Jump to content

Temporizatorul (butonul) de la stergatoare


S!mpL3 M3
 Share

Postare recomandată

gctinvalentin

dacs@

intareste contactul/le releului si nu o sa mai ai probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AditzuVW

    9

  • F l o r i n

    8

  • Al Bundy

    6

  • DACS

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce ar tb sa fac ca sa il intaresc?

Mersic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Andrey_FLR94

releul 377 este fara senzori de ploaie ? 192  are? ....am facut tot cablajul de la senzorii din oglinda catre panoul de relee .... daca cumpar releul cu senzori trebuie sa schimb si maneta de la stergatoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! 

 

La masina din semnatura stergatorul haionului unde are releul? Singura problema pe care o am cu el este ca atunci cand il comut in pozitia "off" continua sa functioneze temporizat. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari tuturor.de 2 zile am si eu o problema similara cu a lui DACS ,adica in toate pozitiile functioneaza normal,doar in cea neutra merg stergatoarele in continuu.de vina cred ca este acel releu 377. DACS cum ai rezolvat problema,l-ai curatat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am desfacut releul si am folosit un spray puternic de degresat folosit la discurile de frana. Si de atunci nici o problema. Nu stiu daca a fost cea mai buna metoda dar la mine a functionat perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi,o sa il curat si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma ajuta si pe mine cineva? Aceeasi problema cu mersul stergatorului in pozitia neutra numai ca la mine e cel de la hayon. Ce e de facut? Are releu separat? Unde il gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Nu are releu separat - este aceelasi.  Problema poate sa fie din releu.... il desfaci si vezi ce gasesti in el.... cureti bine si vezi cum lucreaza

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Si eu am avut aceeasi problema,pe trapta de temporizare facea decat o cursa.A fost schimbat parbrizul si desteptii au pus unul simplu,firele de la senzor fiind pitite sub plafon.Mi-am luat senzor de ploaie de la dezm si am rezolvat problema. Deci verificati daca aveti parbrizul original!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Pantzy ai rezolvat problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!