zgora aia ce sare de la piatra de polizor de obicei se ciupeste parbrizul.... ia verifica!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian Crisan

Am si eu aceeasi problema la masina de servici (tot fabie), dar a aparut de pe la 130.000 km incoace :offtopic: Asigurarea iti schimba parbrizul doar daca e crapat, asa ca organizeaza-te sa iei o piatra in parbriz de la o masina care vine din sens opus si la care nu apuci sa ii iei numarul.. si fugi la CASCO :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am intimpinat probleme cu CASCO,mi-l schimba ,masina nu a fost pe mana nimanui,numai eu am condus-o,dar ma deranjeaza ca de la o singura iesire in exterior in vremea cu pricina si asa de devreme pe la 9000 km a aparut treaba asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea: cauza trebuie cautata in alta parte nu la nisipul si sarea ce le-au dat astia pe sosele asta iarna. Infine, faptul e consumat, asteapta sa iei o piatra ceva, sa-l crape, si mergi la asigurari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi nu am fabia, si eu am la fel parbrizul... si sunt sigur ca e din cauza nisipului si pietricelelor. Acelasi aspect il au si farurile, sunt pline de ciobituri.

Oricum, BLiTZ are dreptate, o sa astept sa sara o piatra ca sa-l pot schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna baieti! Sunt nou pe acest forum , dar sper sa ma acceptati si pe mine :P Merci! Am o intrebare si eu :cam cat costa un parbriz de fabia?!L-a lovit ieri o piatra si as vrea sa-l schimb! Deci? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l-a gaurit sau e doar usor atins? Si mie mi-a aruncat cineva o piatra in parbriz ( nu de la o masina din fata,ci de catre un puradeu) si mi l-a crapat,avand fisuti de marimea unei monezi de 50bani.Au trecut vreo 3 ani de atunci si l-am lasat asa,i-am pus o picatura de Picatura in centru ca sa nu se intinda fisurile. Unul nou cu chitul adeziv si cu montat cu tot e undeva la vreo 10 milioane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

850 Lei cu TVA si manopera mai exact. Eu am schimbat doua parbrize pana acum. Pe Casco bineinteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasisem la un moment dat sub stergator un pliant al unei firme care se lauda ca "reconditioneaza" parbrize, in sensul ca in crapaturi insereaza un fel de rasina care ii reda geamului rezistenta (sa nu se intinda crapaturile) si ascude putin efectul vizibil (adica le vezi mai greu, nu-mi dau seama cum). Daca vrei sa faci o economie poate cauti si asa ceva. Din pacate nu mai am pliantul respectiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult!Maine ma duc la Alba la o "reparare" de parbriz, exact cu rasina de genul...Sper sa tina pana vin din concediu (4000 de km...!), dupa care-l rezolv!Pana atunci intra si asigurarea Casco in functiune...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca de la firma respectiva ai avut pliant, dar gasesti astfel de servicii si la Expert Detailing. Poti cauta pe net firma si site-ul lor si de asemenea au topic in aria de prestari servicii & oferte extinse la noi pe forum...cu pers. de contact, reducere, etc. Zamfi, poti vedea daca au si reprezentanta pe undeva pe aproape de tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la Alba, mi l-a lipit , am platit 25 de lei si acum este ok!Mai departe...mai vedem!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!