Jump to content

Modificari interioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

da.. putin cam mult pentru doua plastice :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ electrobeat85 poti sa vopsesti jumatatea de sus in culoarea rosie,iar partea de jos sa o lasi alba.Asa am vazut dar nu mai stiu la ce masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor.

Am intrat in posesia unei console de vento si cele 2 buzunare pt usile fata cu loc pt lampa. Multumesc pe aceasta cale colegului J.j ;) .

Problema este ca sunt bej si vreau sa le fac negre. Ce spray imi recomandati? Se poate incerca cu autocolant? Multumesc

post-38791-1281267269_thumb.jpg post-38791-1281267276_thumb.jpg post-38791-1281267429_thumb.jpg

Modificat de eleet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la Vento am din fabrica luminile din usile din fata si consola centrala de la frana de mana. Golfurile 3 nu cred sa vina din fabrica cu asa ceva. Bordul la Vento al meu este de Golf 3, cel cu 2xAerbag

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare, dar nici nu am spus acest lucru.

Pentru mine problema o reprezinta culoarea si modul de a vopsi cele sus mentionate. Cat despre montaj, piesele se potrivesc exact. Pot confirma acest lucru colegii care si-au montat deja.

Modificat de eleet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca se potrivesc, caci pana la terminatia usii spate, Vento e identic cu Golf3 in 4 usi.

Plasticurile poate le vopsesti cu un spray, dar ce faci cu textila de la usi...

Eu zic sa schimbi interiorul, adica si panourile spate, si iese ceva simetric si fara dureri de ... vopsit. Parerea mea ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

idem 1 :)) q.mar

PS - te-as putea ajuta eu cu 2 panouri spate (stanga dreapta) cele care vin de la usile din spate pana la portbagaj cele gri deschis + alte plastice de Golf3 sa verific prin garaj ca am o gramada de plastice pt interior

Modificat de Changeme
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e mai usor sa schimbi textila. E usor sa gasesti una neagra.

Modificat de Alex.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. am reusit sa fac o poza cu el in functie. are 8 leduri superflux albe, fiecare cu rezistenta lui si un mic detaliu: un led rosu in portiera. atasez poza

Modificat de electrobeat85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

BUNA. AM O IDEE PENTRU CEVA MODIFICARI LA UN VW VENTO SI AS AVEA NEVOIE DE O PAREPE DE LA CINEVA MAI IN DOMENIU. VREAU SA MONTEZ IN BORD UN GPS DE 7 INCHI CEVA ASEMANATOR CU: http://www.okazii.ro/catalog/43159694/GPS-...-Bluetooth.html. DAR NU GASESC NIMIC CARE SA AIBA SI RADIO INCORPORAT. INTREBAREA MEA ESTE DACA POT PUNE UN TUNER TV/FM SEPARAT SA IL CONECTEZ LA GPS SI SA INSTALEZ PE EL DRIVERE SI SOFTUL CA SA POATA REDA RADIO SI TV(MA INTERESEAZA MAI MULT RADIO). VARIANTA CU NAVIGATIE 2 DIN NU PREA O VREAU CA E CAM MARE ADANCIMEA. GPS-UL SEPARAT E MULT MAI SUBTIREL. ASTEPT O IDEE. MULTUMESC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ ELISYUM am vazut un player Kenwood pus pe un Mercedes Vito care avea display rabatabil automat. Ai putea sa iti cumperi un player cu DVD. Sau vrei sa il pui frumos in bord ca sa zici "de aici a fost" ? Il poti pune in golul acela de la maneta sa ii faci o fata frumoasa si sa il ingropi acolo frumos. Nu stiu exact ce vrei tu sa spui....

Din cate inteleg te intereseaza un player cu Radio si TV...se gasesc in magazinele de specialitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MS DE RASPUNS IN PRIMUL RAND. VREAU DOAR SA STIU DACA POT PUNE UN TUNER TV/FM LA UN GPS DINALA CU WINDOWS CE 5.0 6.0 CARE NU ARE RADIO DIN FABRICA, CARE SE PUNE CU VENTUZA PE PARBRIZ. SAU POATE STITI VOI UN MODEL SI CU RADIO SI CU GPS CU ECRAN MAI MARE. CELE " 2 DIN" SUNT CAM MARI SI NU STIU DACA AM LOC DE PUS, MA REFER LA ADANCIME IN BORD. STIU CA MA COMPLIC PREA TARE DAR....INCERCAREA MOARTE N` ARE. :). SI NU VREAU NICI DINALA CU DISPLAY ROBOTIZAT ASCUNS COMPLET IN CASETOFON

Modificat de taz21
Nu mai scrie cu litere mari
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe un GPS cu windows c.e. nu mai poti pune altceva decat ce are el. Nu este ca widows-ul normal sa adaugi drivere si alte minuni. Fiecare model de aparat are windows personalizat cu drivere pentru hardwer-ul sau. S-ar putea sa te poti folosi pentru modelul dorit de tine de intrarea AV, dar nu stiu daca merge concomitent cu navigatia. Si oricum tuner Fm/Tv auto fara ecran nu cred ca gasesti deci vei avea 2 ecrane. 2 Din in golul de sub scrumiera nu incape, doar sa muti comenzile de la climatizare aici si sa ramana loc sus(am vazut ceva poze pe forum aici). In schimb gasesti DVD cu GPS 1 Din cu ecran fix, cei drept cu ecran pana in 4,7"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza e un RCD 510 asa ca nu e ce vrea omul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul ELISYUM poate te inspiră această poză mai mult. E mult de muncă, trebuie sa aduci comenzile de la A/C

post-38791-1285754426_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eleet poti spune de unde ai luat poza...sau niste detalii despre ce anume a montat...cum a facut legaturile. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

intreb si eu, ca nah...

exista autocolante pentru mobila(e amuzant, stiu! :D)..imitatie de lemn!

merg lipite pe bord?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apropo de mahon ,ia uitativa ce fel de nebunie mia venit mie sa fac la bordul meu

post-65146-1287051180_thumb.jpg

post-65146-1287051210_thumb.jpg

post-65146-1287051225_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca ar da bine...mai bine un colant carbon,e doar opinia mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegul spionu ai muncit nu glumă. Pe viitor foloseşte aer cald ca să nu se mai vadă bulele de aer. Nici mie nu prea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal fii sigur ca aer cald am folosit dar cand am lucrat la bord era iarna si cand a venit vara de la caldura care se forma inauntru,folia a inceput sa faca bule .Si de montat am montat-o in februarie 2009.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!