Jump to content

Cum desfac torpedoul ?


SorinB
 Share

Postare recomandată

Hai salut la toti !

OffT: Masina din semnatura, Golf 4, e a tatalui meu si eu is cu netu' si astea si forumaresc :)

OnT: Ieri tocmai la mine s-a rupt mecanismu de deschidere de la torpedou, am tras de clapeta sa deschid (nu am fortat, nu nimic) si a cedat, s-a fi rupt ceva in interior si atata o fost, era blocat. ajuns acasa, a incercat sa il deschida, una alta si a reusit sa faca un "bine" adica s-a rupt partea din dreapta de la siguranta de prindere . intrebarea mea, se gaseste oare undeva partea aia de plastic in care ii gaura de la siguranta, sau e integrata in torpedou? se poate deschide si schimba mecanismu de la usa? sau trebuie inlocuit intreb torpedou'.. si o problema ar fi ca e si pe gri,ma gandesc ca mai greu se gasesc . mersi  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

manerul la torpedou sta prins in 2 bolturi si daca se rupe o ureche din plastic, nu mai sta pe pozitie

 

nu poti desface sa ajungi pe interior, decat daca te apuci si incet incet desfaci cele 2 bucati de plastic prin taiere, ce impreuna inseamna toata usa

 

cel mai simplu ar fi sa cauti ceva la dezmembrari.. desi se vinde torpedoul cu totul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si e migaleala multa la schimbat? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este migaloasa treaba ca trebuie sa dezlipesti practic fata exterioara a usii de cea interioara si daca tagi mai cu sete e posibil sa o rupi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou de la reprezentata se poate lua doar? sau eventual o varianta second de la dezmembrari, problema fiind ca e gri interiorul si probabil sunt mai rare.. se exclude varianta de umblat la mecanisme sau alte chestii ca iasa poate si mai rau.. va multumesc pana acuma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Buna ziua.

Sa nu deschid topic nou vreu sa va intreb:

La pasatul meu nu am lumina in torpedou.

Cum se poate face sa am si eu?

Unde se monteaza ?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai, numai probabil trebuie reparata.

esti sigur ca nu ai? nu ai lampa, nu se vede? vezi ca la unele merge doar cu contactul pus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Passat, trebuie sa aibe lampa.... vezi in torpedou, pe stanga lui. E posibil sa ai becul ars.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am desfacut si eu torpedoul la un golf 4  si am observat ca in spatele lui nu am acel material isonorizant pe aerotorema, a mai umblat cineva acolo si nu l-a mai pus sau sunt modele care vin fara ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

nici a mea nu a avut, dar am luat din dezmembrari si am pus. Nu parea sa se mai fi umblat pe acolo, nu era nimic taiat, smuls. cred ca asa a venit din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si se simte ceva diferenta de cand ai pus-o ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

ca sunet? sincer, nu stiu, ca in general merg cu muzica in masina, e mai mult pt linistea mea personala :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tii musai poti cauta in dezmembrari sau cumperi si il tai pe masura. E un material similar cu captuseala hainelor, alb gros de max 1cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!